Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 - poradnik do gry

Porady, które pomogą wygrać. Poradnik do gry „Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2” powstał z myślą o początkujących graczach, szczegółowo objaśniając każdy napotykany problem, niezależnie od tego czy jest to pojedynczy żołnierz czy usiana wrogimi jednostkami baza.

Witaj w nieoficjalnym poradniku do

Witaj w nieoficjalnym poradniku do "Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2", kontynuacji bardzo udanej gry taktycznej. Jeśli miałeś już do czynienia z pierwszą częścią tej serii, to wiele wykonywanych akcji wyda ci się bardzo znajomych. W bardzo zbliżony sposób rozwiązano między innymi wyświetlaną w czasie rzeczywistym mapę taktyczną. Możesz jej oczywiście używać nie tylko do namierzania przeciwników, ale i dowodzenia własnym oddziałem. Nie oznacza to oczywiście, że do podobnego rozwiązania będziesz przez grę zmuszany. Zadbano też bowiem o bardziej tradycyjne wydawanie komend. Wykorzystuje się w tym celu rozwijane okna menu, a cele zaznacza bezpośrednio z widoku z pierwszej osoby. Mój poradnik składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia wszystkich dziesięciu misji, które składają się na kampanię dla pojedynczego gracza. Zostały one podzielone na trzy różne akty, przy czym do misji musisz podchodzić w ustalonej przez producentów kolejności. W ramach pocieszenia dodam jednak, iż w trakcie rozgrywania etapów dysponuje się większą swobodą działania aniżeli miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii. Ukazywane przeze mnie czynności niekoniecznie muszą oznaczać jedyny sposób ukończenia danego zadania. W miarę możliwości starałem się oczywiście żeby był to możliwie jak najlepszy i jak najmniej stresujący opis przejścia gry. Poradnik powstał w głównej mierze z myślą o początkujących sympatykach tego typu produkcji, tak więc szczegółowo objaśniłem każdy napotykany problem, niezależnie od tego czy jest to pojedynczy żołnierz czy usiana wrogimi jednostkami baza.

Korzystając z okazji chciałbym także już teraz zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy wypadałoby ukończyć przygotowany przez producentów tutorial. W tym celu z menu misji musiałbyś wybrać opcję Tutorial: Training Grounds. Samouczek ten nauczy się przede wszystkim wykorzystywania różnego rodzaju broni, w tym granatów czy wyrzutni rakiet. Poznasz także tajniki dowodzenia drużyną, choć osobiście sądzę, że więcej nauczysz się już bezpośrednio na polu bitwy, nawet jeśli miałoby to oznaczać konieczność powtarzania fragmentu danego etapu.

Zapraszam więc do wspólnej zabawy, życząc jednocześnie pomyślnych łowów i zerowych strat wśród członków drużyny. :-)

Jacek "Stranger" Hałas

Kilka cennych wskazówek:

Uwaga! Poniższe wskazówki odnoszą się w głównej mierze do osób, które nie miały kontaktu z pierwszą częścią "Advanced Warfightera"!

1) Przede wszystkim, nie radziłbym się śpieszyć, szczególnie jeśli wybrałeś jeden z wyższych poziomów trudności. W przeciwnym wypadku doprowadzisz do błyskawicznej śmierci głównego bohatera lub jednego z członków drużyny, co nie jest oczywiście wskazane. Staje się to szczególnie widoczne w dalszych misjach gry, gdzie będziesz atakowany m.in. przez snajperów.

2) Wykorzystuj wszelkie możliwe zasłony. Mam tu przede wszystkim na myśli zniszczone samochody, znajdujące się przy drodze beczki czy fragmenty muru. Pozwoli ci to oczywiście zwiększyć szanse na przeżycie i jednocześnie utrudni namierzanie członków twojej drużyny napotkanym przeciwnikom.

3) Wykorzystuj przez cały czas mapę taktyczną, nawet jeśli nie planujesz wydawać przy jej użyciu poleceń reszcie drużyny. Na mapie będą oczywiście widoczni wszyscy ci przeciwnicy, których nie mógłbyś w normalny sposób dostrzec. Warto także korzystać ze znanej z pierwszej części serii latającej jednostki UAV. Pomoże ci ona w namierzaniu kolejnych jednostek wroga.

4) Nie śpiesz się, tylko starannie zabezpieczaj badane tereny. Warto tu oczywiście korzystać ze wspomnianej wyżej mapy. Do wielu miejsc prowadzą też różne ścieżki. Staraj się wybierać te, które są okupowane przez mniejszy grupy przeciwników. Uważaj jednak żeby nie dać się zaskoczyć od flanki lub od tyłu.

5) Pozycje niektórych przeciwników przy kolejnych ładowaniach mapy mogą nieznacznie się zmieniać, tak więc nie zdziw się jeśli początkowo nie zauważysz opisanych w poradniku wrogich żołnierzy. Musisz po prostu na bieżąco lokalizować ich pozycje, tak aby nie dać się nikomu zaskoczyć. Ponadto przeciwnicy niekoniecznie muszą stać w jednym miejscu. Niejednokrotnie będzie tak, iż po zauważeniu kogoś z twojej drużyny postanowią zorganizować atak z zaskoczenia. W miarę możliwości nie pozwalaj więc wrogom na to żeby po nieudanym rozpoznaniu terenu usunęli się z pola widzenia.

6) Uważaj na swoich kolegów z drużyny. Osobiście radziłbym większość walk rozgrywać w pojedynkę lub przy wsparciu ze strony snajpera lub gostka od obsługi broni ciężkiej. Zmniejszy to bowiem ryzyko utraty poszczególnych członków ekipy. Oczywiście ostateczna decyzja w tej kwestii będzie należała do Ciebie.

7) Dobieraj członków drużyny oraz wyposażenie zgodnie ze specyfiką danego etapu. Nie radziłbym na przykład brać snajpera na misję rozgrywaną na terenach zabudowanych. Snajper sprawdzi się natomiast na otwartych przestrzeniach. Myślę, że nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem podobnych zależności. Jeśli chodzi o bronie, radziłbym wykorzystywać tryb oddawania pojedynczych strzałów. W kilku miejscach pojawi się też opcja wykorzystania broni z tłumikiem, lecz nie będzie to konieczne do osiągnięcia sukcesu. Bardzo przydatne są granaty. Rzadziej będziesz natomiast sięgał po noktowizor (głównie w dwóch misjach nocnych).

8) Nie zapomnij też o możliwości wykonywania szybkich zapisów stanu gry (domyślnie - K). Automatycznie będą tworzone trzy różne sloty, tak więc nie musisz się obawiać tego, że wykonany w złym miejscu quicksave popsuje ci aktualne postępy. Dodatkowo w różnych miejscach (najczęściej po wypełnieniu jakiegoś głównego zadania) wykonywane będą auto save'y. Generalnie nie musisz się raczej obawiać powtarzania dłuższych wycinków rozgrywanych misji (choć zdarzają się wyjątki, gdzie przez dłuższy czas musisz wszystko perfekcyjnie wykonywać).

Informacje o Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 72, ilustracje: 695 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 - poradnik do gry