Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry

The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry The Sims: Historie z życia wzięte (The Sims: Life Stories) - The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry "The Sims: Historie z życia wzięte" ("The Sims: Life Stories"). Tekst ten w dość znacznym stopniu będzie różnił się od innych poradników do gier z tej serii, a to dlatego, iż do rozegrania mamy tym razem dwa gotowe scenariusze. W każdym ze scenariuszy do wykonania są ściśle określone zadania (questy), które będą pojawiały się w formie dokładnie opisanych celów. Każde z tych zleceń będę starał się bardzo szczegółowo omówić, tak aby można było przystąpić do rozwiązywania kolejnych problemów. Zadania nie są szczególnie skomplikowane, ale mimo wszystko radziłbym zapoznać się z zawartymi w tym poradniku opisami. Jednocześnie pragnąłbym zaznaczyć, iż wszystkie sprawy związane z opiekowaniem się Simami, utrzymaniem domu, czy zarabianiem pieniędzy przeniesiono w praktycznie niezmienionej postaci. Osoby, które miały do czynienia z pierwszą lub drugą częścią gry nie powinny mieć żadnych problemów z poznaniem (a raczej przypomnieniem sobie) tych zależności. Ponadto w grze zawarto rozbudowany samouczek, z którym wypadałoby się zapoznać. Lekcje treningowe podzielono na dwie grupy. Na początek radziłbym ukończyć wszystkie zadania z grupy Podstawy, gdyż to właśnie tu dowiemy się najważniejszych rzeczy. Jeśli chodzi o same scenariusze, przez znaczną część zabawy dysponujemy oczywiście bardzo dużą swobodą działania. Ja postarałem się skoncentrować w głównej mierze na wykonywaniu wspomnianych już wcześniej zadań.

Życzę udanej gry!

Jacek "Stranger" Hałas

Dodatkowe wskazówki

  • Nie zapominaj o częstym zapisywaniu stanu gry. Jest to możliwe praktycznie w dowolnym momencie rozgrywki. Jedyny wyjątek stanowią sytuacje, gdy wykonujemy jakąś z góry zaplanowany czynność lub odwiedzamy inne miejsce na mapie (np. park albo galerię handlową). Pamiętaj też o tym, iż do dyspozycji masz tylko jeden slot. Postaraj się zapisywać stan gry przed wykonywaniem ważniejszych czynności, tak aby nie stracić cennego czasu lub pieniędzy.
  • Zdecydowaną większość zadań wykonuje się w godzinach popołudniowych. Jeśli masz dzień wolny, postaraj się zadbać o rozwijanie współczynników postaci. W przypadku udawania się do pracy będziesz z kolei musiał zadbać o odpowiednią ilość godzin snu, tak aby współczynnik Energii nie wyczerpał się w trakcie wykonywania właściwego zlecenia.
  • Koncentruj się w głównej mierze na tych czynnościach, które będą potrzebne do zaliczenia zadania lub będą mogły się przydać w najbliższej przyszłości. Oczywiście (poza paroma wyjątkami) gra nie stara się nas w żaden sposób pośpieszać, tak więc wszystkie zadania będzie można dowolnie odkładać. Zauważ też, że w trybach kampanii zablokowane zostało starzenie się Simów.
  • Dokładnie czytaj pojawiające się wraz z zadaniami wskazówki. Aby to zrobić będziesz musiał kliknąć na ikonie celu. Na ekranie powinno pojawić się z okienko z szerszym opisem tego, co w danym momencie będziesz musiał zrobić.
  • Nie zapominaj o dokupowaniu nowych sprzętów, także tych, na które wydaje się zdobywane punkty aspiracji. Niestety, w trakcie rozgrywania scenariuszy nie będziesz mógł dokonywać żadnych zmian w kwestii zabudowy domu. W przypadku scenariusza Wincentego dotyczy to też znajdującego się w ogrodzie basenu.

Informacje o The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 43, ilustracje: 480 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Sims: Historie z życia wzięte - poradnik do gry