Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry The Bards Tale, nietypowego cRPGa z potężną dawką humoru - The Bards Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

Witam w nieoficjalnym poradniku do gry The Bard's Tale, nietypowego cRPG'a z potężną dawką humoru. Poradnik w dużej mierze składa się z opisu gry - co i jak robić, wraz z konsekwencjami każdej decyzji (bard może często wybierać, czy chce być miły dla napotkanych postaci czy nie).

Pomiędzy rozdziałami opisane zostały lokacje, których wcale nie trzeba odwiedzać, by pchnąć fabułę do przodu ([Przerywnik]), jednak oczywiście polecam to zrobić, gdyż zdobędziemy skarby w postaci srebra i magicznych przedmiotów. Jedną taką lokację można odwiedzić już po pierwszym rozdziale. Pozostałe polecam odwiedzić po rozdziale siódmym, jako że wtedy będziemy mieli dostęp do ulepszonego Odkrywcy (patrz rozdział "Melodie), a tylko on potrafi otwierać ukryte drzwi. Możemy te lokacje odwiedzić wcześniej oczywiście, ale wtedy nie zdobędziemy tego, co znajduje się za ukrytymi drzwiami. Aha, warto też wspomnieć, że rozdziały drugi i dziewiąty są również opcjonalne. One również nie pchną fabuły do przodu.

W opisach rzeczy wyróżniające się zostały podkreślone odpowiednim kolorem. Oto następujące czcionki, które zostały użyte:

  • Czcionką pogrubioną zaznaczone zostały przedmioty do zdobycia;
  • Czcionką niebieską zaznaczone zostały postacie, z którymi można rozmawiać;
  • Czcionką pomarańczową zostały zaznaczone punkty na mapie określające przejścia do innych lokacji (na mapie - litera w żółtym kole);
  • Czcionką zieloną zostały zaznaczone punkty na mapie określające ważniejsze miejsca (na mapie - liczba w zielonym kole);
  • Czcionką brązową zaznaczone zostały nazwy lokacji.

Prócz tego, na mapie można zauważyć mniejsze kółka, czerwone i niebieskie. Te pierwsze oznaczają grupy przeciwników które napotkasz, te drugie - pułapki, na które musisz uważać.

Przed opisem gry zawarty został sposób tworzenia postaci, spis melodii (czyli towarzyszy, których możemy przywoływać) oraz amuletów, jakie możemy zdobyć (plus sposoby, jak to zrobić). I to wszystko - zapraszam do lektury i życzę przyjemnej zabawy.

Informacje o The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry

Autor : Piotr Ziuziek Deja

Ostatnia aktualizacja : 1 września 2016

Poradnik zawiera : strony: 69, ilustracje: 110 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Bard's Tale: Opowieści Barda - poradnik do gry