Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Age of Mythology - poradnik do gry

Age of Mythology - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Scenariusz 11 - Ukryta relikwia | Kampania | Age of Mythology poradnik Age of Mythology

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2019

Scenariusz 11 - Ukryta relikwia - Scenariusz 11 - Ukryta relikwia | Kampania | Age of Mythology - Age of Mythology - poradnik do gry

Scenariusz 11 - Ukryta relikwia

Warunki zwycięstwa:

  • Odpieraj ataki, aż wydostaniesz relikt

Epoki: klasyczna (Izyda)

Kemsyt, który dał się już poznać jako wykonawca woli Gargarensisa, zgromadził wyznawców egipskiego Seta i po raz kolejny podjął starania o ziszczenie boskich zapędów cyklopa. Przeciwna temu pomysłowi jest Amanra, lokalna bohaterka zdecydowana bronić legendarnego miecza przed zakusami najeźdźców. Chcąc nie chcąc, Arkantos, Ajaks oraz Chiron przyłączają się do misji.

Grecka myśl techniczna to już przeszłość. Od tego scenariusza czerpać będziesz wyłącznie z rozwiązań stosowanych w kraju faraonów, a jak wielkie są do różnice dowiedziałeś się wcześniej wertując początkowe rozdziały poradnika (przynajmniej taką mam nadzieję, że to zrobiłeś). Twoim jedynym celem jest stawienie czoła ludziom Kemsyta, którzy chcą zakłócić wydobycie arcyważnej relikwii (1 ), zabierając ją przy okazji dla siebie. Temu ma służyć utrzymanie trzech wlotów (2 ) do kontrolowanej oazy.

Egipski epizod pora rozpocząć. - Scenariusz 11 - Ukryta relikwia | Kampania | Age of Mythology - Age of Mythology - poradnik do gry
Egipski epizod pora rozpocząć.

Zanim przystąpisz do operacji, musisz zdawać sobie sprawę, że wieśniaków możesz mieć tylko tylu, ilu dostajesz na starcie. Powodem jest brak dostępu do centrum miasta, więc postaraj się żeby żaden z nich nie padł twarzą na piasek. Zaplecze gospodarcze masz już zapewnione. Po kilku roboli odkopuje mieczyk, wycina palmy, obsługuje kopalnię złota (błogosławieństwo z góry mile widziane) oraz poluje na zebry. I niech tak zostanie. Odciągnij tylko na moment od zajęcia z jednego i postaw nim zbrojownię w dwiema technologiami, koszary, a w późniejszym terminie kilka domów. Momentalnie po rozpoczęciu gry wyślij Greków i grupkę procarzy do trzech chronionych fortyfikacji, bo pierwszy atak przeżyjesz już niebawem.

Teraz tak, zadbaj oto żeby przy każdym kanionie stał choć jeden heros, równoważąc tym samym możliwości defensywne dla każdego z punktów. Jeżeli chodzi o wieże, to nie ma najmniejszego sensu ich budować. Po pierwsze u Egipcjan proces wznoszenia budowli jest dłuższy, a Ty przecież nie masz dodatkowych rąk do pracy. Poza tym szybko zostałyby staranowane przez sprzęt oblężniczy, który na pewno wkrótce zostanie przysłany. Reasumując przeciwnik pewnie przebije umocnienia, ale moim skromnym zdaniem, tylko z pożytkiem dla Ciebie. Otwarte bitwy to w końcu natychmiastowe interwencje, choć zawsze możesz spróbować utrzymać mury montując w nich bramy. Po wybiciu zwierzyny postaw kilka gospodarstw rolnych, natomiast dużo wcześniej koniecznie odwiedź spichlerz z nilowym wynalazkiem (darmowe żarcie).

W niektórych krajach to przysmak. - Scenariusz 11 - Ukryta relikwia | Kampania | Age of Mythology - Age of Mythology - poradnik do gry
W niektórych krajach to przysmak.

Co do środków zaradczych to polecam toporników, dodając do oddziałów szybkiego reagowania jeszcze procarzy. Poza włócznikami, przy murach spodziewaj się wizyt miotaczy, katapult, wież oblężniczych oraz ogromnych skarabeuszy. Te ostatnie z racji ich pokaźnego cielska i silnych szczęk, są bardzo ciężkie do wytępienia. Oczywiście to jednostki mityczne, więc bohaterowie chętnie zatopią w chrząszczach swój oręż. Na koniec parę słów o kapłanach. W pobliżu zawsze powinni być obecni, gdyż leczą siniaki innym, a do tego nie są wcale tacy bezradni w obliczu niebezpieczeństwa. Domeną czcicieli Izydy są ponadto stawiane za symboliczną opłatą w złocie obeliski, czyli konstrukcje odsłaniające wokół siebie kawałek mapy. Powiedzmy, że ładnie prezentowałyby się w kanionach.