Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA San Andreas - poradnik do gry

GTA San Andreas - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa GTA San Andreas poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry GTA San Andreas objaśnia gromadzenie aktywów związanych z Air Yard (NOE, Stowaway, Black Project, Green Goo).

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto San Andreas znajduje się opis gromadzenia aktywów powiązanych z lotniskiem Air Yard. Dowiecie się jakie aktywa są do pozyskania, jak zaliczyć powiązane z nimi drobne zadania oraz jak odblokować plecak odrzutowy (Jet Pack).

Air Yard (znaczek samolotu) - odblokowanie

Komplet misji, oznaczonych znaczkiem samolotu na mapie, pojawia się po tym, jak zaliczysz szkołę pilotażu. Zadania są doskonałym sprawdzianem umiejętności nabytych w trakcie świeżo ukończonego kursu, gdyż w większości odbywają się w powietrzu. Aktywujesz je przez wejście w czerwony znacznik obok hangaru twojego lotniska w Verdant Meadows.

N.O.E.

Toreno poleca ci lecieć samolotem na południe stanu do Whetstone i zrzucić zaopatrzenie dla jego ludzi w Angel Pine. Jako, że przestrzeń powietrzna jest non stop przeczesywana przez wojskowe radary, musisz obrać odpowiednią trasę, by nie zostać namierzonym. Twoim wrogiem jest czas (masz tylko 10 minut na wykonanie zadania i powrót na lotnisko), a także lot na zbyt dużej wysokości.

Wskaźnik visibility informuje cię o stopniu zagrożenia ze strony radarów - jeżeli zaczyna rosnąć i rozlega się sygnał dźwiękowy, wówczas szukaj schronienia na niższym pułapie - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Wskaźnik "visibility" informuje cię o stopniu zagrożenia ze strony radarów - jeżeli zaczyna rosnąć i rozlega się sygnał dźwiękowy, wówczas szukaj schronienia na niższym pułapie. Gdy przeciążysz wskaźnik, w twoją stronę wysłany zostanie klucz alarmowy myśliwców i zostaniesz poczęstowany rakietami, co oznacza smutny koniec. Niebezpiecznie jest też nad pustynną strefą zakazaną (restricted area), gdyż ustawione tam wyrzutnie SAM reagują automatycznie na każdego intruza bez względu na wysokość, na jakiej się porusza.

Gdy przelatując nad strefą zakazaną usłyszysz dźwięk zbliżającej się rakiety, zrób głęboki skręt z beczką, pomaga to niekiedy uniknąć trafienia. Optymalną drogą jest lot nad terenem: pustynia El Castillo del Diablo, zapora Shermana, zbiornik wodny Shermana, kanał Tierra Robada, zatoka Easter Bay Airport, lotnisko w San Fierro, zakłady chemiczne w dolinie Foster Valley i w końcu kanał wodny okrążający górę Mount Chiliad. Powyższa trasa poprowadzi cię nad otwarte morze, nad którym obierz kurs na Angel Pine. Będąc nad miasteczkiem przeleć przez czerwony okrąg, zrzut zostanie dokonany automatycznie. Wróć na lotnisko w Verdant Meadows tą samą trasą.

Nagroda za wykonanie misji: 15000$

Stowaway

Na lotnisku w Verdant Meadows ląduje wielki samolot transportowy, zjawiają się również agenci rządowi w wyładowanych sprzętem ciężarówkach. Jesteś przekonany, że to jakaś akcja nagrana przez Toreno, jednak sam zainteresowany wyprowadza cię z błędu. Owszem, to kumple po fachu Mike'a, ale z konkurencyjnej agencji i na dodatek z jej wredniejszego odłamu. Pragną przehandlować rządowe zapasy min lądowych do krajów Ameryki Łacińskiej, na co Toreno nie może pozwolić. Znając twoje możliwości i determinację prosi cię o pomoc w zatrzymaniu transportowca.

Wskakuj na stojący opodal motocykl (nie zwracaj uwagi na strzelających agentów) i popędź za startującym samolotem - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Wskakuj na stojący opodal motocykl (nie zwracaj uwagi na strzelających agentów) i popędź za startującym samolotem. Obierz za cel nie domkniętą rampę załadunkową, uważaj jednak na wylatujące stamtąd beczki, z którymi kolizja uniemożliwi ci dogonienie maszyny przed jej wzniesieniem w powietrze. Najlepiej zbliż się do rampy nieco z ukosa i wpakuj się na nią, gdy wyczujesz odpowiedni moment. Jeśli zdążyłeś na czas, jesteś w samolocie.

Musisz teraz przedrzeć się do kabiny pilota - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Musisz teraz przedrzeć się do kabiny pilota. Podążaj przed siebie uskakując w puste nisze przy ścianach przed toczącymi się beczkami. Niekiedy przyczaja się tam jakiś delikwent, załatw go pięściami lub bronią białą (nie używaj broni strzeleckiej, wokół jest mnóstwo materiałów wybuchowych).

Po dotarciu na przód samolotu zlikwiduj agenta rzucającego beczki, zabierz mu spadochron i umieść w dowolnym miejscu torbę z ładunkiem wybuchowym (sarchel charge) - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Po dotarciu na przód samolotu zlikwiduj agenta rzucającego beczki, zabierz mu spadochron i umieść w dowolnym miejscu torbę z ładunkiem wybuchowym (sarchel charge). Wracaj na tył maszyny i wyskocz z samolotu przez otwartą rampę. Nie zapomnij rozwinąć spadochronu.

Nagroda za wykonanie misji: 20000$

Black Project

Ta misja jest aktywna w godzinach między 20 - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Ta misja jest aktywna w godzinach między 20.00 a 6.00 rano. Twój przyjaciel Truth ma obsesję na punkcie tajemnicy o kryptonimie Black Project, skrywanej w Strefie 69. Oczywiście jeleniem, który ma wykraść tajemnicę jesteś ty. Stary hippis podwozi cię pod bramę bazy i tyle go widzisz. Korzystając z ciemności wślizgnij się na teren obozu, starając się unikać blasku reflektorów i krążących strażników (czerwone kropki na radarze).

Skręć w prawo, celem twoim jest wieża kontrolna, w której wyłączysz zabezpieczenie drzwi do podziemnego laboratorium - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Skręć w prawo, celem twoim jest wieża kontrolna, w której wyłączysz zabezpieczenie drzwi do podziemnego laboratorium. Poruszaj się tylko wzdłuż ogrodzenia, nie ma sensu zapuszczać się w głąb bazy. Likwiduj żołnierzy i "gaś" strzałami ze snajperki reflektory, o dziwo przez dłuższy czas nikogo to nie zaniepokoi. Jeśli jednak ktoś cię w końcu zauważy i usłyszysz syreny alarmowe, biegnij w stronę studzienki kanalizacyjnej (żółty punkt na mapie), przestrzel kratę i wskocz do środka. Wąskim korytarzem dotrzesz do tajnego laboratorium.

Rozpocznij eksplorację pomieszczeń z karabinem w łapie - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Rozpocznij eksplorację pomieszczeń z karabinem w łapie. Odtąd jesteś już non stop atakowany przez mieszkańców bazy. W nierównej walce wspomagają cię leżące gdzieniegdzie kamizelki kuloodporne i serduszka z energią. Odnajdź najpierw pomieszczenie z dużym, zielonym radarem i wyłącz wyrzutnie SAM. Udaj się teraz do najważniejszej części laboratorium, ulokowanej obok napisu "Research Section A". Jest zamknięta na kartę (Key Card), którą posiada jeden z kręcących się w pobliżu naukowców. Odbierz mu ją i otwórz drzwi (Blast Doors) skrywające tajemnicę Black Project.

Czeka cię jeszcze zejście na dno szybu w asyście wściekle strzelających żołnierzy i oto sekret Strefy 69 stoi przed tobą - błyszczący chromem plecak odrzutowy (Jet Pack) - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Czeka cię jeszcze zejście na dno szybu w "asyście" wściekle strzelających żołnierzy i oto sekret Strefy 69 stoi przed tobą - błyszczący chromem plecak odrzutowy (Jet Pack). Załóż go, włącz silniki i wyleć dziurą w suficie na powierzchnię ziemi. Jeśli nie wyłączyłeś wcześniej SAM-ów, za chwilę oberwiesz rakietą, jeśli jednak wyłączyłeś, zostaw bazę za sobą i leć na szczyt góry w Arco del Orste, gdzie już czeka na ciebie Truth. Będzie tak zafascynowany twoją zdobyczą, że... zabierze ją i zostawi cię na pustyni samego. Wskocz na stojący przy rozwalonej szopie motocykl, wracaj na lotnisko.

Green Goo

Truth długo nie nacieszył się swoją nową zabawką - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Truth długo nie nacieszył się swoją nową zabawką. Okazuje się, że jego zniekształcone toksynami z narkotyków dłonie nie umieją poradzić sobie z zawiłościami sterowania plecakiem odrzutowym. Obiecuje ci go więc sprezentować, pod warunkiem, że zrobisz coś dla niego. Chodzi o wykradzenie jeszcze jednej tajemnicy, schowanej w pociągu wojskowym. Załóż plecak i leć do północnego Las Venturas, gdzie ze stacji w Spinybed wyrusza właśnie pilnie strzeżony skład kolejowy. Jedzie w twoją stronę, więc spotkacie się po drodze.

Na odkrytych wagonach pociągu stoi wielu żołnierzy, zajmij się najpierw nimi - GTA San Andreas: Air Yard (znaczek samolotu) - Aktywa - GTA San Andreas - poradnik do gry

Na odkrytych wagonach pociągu stoi wielu żołnierzy, zajmij się najpierw nimi. Po wyeliminowaniu eskorty strzelaj w drewniane skrzynie (oznaczone strzałkami), jedna z nich kryje tajemnicę. Gdy z rozbitej paczki wyleci bijący niezwykłym blaskiem słoik, od razu zrozumiesz że to jest to, czego szukasz. Zabierz pojemnik i wracaj do Trutha na lotnisko. Ten z właściwym sobie wdziękiem podziękuje ci za zdobycz i ulotni się jak kamfora.

Nagroda za wykonanie misji: 20000$, lotnisko w Verdant Meadows przynosi okresowo dochód do 10000$, otrzymujesz Jet Packa na stałe (znajduje się na lotnisku, obok wejścia do pomieszczenia z zapisem stanu gry)