Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co zrobić gdy gra chodzi wolno lub są z nią problemy? | Podstawy poradnik Skoki narciarskie 2004

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Na początek proponuję ściągnąć dodatkowy Bonus Pack 1 z serwera GRY-OnLine. Warto też upewnić się, czy do gry nie wyszedł nowy patch lub inny dodatek. W tym celu warto przejrzeć Encyklopedię GRY-OnLine. Najszybciej można z niej skorzystać, klikając na napis "o grze" powyżej. Gdy mamy już najnowszą wersję zainstalowaną u siebie, można przejść do sprawdzenia wydajności komputera.

Skoki Narciarskie 2004 nie wymagają szybkich maszyn i zadowolą się również słabszymi konfiguracjami sprzętowymi. Patrząc na menu ustawień graficznych, należy szczególnie kilka pozycji dostosować do własnych potrzeb, by gra nie zacinała się i nie zwalniała w najważniejszych momentach.

Odpowiednie dobranie opcji pomoże w poprawieniu prędkości działania gry - Co zrobić gdy gra chodzi wolno lub są z nią problemy? | Podstawy - Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Odpowiednie dobranie opcji pomoże w poprawieniu prędkości działania gry

Jakość cienia określa sposób wyświetlania cienia naszego zawodnika. Im mniejsza liczba, tym cień będzie jakościowo gorszy. Jej zmniejszenie znacznie poprawi prędkość działania gry na słabszych kartach graficznych. Rozdzielczość tylko na naprawdę starych komputerach powinna nie przekraczać 640x480. Na nowszych maszynach można z powodzeniem uruchomić 800x600 lub 1024x768, co znacznie poprawi jakość wyświetlanego obrazu - każda linia będzie miała mniejszą ilość "schodków".

Owe schodki dodatkowo wygładza Antialiasing, jednak można go włączyć tylko na nowych kartach graficznych, w przeciwnym razie spadek prędkości gry będzie znaczny. Należy więc na to szczególnie uważać. Rodzaj drzew ma już szczątkowy wpływ na szybkość gry i nie warto ustawiać innego niż złożone, chyba że gra mimo ustawienia powyższych opcji na minimum dalej nie chce działać wystarczająco szybko.

Na płytce w katalogu Pomoc można znaleźć odpowiednie sterowniki - Co zrobić gdy gra chodzi wolno lub są z nią problemy? | Podstawy - Skoki narciarskie 2004 - poradnik do gry

Na płytce w katalogu "Pomoc" można znaleźć odpowiednie sterowniki

Warto też skorzystać z dołączonych do gry sterowników. W katalogu "Pomoc" znajdziemy sterowniki Catalyst dla kart ATI oraz Detonatory nVidii. Nie zabraknie również najnowszego pakietu DirectX. Po ich zainstalowaniu większość problemów powinna zniknąć.