Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

System Shock 2 - poradnik do gry

System Shock 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tips | System Shock 2 poradnik System Shock 2

Poziom Trudności .
Jeżeli nie jesteś wprawnym graczem i nie grałeś w SS1 przynajmniej za pierwszym razem grając w SS2 wybierz poziom trudności Easy. Nie obawiaj się iż gra będzie za prosta gdyż nawet na tym poziomie SS2 jest trudna, a będziesz miał o wiele więcej przyjemności i nie grozi ci napad zwątpienia już po godzinie grania. Na wszystkich poziomach trudności zagadki są te same, a cała różnica polega na tym iż te same potwory mają lepsze współczynniki a naszej postaci jest się trudniej rozwijać.

Informacje zawarte w grze .
Mamy podczas grania bardzo dobry system składowania przychodzących do nas emaili, logów i Questów. Połowa sukcesu z gry to dokładne przeczytanie tego co nam się tam pojawia.

Walka wręcz .
Należy się starać aby niszczyć jak największą ilość przeciwników walcząc wręcz. Nie zużywamy wtedy cennej amunicji ani sił PSI, (które przydadzą się nam w późniejszym etapie gry). Doskonale nadają się do tego celu Wrench i Laser Rapier. Na ilość obrażeń zadawanych w hand-to-hand combat ma przede wszystkim wpływ STR.

Rodzaj Amunicji .
W grze występuje kilka rodzajów amunicji. Należy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Gdyż nawet bardziej niż w realnym życiu to czym strzelamy ma wpływ na zadawane rany. Np. pociski Armour Piercing są idealne do niszczenia robotów i wieżyczek, bardzo słabo natomiast działają na istoty żywe. Uwaga ta dotyczy ogólnie wszystkich rodzajów broni i tego na kogo działają najlepiej.

Wynalazki .
Research z pozoru mało przydatne okazuje się całkiem użyteczne gdyż za jego pomocą możemy np. odkryć słabe strony naszych przeciwników i dostać permanentne bonusy do zadawanego im damage.

Kamery .
Istotną rzeczą jest to aby niszczyć wszystkie kamery bezpieczeństwa. Unikniemy w taki sposób nasyłanych na nas patroli.

Przeszukiwanie .
Aby znaleźć wiele potrzebnych przedmiotów należy się nieźle naszukać, dlatego sprawdzajcie wszystko bardzo dokładnie, patrzcie do góry, na dół i pamiętajcie iż w SS2 można wspinać się bez pomocy drabiny zdecydowanie wyżej niż w innych grach :).

Problemy z Inventory .
Inventory w SS2 jest bardzo małe. Nie ma znaczenia ile waży to co nosimy leczy tylko to ile zajmuje miejsca. Wielkość inventory zależy od naszego STR. Można go powiększyć za pomocą dodatkowych umiejętności (traitsów) których możemy się nauczyć w grze.

Komputery Informacyjne .
Jeżeli będziecie czytać wszystkie informacje zawarte w komputerach informacyjnych to zbierze wam się całkiem dobra encyklopedia SS2.

Wszechstronność
Z powodu tego iż brakuje amunicji trzeba się nastawić na używanie różnorodnych trybów broni z tego powodu należy unikać specjalizacji podczas trenowania się w broniach.

Wieżyczki strażnicze
Nie stanowią specjalnego zagrożenia ale można je wykorzystać do pomocy. Jeżeli wyłączymy na chwilę system alarmowy, możemy się włamać do obwodów wieżyczki i przeprogramować ją tak aby walczyła razem z nami

Respawn
Potwory odnawiają się w nieskończoność natomiast amunicja nie w związku z tym należy starać się aby załatwiać wszystko za jednym przebiegiem i starać się nie wracać kilka razy w to samo miejsce.