Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Thief: Deadly Shadows - poradnik do gry

Thief: Deadly Shadows - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Frakcje w mieście poradnik Thief: Deadly Shadows

W mieście znajdują się trzy frakcje. Główna są Keeperzy, natomiast porządnymi (mającymi zgoła odmienne poglądy) będą Hammeryci oraz Poganie. Nie należy zapominać również o Straży Miejskiej. Każda frakcja ma przynależne jej miejsca w mieście i jest do Ciebie nastawiona w specyficzny dla niej tylko sposób.

Straż Miejska zawsze będzie Cię atakować. Za pierwszym razem, gdy spuszczą Ci lanie, zostaniesz zamknięty w więzieniu (dodatkowa misja z ucieczka z niego). Każdy następny raz będzie się kończył zabiciem Cię, a strażnicy będą nastawieni do Ciebie bardzo agresywnie.

Keeperzy to dobrzy znajomi. Nie możesz ich atakować, zazwyczaj są mili i przyjaźni. Wyjątkiem jest ich tajemna biblioteka, do której nie możesz wejść, gdyż jeśli Cię tam znajdą, nie będą już tak mili (a gra zostanie zakończona).

Hammeryci i Poganie mogą zmieniać swoje nastawienie do Ciebie. Ifnormacuje o tym menu FACTIONS. Zależnie od znacznika znajdującego się obok nazw odpowiednich frakcji, mogą bycnastawieni:

Hostile (Wrogo): będąc Cię atakować i traktować jak wroga.

Neutral (Neutralnie): nie będą Cię atakować, ale nie możesz wchodzić do ich lokacji.

Allied (Przyjaźnie): będą Ci pomagać w walce i pozwolą na zwiedzanie własnych lokacji.

Zmienić ten wskaźnik może Twoje zachowanie w stosunku do członka frakcji - każdy atak czy ogłuszenie obniża go. Wykonywanie misji dla frakcji lub zleconych przez nie zadań, na pewno zwiększy twoja reputację. Należy o to zadbać, gdyż przyjaźnie nastawione frakcje są znacznym ułatwieniem w późniejszych etapach gry.

Wskaźnik ten jest aktywny tylko w mieście. Pamiętaj więc, że podczas wykonywania misji, wszyscy są nastawieni do Ciebie wrogo.

Po wykonaniu dwóch zleceń dla Keeperów będziesz mógł odszukać notatki, zostawione dla Ciebie przez hersztów obu frakcji. Po ich przeczytaniu, będziesz mógł wykonać szereg czynności, by przypodobać się frakcji i zwiększyć swój wskaźnik.