Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Victoria 3 - poradnik do gry

Victoria 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Victoria 3: Jak zdobyć więcej pieniędzy? Victoria 3 poradnik, porady

Może się zdarzyć, że będziecie musieli obciąć niektóre wydatki, aby zaoszczędzić nieco gotówki i pozbyć się Długu narodowego (Default). Ta strona poradnika do gry Victoria 3 zawiera wskazówki, co zrobić, aby zdobyć więcej pieniędzy.

Ostatnia aktualizacja: 27 października 2022

Zarządzanie państwem jest bardzo kosztowne i wiele działań będzie od Was wymagało pokrycia wydatków. Z czasem oszczędności mogą się wyczerpać i będziecie musieli uciąć finansowanie, aby nie popaść w długi. Na tej stronie podpowiemy Wam, jak zarobić i oszczędzić pieniądze.

Odpowiedni rozwój i budowa

Inwestycja w produkcję, przemysł i usługi to podstawa działającej gospodarki - Victoria 3: Jak zdobyć więcej pieniędzy? - Victoria 3 - poradnik do gry

Inwestycja w produkcję, przemysł i usługi to podstawa działającej gospodarki. Jeśli chcecie osiągnąć lepsze wyniki finansowe, skupcie się na rozwoju technologii z gałęzi Produkcji (Production).

Wznosząc budynki produkcyjne, które wymagają do działania konkretnych surowców, zbudujcie najpierw kopalnie i przetwórnie zapewniające dane materiały (o ile jest to możliwe), gdyż importowanie ich z innych krajów może okazać się drogie. Pamiętajcie, że wyprodukowane nadwyżki możecie eksportować, co zapewni dodatkowy zysk.

Wyższe podatki

Zysk z podatków jest jednym z podstawowych źródeł dochodu państwa. Ustalenie ich poziomu jest kłopotliwe, gdyż zbyt niskie nie zasilą odpowiednio budżetu, zaś zbyt wysokie spowodują niezadowolenie populacji.

W sytuacji, gdy jednak brakuje Wam pieniędzy, podwyżka podatków dla poszczególnych grup społecznych jest nieunikniona. Wysokość podatków możecie ustalić w sekcji Budżet (Budget) w zakładce Przegląd (Overview).

Na powyższym obrazku znajdziecie miejsce, w którym możecie podnieść wartość podatków per capita, czyli tych, które są pobierane od każdego obywatela - Victoria 3: Jak zdobyć więcej pieniędzy? - Victoria 3 - poradnik do gry

Na powyższym obrazku znajdziecie miejsce, w którym możecie podnieść wartość podatków per capita, czyli tych, które są pobierane od każdego obywatela. Pamiętajcie, że wzrost opłat doprowadzi do przyrostu radykałów spowodowany pogorszeniem jakości życia oraz zmniejszy prawomocność, co wydłuży okres między wprowadzaniem nowych praw w państwie.

Nieco niżej będziecie mogli wprowadzić podatki konsumpcyjne (Consumption Taxes), czyli takie, które płacą jedynie osoby nabywające dane produkty lub korzystający z konkretnych usług - Victoria 3: Jak zdobyć więcej pieniędzy? - Victoria 3 - poradnik do gry

Nieco niżej będziecie mogli wprowadzić podatki konsumpcyjne (Consumption Taxes), czyli takie, które płacą jedynie osoby nabywające dane produkty lub korzystający z konkretnych usług. Do wprowadzenia takiego podatku niezbędne jest jednak zarezerwowanie odpowiedniej liczby punktów Zwierzchnictwa (Authority).

Niższe pensje

Im bardziej rozwinięte państwo, tym więcej ludzi będzie pracować - Victoria 3: Jak zdobyć więcej pieniędzy? - Victoria 3 - poradnik do gry

Im bardziej rozwinięte państwo, tym więcej ludzi będzie pracować. Każdy pracownik otrzymuje wynagrodzenie i w pewnym momencie może się okazać, że płace mocno nadwyrężają Wasz budżet.

W zakładce Budżet (Budget) możecie zmienić dwa rodzaje wynagrodzeń:

  1. Wynagrodzenie pracowników rządowych (Government Wages) - pensja osób pracujących w budynkach administracji państwowej. Obniżenie poskutkuje zmniejszoną aprobatą Inteligencji, czyli wpływowej grupy interesu.
  2. Wynagrodzenie wojskowe (Military Wages) - pensja pracowników budynków wojskowych. Obniżenie spowoduje mniejszą aprobatę Sił wojskowych (Armed Forces). Warto uciąć wynagrodzenia wojskowym w przypadku, gdy Wasze państwo aktualnie nie toczy żadnej wojny i nie planujecie w najbliższym czasie angażować się w konflikty zbrojne.

Więcej informacji na temat systemu budżetu, w tym bankructwa, salda tygodniowego oraz długu narodowego, znajdziecie na stronie Finanse.