Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tony Hawk's Pro Skater 2 - poradnik do gry

Tony Hawk's Pro Skater 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Słowniczek poradnik Tony Hawk's Pro Skater 2

Ollie - Jeśli chcemy się nauczyć robić jakieś tricki to musimy umieć ollie. Ollie to wyskok z (jak to sie mówi) ,,przyklejoną'' do nóg deską .W grze trick ten robi się z łatwością, wygląda na banalnie prosty. Naprawdę uczy się go miesiącami. Sam o tym wiem bo jeżdżę od ok. 4 miesięcy i dopiero teraz umiem :P

Grab - Jest to nazwa jednego z trzech rodzajów trików. Polega ona na łapaniu deski ręką. Grabów jest bardzo wiele. Wiele z nich to nie tylko złapanie dechy ale np. układanie odpowiednio nóg tak jak w przypadku indy stiffy , airwalk czy judo.

Grind - Najsławniejszy trik. Jest to przejeżdżanie na poręczy , murku czy innych powierzchniach truckami lub deckiem.

Flip Tricks - Te triki są o wiele bardziej trudniejsze (w rzeczywistości) od Grabów. Polegają one na obkręcaniu dechy w różne strony i z różną ilością stopni. Najłatwiejszy jest kickflip i shove it.

Manual - Chyba najłatwiejszy trick jaki możemy zrobić na desce. Jest to po prostu jazda na dwóch kółkach, tylnich (manual) lub przednich (nose manual). Inną nazwą dla manuala jest whellie/nose whellie

Lip Trick - Dość trudny trik. Można go zrobić jedynie na rampie lub (tylko niewiele tricków) na krawężniku (nie można w THPS2). Polega on na zatrzymaniu się na krawędzi rampy różnymi partiami deski. Trudniejsza wersja Lip Tricków to stanie na rękach na krawędzi rampy oczywiście robiąc graby.

Gap - W tej grze jest to bonus za odpowiedni trick. Np. musimy zagrindować po czymś (dajmy na to po murku) i gdy dojedziemy do końca otrzymujemy bonus w punktacji od 50 do 5000 punktów. To samo tyczy się manuala, skoków (należy przeskoczyć nad czymś lub przelecieć, albo np. wylądować w danym miejscu) i wallride'a.

Transfer - Patrz powyżej (Gap). To prawie to samo co Gap. Dokładniej jest to przeskoczenie z jednej ramy na drugą, lub z poręczy na poręcz (w rzeczywistości naprawdę mało możliwe).

Deck - Jest to drewniana część deski z rysunkiem u spodu i papierem ściernym u góry.

Truck - To jest część która utrzymuje ciężar naszego ciała. Dzięki truckom możemy skręcać. To właśnie do trucków przykręcane są kółka.