Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Boss (2-3) - El Gigante #2 poradnik Resident Evil 4 - PC

1 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry
Po wejściu na teren walki z bossem przejdź kilka kroków, aż dojdzie do załączenia się scenki - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Po wejściu na teren walki z bossem przejdź kilka kroków, aż dojdzie do załączenia się scenki. Będzie to krótka prezentacja przeciwnika. Zwróć uwagę, że atak nastąpi zza pleców, a nie od przodu.

2 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry
Teren walki podzielony został na trzy oddzielone od siebie zaporami fragmenty (o nich za chwilę) - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Teren walki podzielony został na trzy oddzielone od siebie zaporami fragmenty (o nich za chwilę). Na pierwszych dwóch umieszczone zostały głazy. To dzięki nim można pokonać nieprzyjaciela. Kamienie znajdują się na drewnianych platformach, więc gdy El Gigante idąc w Twoim kierunku stanie pod nimi, strzel w deski, a głaz spadnie wprost na niego. Musisz dobrze wyczuć moment, w którym oddać strzał, bo zbyt wczesne strącenie skały spowoduje wyłącznie chwilowe zatrzymanie nieprzyjaciela. Boss ten jest niezwykle silny, szczególnie na poziomie medium, dlatego postaraj się wykorzystać tę "broń" prawidłowo.

Gdy przeciwnik zostanie trafiony, będzie przez chwilę oszołomiony. Czas ten wykorzystaj na ucieczkę do kolejnej części mapy, bądź na atak (staraj się strzelać w głowę lub użyj granatu eksplodującego).

3 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry
Zapory są dwie, a ich położenie zaznaczyłem na mapie - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Zapory są dwie, a ich położenie zaznaczyłem na mapie. Ominąć je możesz wyłącznie niszcząc (kopniakiem) drzwi w nich zamontowane. Niestety, takie rozwiązanie byłoby zbyt proste, więc twórcy gry dołożyli dodatkową trudność - drzwi obwinięte są trzema łańcuchami. Pozbądź się ich strzelając z karabinu, nie baw się w zbędne celowanie, po prostu puść jedną serię wzdłuż tak, by wszystkie łańcuchy zostały rozerwane. Przeciwnik porusza się dość szybko, dlatego masz na wykonanie tej czynności tylko kilka sekund.

Jeśli przebiegniesz na drugą stronę zapory El Gigante zniszczy ją idąc w Twoim kierunku, co spowoduje chwilowe jego spowolnienie (wykorzystaj je na atak, bądź odpowiednie ustawienie się do strącenia drugiego głazu).

4 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Jeśli staniesz zbyt blisko wroga i w porę nie uciekniesz zostaniesz pochwycony. Wróg będzie próbował Cię zdusić, uwolnić możesz się wbijając mu nóż w łapę (szybka zmiana kierunków). Postaraj się wykonać to jak najszybciej, a stracisz mniej życia.

Możliwe jest również, że Ashley trafi w jego łapska, więc jeśli tak się stanie, szybko zareaguj - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Możliwe jest również, że Ashley trafi w jego łapska, więc jeśli tak się stanie, szybko zareaguj. Strzelaj w jego dłonie, by upuścił dziewczynę. Na wyższym poziomie trudności nawet jeden taki atak potrafi zakończyć grę.

5 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry
Aby uśmiercić przeciwnika staraj się jak najwięcej w niego strzelać - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Aby uśmiercić przeciwnika staraj się jak najwięcej w niego strzelać. W momencie otrzymania odpowiedniej ilości obrażeń na jego plecach wyrośnie odwłok (podobnie jak przy pierwszym spotkaniu z El Gigante), następnie podbiegnij do niego i wskocz na plecy. Gra poinformuje Cię o guziku, który odpowiadać będzie za ranienie wroga. Na poziomie medium będą to różne, losowe przyciski (na easy Enter).

Przeciwnik zginie po dwóch takich akcjach, ale pod warunkiem, że od razu zareagujesz, gdy upadnie na kolana i zadasz dużo obrażeń (szybko wciskając przycisk).

Dość przydatnym gadżetem jest w tym przypadku wcześniej zaniedbywany granat błyskowy - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Dość przydatnym gadżetem jest w tym przypadku wcześniej zaniedbywany granat błyskowy. Oszałamia on nieprzyjaciela na dość długo, a w wąskim terenie, na którym rozgrywa się walka, jest to mocno przydatne. Użyj go w chwili dużego zagrożenia, kiedy nie zdołasz uciec, a potwór jest już blisko.

6 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry
W drugiej części mapy (za pierwszą zaporą) znajdują się szopy, pod żadnym pozorem do nich nie wchodź - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

W drugiej części mapy (za pierwszą zaporą) znajdują się szopy, pod żadnym pozorem do nich nie wchodź. Przeciwnik jest szybki i zaatakuje Cię, gdy będziesz wewnątrz. Przedmioty z nich pozbieraj dopiero po walce.

7 - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

W okolicy znajduje się również skarb (mapa). Przyczepiony jest on do wiadra podwieszonego na linie w drugiej części mapy.

Po walce podnieś klucz, który pozostawi nieprzyjaciel i przejdź przez bramę końcową (mapa) - Boss (2-3) - El Gigante #2 - Resident Evil 4 - PC - poradnik do gry

Po walce podnieś klucz, który pozostawi nieprzyjaciel i przejdź przez bramę końcową (mapa).