Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Railroads! - poradnik do gry

Sid Meier's Railroads! - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kupowanie i utrzymywanie lokomotyw | Porady | Sid Meier's Railroads! poradnik Sid Meier's Railroads!

Ostatnia aktualizacja: 9 października 2019

Kupowanie i utrzymywanie lokomotyw

O swoje lokomotywy powinieneś oczywiście dbać. Jest tu też wiele istotnych kwestii, o których zdecydowanie warto byłoby powiedzieć. Przeważnie jest tak, iż zabawę rozpoczynasz w połowie XIX wieku, dysponując jedynie kilkoma najsłabszymi lokomotywami parowymi. Wymusi to na Tobie zastosowanie wielu drastycznych posunięć. Przede wszystkim, musisz zadbać o to żeby do każdej z lokomotyw nie doczepić zbyt dużej ilości wagonów. Dotarcie do celu zajęłoby bowiem zdecydowanie zbyt dużo czasu, w wyniku czego na przeprowadzeniu takiej operacji niewiele mógłbyś zyskać. Dodatkowo musisz pominąć kwestię "specjalizacji" danej lokomotywy. Na kwestię tę zaczynasz zwracać uwagę dopiero wtedy, gdy gra odblokuje nowe maszyny. Specyfikacja "PASAŻEROWIE" oznacza, iż lokomotywa powinna być używana głównie do przewozu ludności cywilnej (+poczta). Lokomotywy z kategorii "TOWARY" mają być z kolei wykorzystywane do transportu różnego rodzaju towarów. W dalszej części zabawy pojawiają się ponadto maszyny z grupy "MIESZANY". Jak można się łatwo domyślić, nie posiadają one ściśle określonej specjalizacji, tak więc można sobie pozwolić na większą swobodę działania.

Bardzo istotną rolę odgrywają także koszty utrzymania danej lokomotywy. Po raz kolejny przypominam więc o konieczności monitorowania tworzonych połączeń, tak aby zorientować się na jak duży zysk można w danej sytuacji liczyć. Powinieneś także wiedzieć o tym, iż lokomotywy bardzo szybko zaczynają się "zużywać", co przekłada się oczywiście na zwiększenie kosztów ich użytkowania. Jak można temu zaradzić? Musisz oczywiście co jakiś czas wymieniać je na nowsze modele. Osobiście radziłbym wykonywać te czynności co 15-20 lat. Niektóre połączenia mogą pozostać dłużej, aczkolwiek radziłbym z tym zbytnio nie przesadzać. Wykorzystuj także większe przełomy w kwestii pojawiania się lokomotyw. Mam tu między innymi na myśli modele spalinowe. Staraj się przerzucać na nie możliwie jak najszybciej. Jeśli chodzi o nowo tworzone połączenia, tu nie ma już co oszczędzać. Sama gra stara się zresztą w tym pomóc, automatycznie wybierając najnowszą dostępną lokomotywę.

Przy wybieraniu i obserwowaniu lokomotyw bierz także pod uwagę trasy, po których poszczególne modele się przemierzają. Jeżeli dana lokomotywa ma danej linii duża ilość stromych podjazdów, to nie obciążaj jej zbyt dużą liczbą wagonów. Tych zaś może być maksymalnie osiem. Na taką właśnie wartość radziłbym się decydować, szczególnie wtedy, gdy dana lokomotywa porusza się po terenach nizinnych. Dla pewności możesz też skorzystać z okna podglądu lokomotyw. Twoją uwagę powinny zwrócić wykresy. Zobrazowane są na nich zmiany, z którymi należy się liczyć przy dostawianiu kolejnych wagonów.

Inwestuj w odblokowywane przez grę nowe lokomotywy, unowocześniając tym samym istniejące już połączenia. - Kupowanie i utrzymywanie lokomotyw | Porady | Sid Meiers Railroads! - Sid Meiers Railroads! - poradnik do gry
Inwestuj w odblokowywane przez grę nowe lokomotywy, unowocześniając tym samym istniejące już połączenia.