Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tribes 2 - poradnik do gry

Tribes 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tribes 2 - poradnik do gry

Tribes 2 to gra przede wszystkim zespołowa - Tribes 2 - poradnik do gry

Tribes 2 to gra przede wszystkim zespołowa. I należy o tym pamiętać za każdym razem gdy będziemy chcieli w nią zagrać przez Internet. Poniższe informację mają za zadanie pomóc wam w podstawowych czynnościach i zadaniach jakie przyjdzie wam wykonywać w tej niesamowitej grze. Dlaczego niesamowita? Bo każdy kto lubi postrzelać znajdzie tu cos dla siebie. Pilot, kierowca, snajper, bombardier, strzelec, dowódca, to tylko niektóre funkcje jakie możesz posiąść grając w Tribes 2. Bogactwo rozwiązań i taktyk które można zastosować w tej grze jest na tyle duże, że opisanie i charakterystyka ich wszystkich jest w zasadzie niemożliwe. W każdym razie tekst ten ma za zadanie pomóc wszystkim tym którzy przygodę z Tribes 2 dopiero zaczynają.

Rejestracja

Jak wiemy Tribes 2 wymaga utworzenia konta na serwerach firny Dynamix. W tym celu po uruchomieniu gry w trybie online należy kliknąć na przycisk "Create Account" i wypełnić odpowiednie pola właściwymi danymi. Należy pamiętać jedynie, że raz założone konto nie może być już usunięte. Potem klikamy przycisk "Submit" i po chwili powinniśmy się znaleźć w menu startowym.

Menu Startowe

W menu tym do wyboru mamy trzy zakładki: Join Game, Host Game, Warrior Setup.

Join Game - Wyświetla listę serwerów na których możemy aktualnie zagrać. Lista ta zawiera informacje takie jak: nazwa serwera (np. GRY-OnLine CTF), status (aktywny/nieaktywny), przynależność do "ulubionych", nazwę misji, liczba graczy i botów (w nawiasie podana jest liczba botów), prędkość procesora w serwerze, adres IP i port serwera (np. 195.150.18.20:28000)

Host Game - Umożliwia założenie własnej gry przez Internet. Za pomocą opcji dostępnych w tej zakładce możemy zdefiniować takie parametry jak nazwa serwera, maksymalną liczbę graczy, port serwera, rodzaj rozgrywki, czy serwer będzie dedykowany czy nie.

Warrior Setup - Tu możemy ustalić do jakiego szczepu będzie należał nasz wojownik, jaki rodzaj pancerza będzie posiadał, wybrać płeć i głos jakim będziemy się posługiwać podczas gry.

Zaczynamy!

Najłatwiej nauczyć się podstaw gry w Tribes 2 przechodząc misje treningowe w niej zawarte. Można również potrenować podczas gry sieciowej z kolegami, najlepiej jednak zacząć od treningu.

Podstawowe sterowanie

Naszym wojownikiem sterujemy za pomocą klawiszy oraz myszki. Klawisze E,S,D,F odpowiadają za poruszanie na boki oraz w przód i tył. Myszką rozglądamy się na boki. Lewy przycisk myszy odpowiada za strzelanie, natomiast przy pomocy drugiego możemy używać silnika rakietowego w który każdy zawodnik jest wyposażony.

Aby wyposażyć się w odpowiedni ekwipunek należy nacisnąć klawisz Enter z klawiatury numerycznej i wybrać odpowiedni pancerz i wyposażenie. Jeśli zdecydowaliśmy jaki sprzęt potrzebujemy, należy zatwierdzić nasz wybór przyciskiem "Done" i skorzystać z najbliższej stacji ekwipunkowej.

Naprawa sprzętu

Aby naprawić uszkodzony sprzęt musimy posiadać ZESTAW REPERUJĄCY. Należy podejść do pojazdu, uszkodzonego wyposażenia bazy, innego wojownika, nacisnąć klawisz R i lewym przyciskiem myszy naprawić uszkodzenia. Wszystkie rodzaje ekwipunku które zabieramy używamy w ten sam sposób, naciskając klawisz R.

Jak zbierać ekwipunek (wieżyczki, kamery, sensory, stacje)

Należy podejść do działka, sensora, kamery i wcisnąć klawisz R. Jeżeli nie uda się zebrać wyżej wymienionych przedmiotów znaczy to, że jesteśmy zbyt blisko lub zbyt daleko od tego obiektu.

Używanie min i granatów

Za rzucanie granatów odpowiada klawisz G. Im dłużej przytrzymany tym dalej poleci granat. Miny natomiast rozmieszczamy za pomocą klawisza B.

Instalacje

Tribes 2 to gra nie tylko taktyczno-zręcznościowa ale i w pewnym stopniu strategiczna. Dlatego tak ważne są wszelkiego rodzaju instalacje jakie możemy spotkać w grze: radary, generatory, czujniki, działka, pojazdy, kamery, stacje ekwipunkowe. W zasadzie bez użycia wyżej wymienionych rzeczy ciężko będzie wygrać. Jeśli przeciwnik zniszczy nam radar, nie będziemy wiedzieli kiedy pojawił się w zasięgu naszych dział rozlokowanych w bazie, jeśli zniszczy wszystkie sensory (ruchowe i radiowe) nie dowiemy się, że jest już u nas w bazie. To samo tyczy się instalacji obronnych. Wystarczy kilka celnych strzałów z moździerza namierzanego laserem i nawet największe wieżyczki pójdą z dymem. I właśnie tę metodę powinniśmy stosować chcąc odnieść sukces. Systematycznie uszkadzać instalację, niszcząc sensory, stacje radarowe, działka, wieżyczki i w końcu generatory. Wtedy przeciwnik jest bezbronny. Niszcząc wszelkiego rodzaju instalacje wystarczy kilka strzałów aby stały się one bezużyteczne. Jednak należy pamiętać, że każde z urządzeń można zawsze naprawić, nie da się go całkowicie zniszczyć (jeśli jest nieczynne, wygląda jakby po nim czołg przejechał). Tak więc nie zdziwmy się gdy po zlikwidowaniu całej struktury obronnej przeciwnika, przy kolejnym ataku zostaniemy wyeliminowani właśnie przez owe "zniszczone" wieżyczki. Dobrym sposobem na szybkie i bezpieczne wykonywanie tego rodzaju zadań jest użycie Shrike'a i jego działek laserowych. Podlatujemy do takiej daleko wysuniętej stacji radarowej, krótka seria z laserów i wróg już stracił część "oczu".

Informacje o Tribes 2 - poradnik do gry

Autor : Fajek

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 14, ilustracje: 89 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Tribes 2 - poradnik do gry