Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout - poradnik do gry

Fallout - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cieniste Piaski | Opis przejścia Fallout poradnik Fallout

Cieniste Piaski

Po wyjściu z Krypty 13 - na mapie świata kliknij na zakładkę Krypta 15 . Po drodze natrafisz na lokację, do której jednak zawitaj najpierw. Są to Cieniste Piaski .

Po wejściu do wioski od razu skieruj się do pobliskiej chatki na prawo od bramy głównej - Cieniste Piaski | Opis przejścia Fallout - Fallout - poradnik do gry

Po wejściu do wioski od razu skieruj się do pobliskiej chatki na prawo od bramy głównej. Spotkasz tam Iana. Dobrze jest go zwerbować na samym początku. Im szybciej będzie Ci on towarzyszył w przygodach i rozwijał się razem z Tobą - tym lepiej. Za przyłączenie się do Ciebie Ian zażyczy sobie 100 Kapsli (obowiązująca waluta w świecie gry Fallout) lub jeśli umiejętnie poprowadzisz rozmowę - zrobi to za darmo. Jesteśmy dobrymi mówcami, więc wybieramy drugą opcję, zaoszczędzając tym samym kasę. Rozmowę prowadzimy następująco:

Co tu robisz? / Przykro mi słyszeć o twojej ranie / Czy mógłbyś mi odrobinę pomóc? Przydałoby mi się twoje doświadczenie / A może być zamiast tego udział w zyskach?

Nie przejmuj się. Żadnego udziału w zyskach nie będzie. Wypytujemy go jeszcze o dokładne położenie miast Hub i Złomowo oraz prosimy go by trzymał się blisko. Na koniec używamy na nim umiejętności Kradzież. Zabieramy mu kapsle, przekazując nóż i pozostawiając pistolet, amunicję i 2 Stimpaki. Prosimy go jeszcze by przy okazji następnej walki używał swojej najlepszej broni (Pistolet). Gdy skończy mu się amunicja - chwyci za nóż. W posługiwaniu się nim jest bardzo dobry, także zyskaliśmy bardzo wartościowego sojusznika oraz za werbunek Iana otrzymaliśmy właśnie 100 PD.
Idziemy dalej. Podchodzimy do bramy wejściowej (musimy mieć schowaną broń!). W rozmowie z Katriną - wypytujemy ją o wszystko. Zyskujemy w ten sposób kolejne 250 PD. Na koniec okradamy ją z 2 Stimpaków i 35 kapsli (każdorazowa, udana kradzież nagradzana jest 10 PD).
Następnie podchodzimy do Setha - strażnika bramy. Przyjmujemy zlecenie oczyszczenia pobliskiej jaskini z Radskorpionów i prosimy go by nas do niej zaprowadził. Okradamy go jeszcze z Liny i 42 kapsli.
Wewnątrz samej jaskini wyjmujemy gnata i zabieramy się do sprzątania. Radskorpiony nie są łatwymi przeciwnikami, więc uważaj. Strzelaj z bezpiecznej odległości, a jak podejdą bliżej uciekaj i znów strzelaj. Ian dorzuci tutaj również swoje trzy grosze. W jaskini znajduje się dokładnie 9 Radskorpionów - za każdego ubitego dostaniesz po 110 PD, czyli w sumie 990 PD + 500 PD za wykonanie misji. Podnieś wszystkie Ogony Radskorpionów, zostawiając sobie jeden (przyda Ci się w następnej misji). Są one bardzo ciężkie, więc niech dźwiga je Ian. Dokładnie penetruj również to co leży na ziemi. Wśród kości znajdziesz 2 paczki amunicji 10mm oraz Stimpaka.
Zdaj relację Sethowi, a zyskasz trochę reputacji (KARMY). Podczas zagłady Radskorpionów powinieneś wskoczyć na 2 poziom doświadczenia. Punkty rozdziel na Ręczną broń palną byś miał jej 75%, na Otwieranie zamków (63%) i na Retorykę (75%).
Z regału w chatce po lewej stronie od bramy głównej - zabieramy Poradnik harcerza. Czytamy go, a nasza umiejętność Sztuki przetrwania powiększa się o 7 procent.
Kierujemy się do chatki na południu. Spotykamy w niej Razla i prosimy go o przygotowanie Antidotum z Ogona radskorpiona, którego zdobyliśmy w jaskiniach. Lekarstwa używamy na leżącym, chorym Jarwisie w pomieszczeniu obok (za zasłoną). Zdobędziemy w ten sposób 400 PD i wskoczymy na poziom 3. Jako pierwszy profit wybieramy - Pojętnego Ucznia. Dzięki niemu będziemy dostawać za każdego zabitego przeciwnika o 5% więcej punktów doświadczenia. Pozwoli nam to rozwijać się szybciej. Im więcej zabijemy przeciwników nie wychodząc z trybu walki - tym więcej zyskamy PD. Punkty umiejętności przekazujemy ponownie na Ręczną broń palną (85%), Retorykę (85%) i Otwieranie zamków (75%).
We wschodniej części osady (Ogród ) znajdziesz rolnika Curtisa. O tutaj:

Opowiedz mu o nowym sposobie nawadniania pól - Cieniste Piaski | Opis przejścia Fallout - Fallout - poradnik do gry

Opowiedz mu o nowym sposobie nawadniania pól. Zyskasz w ten sposób 500 PD oraz trochę reputacji. W tym rejonie w północnej chatce znajdziesz kolejny Poradnik harcerza (po jego przeczytaniu znów zyskamy 7 procent do sztuki przetrwania) oraz (w stodole na południu) leżący na ziemi Młot (który przekazujemy Ianowi) i Linę.
Przed wyruszeniem do Krypty 15 - przeszukaj jeszcze wszystkie możliwe regały książkowe w okolicy. Znajdziesz w nich m.in. amunicję 5,56mm FMJ oraz Śrut do wiatrówki (20 sztuk).