Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przygotowania do skoku | Skoki | Skoki narciarskie 2004 poradnik Skoki narciarskie 2004

Ostatnia aktualizacja: 8 października 2019

Początki są zawsze najtrudniejsze, więc nie załamuj rąk, tylko przestudiuj cały proces skakania powoli, od samego początku. Każdy element jest bardzo ważny i wpływa na uzyskaną końcową notę, więc nie skupiaj się tylko na lądowaniu czy odbiciu. Postaram się po krótce opisać wszystkie stadia skakania. Niestety nie jestem specjalista w tej dziedzinie sportu, a tylko zapalonym graczem, więc z góry proszę o wybaczenie , jeśli pojawią się w poniższym opisie jakieś nieścisłości związane ze skokami narciarskimi.

1. Przygotowania do skoku

Zaczynasz siedząc na belce, czekasz na pozwolenie rozpoczęcia najazdu - Przygotowania do skoku | Skoki | Skoki narciarskie 2004 - Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Zaczynasz siedząc na belce, czekasz na pozwolenie rozpoczęcia najazdu. W tym celu musisz odczekać, aż lampka sygnalizacyjna zamieni się z czerwonej na zieloną. Wówczas masz tylko 5 sekund na odbicie się od belki i ruszenie w dół.

Należy zwrócić uwagę na wskaźnik wiatru. Wybranie momentu, gdy jest najbardziej sprzyja skoczkowi daje najlepsze rezultaty podczas skakania. Należy mieć przy tym na uwadze, że wiatr z przodu działa na niego najlepiej, wiatr z tyłu natomiast spycha go do ziemi, a z boku powoduje niestabilność po oddaniu skoku i tym samym utrudnia utrzymanie odpowiednio prostej pozycji lotu.