Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry

Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze | Zabawa w Zoo | Zoo Tycoon 2 poradnik Zoo Tycoon 2

Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2019

Gdy zwierzaki są usatysfakcjonowane naszą działalnością, ich entuzjazm przenosi się na odwiedzających, którzy skłonni są dawać nam większe donacje - Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze | Zabawa w Zoo | Zoo Tycoon 2 - Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry

Gdy zwierzaki są usatysfakcjonowane naszą działalnością, ich entuzjazm przenosi się na odwiedzających, którzy skłonni są dawać nam większe donacje. Gusta gości są bardzo zróżnicowane, de facto każdy z nich jest w pewnym sensie indywidualnością i ma swoje własne preferencje. Zasadniczo jednak odwiedzający potrzebują: czystości (śmieci bardzo ich irytują), miejsc do siedzenia, toalet, szerokiego wyboru rzeczy do jedzenia, zróżnicowanych zwierząt (bardzo lubią młode zwierzaki) oraz dekoracji upiększających nasz park (wszelkie fontanny, latarnie i inne gadżety bardzo poprawiają ich samopoczucie!). Nie oszukujmy się jednak, wyższe ideały odstawić możemy na półkę. Naszym jedynym celem w uszczęśliwianiu klientów jest przecież zarabianie pieniędzy.

Wypatruj w swoim zoo gości z chmurką niezadowolenia nad nimi i sprawdź, o co im chodzi. Staraj się jak najszybciej interweniować w takich wypadkach i wyeliminować przyczyny ich złego nastroju.

Sklepy warto łączyć w większe grupy na stworzonych do tego, wydzielonych placykach w centrum parku (choć z drugiej strony, nie można wszystkich atrakcji skupiać w jednym miejscu, musisz znaleźć złoty środek). Generalnie warto mieć jak największą ofertę atrakcji dla odwiedzających, złożoną z jedzenia, picia, pamiątek (zabawek, zdjęć), a także dodatkowych upiększeń strony wizualnej naszego ogrodu, które doskonale wpływają na samopoczucie gości.

Pieniądze. Uzyskiwać je możemy poprzez wspomniane już dobrowolne podarki od odwiedzających (w praktyce główne źródło dochodów, przeznaczone do zbierania datków skrzynki ustawiać należy absolutnie wszędzie! Rzadko kiedy zdarzy się, by postawiony pojemnik nie zarobił na siebie), bilety wstępu (ich cenę możemy ustawić na 3 różne poziomy: niską, średnią i wysoką; w praktyce to środkowe ustawienie jest najlepsze, choć w niektórych misjach kampanii można, dla przyspieszenia wydarzeń, dać nawet bilety darmowe) oraz dochody z wszędobylskich kramików.

By zmusić gości do dawania dużych napiwków, musisz dysponować szeroką gamą zadowolonych z życia zwierzaków. To jest najważniejsze. Drugim z kolei czynnikiem są wartości edukacyjne, podnoszone przez przewodników opowiadających o Twoich okazach. Ustawiaj ich blisko skrzynek na datki, a wszystko będzie dobrze (niekiedy potrafią oni podwoić ilość pieniędzy otrzymywanych z danej skrzynki). Jeśli chodzi o sklepy i inne atrakcje, staraj się oferować jak najszerszy wybór dodatków i jeśli tylko Cię stać, wynajduj i kupuj coraz to nowsze gadżety. Ich wkład w Twoje dochody nie będzie bardzo znaczący, ale podniesienie zadowolenia klientów jest kluczowe dla Sławy. Miej na uwadze, że niektóre dobra skierowane są dla starszych (kawa, sałatki), inne dla młodszych (hot-dogi, soda) odwiedzających. Jako że generalnie odwiedzać Cię będą obie te grupy wiekowe, staraj się, by każdy znalazł u Ciebie coś dla siebie.

Uwaga: pamiętaj, że dużą część pracy zarówno sprzątaczy, jak i opiekunów, możesz wykonywać samodzielnie. Co więcej, jeśli osobiście uzupełniasz zwierzętom jedzenie, nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów. Jeśli zajmuje się tym opiekun, w skali miesięcznej wydatki wynieść mogą do kilku tysięcy dolarów! Uważnie dokonuj poszerzania swojej kadry.

1 - Odwiedzający, Sklepy, Pieniądze | Zabawa w Zoo | Zoo Tycoon 2 - Zoo Tycoon 2 - poradnik do gry