Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Nawigacja Sons of the Forest poradnik, porady

W Sons of the Forest nie ma papierowej mapy, która daje podgląd na całą wyspę. W nawigacji pomocny jest Nadajnik GPS, dzięki któremu będziecie mogli zorientować się w położeniu. Na poniższej stronie poradnika wyjaśniamy, jak nawigować i ustawiać punkty lokalizacyjne za pomocą lokalizatorów GPS.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2023

Nadajnik GPS to podstawowe narzędzie do nawigacji w Sons of the Forest. Ta strona poradnika do gry zawiera porady, jak korzystać z tego urządzenia oraz podpowiadamy, w jaki sposób ustawić punkty lokalizacyjne.

W nawigowaniu po świecie gry może też Wam pomóc nasza mapa w serwisie gampressure.com, dostępna również pod adresem sonsoftheforestmap.com.

Korzystanie z nadajnika GPS

Nadajnik GPS jest dostępny od samego początku gry - Sons of the Forest: Nawigacja - Sons of the Forest - poradnik do gry

Nadajnik GPS jest dostępny od samego początku gry. Dostęp do niego uzyskacie poprzez wciśnięcie klawisza M na klawiaturze.

Klikając środkowy przycisk myszy, możecie przybliżać i oddalać widok na mapie nadajnika. Jest to przydatne, jeśli chcecie ocenić orientacyjne odległości pomiędzy lokacjami.

Na ekranie nadajnika znajdziecie też 7 rodzajów podstawowych ikon, które wskazują, że w danym miejscu jest coś, czym warto się zainteresować. Są to:

 1. Kamienne wrota - w tym miejscu znajduje się wejście do jaskini.
 2. Fioletowy symbol z wykrzyknikiem - tutaj znajdziecie Lokalizator GPS (Transmitter).
 3. Niebieski symbol z literą K - wskazuje aktualne położenie Kelvina.
 4. Zielony okrąg z białą kropką - tutaj znajduje się punkt warty Waszego zainteresowania. Może to być miejsce do kopania, wejście do bunkra, itp.
 5. Ikona śmigłowca - w tym miejscu znajduje się rozbity helikopter. Znajdziecie przy nim sporo przydatnych materiałów.
 6. Żółty trójkąt - ukazuje Wasze aktualne położenie.
 7. Ikona domu - w ten sposób oznaczone są postawione przez Was schronienia, w których możecie się przespać i zapisać grę.

Będąc w jaskiniach lub bunkrach, nadajnik GPS nie ma zasięgu, dlatego musicie eksplorować te miejsca bez pomocy urządzenia.

Minimapa

Minimapa wyświetlana jest w prawym dolnym rogu ekranu, obok współczynników postaci - Sons of the Forest: Nawigacja - Sons of the Forest - poradnik do gry

Minimapa wyświetlana jest w prawym dolnym rogu ekranu, obok współczynników postaci. Oferuje widok na pobliski obszar wyświetlany w bardzo dużym przybliżeniu.

Podobnie jak Nadajnik GPS, w jaskiniach i bunkrach minimapa traci swoją funkcjonalność i nie wyświetla podglądu na pobliski obszar - Sons of the Forest: Nawigacja - Sons of the Forest - poradnik do gry

Podobnie jak Nadajnik GPS, w jaskiniach i bunkrach minimapa traci swoją funkcjonalność i nie wyświetla podglądu na pobliski obszar.

Jak ustanawić punkt lokalizacyjny?

Podczas gry będziecie mogli ustawić punkty orientacyjne z wybranym przez siebie symbolem - Sons of the Forest: Nawigacja - Sons of the Forest - poradnik do gry

Podczas gry będziecie mogli ustawić punkty orientacyjne z wybranym przez siebie symbolem. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy znajdziecie ciekawe miejsce, do którego będziecie chcieli wrócić w przyszłości.

Aby ustanowić punkt lokalizacyjny:

 1. Wejdźcie w menu ekwipunku za pomocą klawisza I.
 2. Wybierzcie Patyk (Stick), a następnie wbijcie go w ziemię za pomocą prawego przycisku myszy.
 3. Ponownie wejdźcie do ekwipunku i wybierzcie Lokalizator GPS (GPS Locator). Klikając lewym przyciskiem myszy możecie zmieniać ikonę, jaka będzie wyświetlana na mapie po zamontowaniu urządzenia.
 4. Skierujcie kamerę na czubek wbitego patyka i za pomocą lewego przycisku myszy, umieśćcie Lokalizator.

Lokalizator GPS ma 14 symboli do wyboru. Znaczenie niektórych jest oczywiste, jednak możecie interpretować je według własnych potrzeb.

Przekazanie nadajnika Virginii

Virginia, w przeciwieństwie do Kelvina, nie posiada własnego znacznika na mapie - Sons of the Forest: Nawigacja - Sons of the Forest - poradnik do gry

Virginia, w przeciwieństwie do Kelvina, nie posiada własnego znacznika na mapie. Jeśli chcecie znać jej położenie, musicie dać jej Lokalizator GPS.

Gdy już zaprzyjaźnicie się z towarzyszką, podejdźcie do niej i wejdźcie w interakcję za pomocą klawisza E. Następnie wciśnijcie klawisz R i z podręcznego ekwipunku wybierzcie urządzenie. Od tej pory będziecie widzieć na mapie Nadajnika GPS lokalizację Virginii.