Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Lies of P - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Lies of P - poradnik do gry

Lies of P - poradnik do gry

Bardzo mroczny Pinokio Lies of P poradnik to najlepsze porady na start, do eksploracji, pokonywania bossów. Opisujemy wszystkie etapy, sposoby walki, Baśniowy Kunszt, Ergo, umiejętności, trofea, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 22 września 2023

Nasz poradnik do gry Lies of P pozwoli Wam zaznajomić się ze wszystkimi mechanikami występującymi w grze, jednocześnie przygotowując Was na trudne potyczki z bossami. Ponadto, znajdziecie tu pomocne porady na start, dzięki którym rozpoczęcie swojej przygody z tym tytułem będzie o wiele łatwiejsze.

Lies of P: Zawartość poradnika

W naszym poradniku skupiamy się w głównej mierze na opisaniu bossów w grze, walk z nimi, ich mocnych i słabych stron oraz podajemy jakie nagrody możecie dostać za pokonanie najważniejszych przeciwników. Nasze porady na start pomogą Wam lepiej zrozumieć zasady panujące w grze oraz zapoznają Was z podstawowymi mechanikami.

W aneksie znalazły się strony opisujące wszystkie obsługiwane wersje językowe gry jak i wymagania sprzętowe na PC. Co więcej, zapoznacie się również ze sterowaniem.

Lies of P: Szybkie porady na start

 1. Naprawiajcie broń - szybko się niszczy, gdy blokujecie ciosy przeciwników lub ich atakujecie. Jeśli pasek będzie świecił się na czerwono, czym prędzej naprawcie broń, bo inaczej zadawać będzie mniejsze obrażenia lub całkowicie się zniszczy i stanie się niezdolna do użytku.
 2. Blok jest lepszy niż unik - zwłaszcza odbijanie ciosów, jeśli zrobicie to w odpowiednim momencie. Dzięki temu nie tracicie HP, a ponadto broń przeciwnika się psuje. To również oszołomi przeciwnika, więc możecie zadać mu potężny cios,.
 3. Wydawajcie walutę na bieżąco - jest to ważne, gdyż jeśli umrzecie (a w tego typu grach jest to bardzo możliwe), to utracicie swoje Ergo, czyli uniwersalną walutę, za którą kupicie wyposażenie i ulepszycie postać.

Więcej porad na start przeczytacie na osobnej stronie naszego poradnika: Porady na start.

Lies of P: Wszyscy bossowie

W tym rozdziale poradnika znajdziecie opisy wszystkich bossów dostępnych w grze. Tłumaczymy jak sobie z nimi radzić oraz podajemy potencjalne nagrody, jakie otrzymacie po ich pokonaniu.

Główni:

 1. Tamburmajor - dużych rozmiarów marionetka, która atakuje za pomocą rąk. W drugiej fazie wyrywa pręt wraz z głową, aby walczyć na większym dystansie.
 2. Porzucony stróż - wielka marionetka, wyglądem przypominająca policjanta. Korzysta z elektrycznych i dalekozasięgowych ataków.
 3. Płomień Króla, Fuoco - główny boss, który znajduje się niedaleko Sterowni Wytwórni Venigniego. Posiada ataki, które nakładają status przegrzania.
 4. Najstarszy z Bractwa Czarnych Królików - unikalny boss, który przywołuje posiłki w zależności od brakującego poziomu zdrowia.
 5. Upadły arcybiskup Andreus - główny boss znajdujący się w katedrze Św. Frangelica. Wymagane jest zabicie go dwukrotnie, ze względu na 2 fazy walki.
 6. Król Marionetek - boss, z którym walczyć będziecie musieli dwukrotnie, posiada również inną formę, która zwie się - Romeo, Król Marionetek. Arena znajduje się na scenie Opery Estella.
 7. Czempion Victor - główny boss stacjonujący w Galerii Wielkiej Wystawy, nakłada skażenie, gdy atakuje, aczkolwiek jest podatny na ogień.
 8. Zielony potwór z bagna - mazisty potwór, który znajduje się na Bagnie Beznadziei. Trzeba go pokonać dwukrotnie. W 2 fazie walczyć będziecie z Zielonym potworem marionetkożercą.
 9. Skażony tamburmajor - ulepszona wersja pierwszego głównego bossa w grze - Tamburmajora. Znajdziecie go na ulicy przy Kracie Centralnym.
 10. Bractwo Czarnych Królików - Czarne Króliki powracają, tym razem, aby zrewanżować się na Pinokiu. Walczyć będziecie z trójką członków Bractwa naraz, mianowicie z Ekscentrykiem, Maniakiem broni i Najmłodszą. Najstarszy pojawia się w drugiej fazie.

Poboczni:

 1. Szalony osioł - boss w formie ludzkiej, który pała nienawiścią do marionetek. Jest zwinny i agresywny, jednakże podatny na śmiercionośne ataki.
 2. Marionetka przyszłości - olbrzymich rozmiarów marionetka, która znajduje się na arenie pokrytej mazią nakładającą skażenie.
 3. Ocalały - opcjonalny boss, który jest człowiekiem. Walka z nim odbywa się niedaleko Stargazera o nazwie Wejście do Związku Pracowni.
 4. Biała Dama - siostra Adeline, arena znajduje się na ulicy Rosy Isabelle. Posiada unikalną umiejętność parowania ciosów głównej postaci.
 5. Szalona marionetka klaun - dużych rozmiarów marionetka-klaun, który znajduje się nieopodal wejścia do Opery Estelle.
 6. Rozgrzeszona - opcjonalny boss, z którym walczyć będziecie, jeśli wybierzecie opcję dialogową sugerującą, że nie jesteście tropicielem.
 7. Łasica Rozbójniczka - znajdziecie ją przy Peronie Kratu Centralnego. Jest to opcjonalny boss, którego misją jest zabieranie rzeczy bogatym.

Rzodział w przygotowaniu.

Lies of P: Sterowanie

Strona w przygotowaniu.

Lies of P: Długość gry

Lies of P to dosyć długa gra, w której wątek główny można ukończyć w około 30 godzin. Jeśli chcecie skupić się również na wszystkich zadaniach pobocznych i na pokonaniu opcjonalnych bossów, gra może Wam zająć od 40 do 50 godzin. Czas ten może się jednak znacząco zwiększyć, w zależności od tego, jak dobrze sobie radzicie z bossami.

Lies of P: Spolszczenie, polska wersja gry

Na stronie Polska wersja językowa znajdziecie listę wszystkich dostępnych języków w Lies of P. Dobrą wiadomością jest to, że gra zawiera polskie napisy. Niestety, dubbing dostępny jest tylko w języku angielskim. Na końcu strony wyjaśniamy jak zmienić język.

Lies of P: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-6300 3.8 GHz lub AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB lub AMD Radeon RX 560
 4. DirectX: wersja 11
 5. Pamięć: 8 GB RAM
 6. Miejsce na dysku: około 50 GB HDD

Więcej na temat zalecanych wymagań znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej


Informacje o Lies of P - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 20 czerwca 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.