Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy - poradnik do gry

Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Durlag's Tower | Zadania poradnik Wrota Baldura: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Durlag's Tower

Pod murami Durlag's Tower na północy stoi Erdane u którego można się zaopatrzyć w zapasy na wyprawę do wieży. UWAGA: Przed wejściem do podziemi dobrze jest zaopatrzyć się w dużą ilość różdżek. Strzały i Potions of Healing znajdziemy na miejscu.

Jeżeli wynajęliście przewodnika w Ulgot's Beard to przed bramą czeka Ike (można mu ukraść Dwarven Rune Wardstone), który zabierze nas na turystyczną wycieczkę po wieży.

Parter

Podczas zwiedzania dowiadujemy się od Ike o podziemiach do których można się dostać po użyciu Wardstone. Ike proponuje nam zakup oryginalnego nie podrobionego wardstone za 300gp (oczywiście jego kamień też jest falsyfikatem) Niestety podczas zwiedzania, mimo ostrzeżeń Ike'a, jeden z turystów wpada w pułapkę i pojawia się Demonknight zabijając wszystkich zwiedzających i przewodnika.

Wejście do katakumb znajduje się w piwnicy

I Piętro

Znajdziemy tu wyjście na zewnętrzny taras, z którego prowadzą schody na wieżę. Po pokonaniu bazyliszków, w jednym z dwuch kamiennych postumentów znaleźć można Scimitar +2 "Rhashad's Talon"

II Piętro

W krypcie leży Tome of Understanding (wisdom +1).

Spotykamy Riggilo (Short Sword +1, Leather Armour +1), niegroźnego złodzieja okradającego wierzę. Lepiej go od razu nie zabijać, gdyż będzie potrzebny do zdjęcia klątwy z Kirinhale.

Spotykamy też ducha który chce zemścić się na Durlagu.

W skrzyni leży Chainmail +1 i Wand of Lightning.

III Piętro

Spotykamy Kirinhale, która prosi aby pomóc przenieść ciążącą na niej klątwę na innego człowieka. Jeżeli się zgodzimy daje pukiel swoich włosów. Trzeba go dać Regillo na II piętrze, z którym wcześniej umówiliśmy się co do podziału łupów. Gdy weźmie pukiel sądząc, że to Lock of Nymph Hair to klątwa przejdzie na niego. (4000 exp). Gdy ponownie chcemy porozmawiać z Regillo ten atakuje. Kirinhale (Staff Spear +2) można również zabić

W szafie leążą Mage Robe of Fire Resistance i Cloack of Protection +1.

Na stojakach leży Halberd+1.

Piwnica

Bayard (Short Sword +1) ostrzega nas przed niebezpieczeństwami czekającymi nas w podziemiach, twierdzi, że Dalton,syn Therelli, przebywa niżej w labiryncie.

W skrzyni leży Leather Armour +1.

Pod kamienną płyta leży Ring of Protection +1 "Ring of Princess"

Z piwnicy jest tajne przejście, które prowadzi do podziemnego labiryntu.