Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Coral Island - poradnik do gry

Coral Island - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Coral Island: Porady na start (Beginner's Tips) Coral Island poradnik, porady

Ta strona poradnika dla początkujących do Coral Island zawiera cenne porady na start. Dowiecie się z niej o czym powinniście pamiętać w pierwszych godzinach zabawy.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

Poniższa strona poradnika dla początkujących do Coral Island zawiera porady dla początkujących. Znajdziecie tu wszystko to, o czym powinniście pamiętać w pierwszych godzinach rozgrywki.

Ta strona poradnika została napisana na podstawie wersji gry we wczesnym dostępie. Jest aktualna na dzień 12 października 2022 r.

Zbudujcie skrzynię (chest) i powiększcie plecak

Wasz ekwipunek jest mocno ograniczony. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniście zbudować skrzynię, aby móc pomieścić Wasze rzeczy. Podstawowy pojemnik (makeshift chest) kosztuje 25 drewna (wood) i 10 śmieci (trash)

Brak miejsca w ekwipunku to częsta zmora w grach farmerskich typu Coral Island. Warto więc jak najszybciej zwiększyć też limit noszonych przedmiotów. Pierwszy upgrade możecie zrobić za 500 sztuk growej waluty.

Oczyśćcie przejścia przez Wasze pole

Na początku gry Wasze pole będzie zarośnięte przez krzaki i drzewa - Coral Island: Porady na start (Beginners Tips) - Coral Island - poradnik do gry

Na początku gry Wasze pole będzie zarośnięte przez krzaki i drzewa. Wszędzie pod nogami będą śmieci i kamienie. Odchodzi z niego jednak kilka ścieżek, które pozwolą Wam szybciej się poruszać po wyspie. Warto więc oczyścić przynajmniej wąskie przejście do każdej z nich.

Szybko wyremontujcie dom

Na początku gry otrzymacie zadanie, aby zebrać materiały potrzebne do remontu domu (50 drewna/wood, 20 kamieni/stone). Nie zwlekajcie z tym - da Wam to dostęp do telewizora. Dzięki niemu dowiecie się jaka pogoda będzie kolejnego dnia oraz poznacie przydatne wskazówki.

Zostawiajcie sobie kilka sztuk wszystkiego

Podczas zabawy uda Wam się zebrać wiele przedmiotów. Będą to surowce, warzywa, kwiatki itp. Warto mieć zawsze jakiegoś reprezentanta danej kategorii przy sobie. Należy je zachować, aby móc je dać jako prezenty dla innych postaci lub wykorzystać na odbudowę wyspy. W pewnym momencie będziecie mogli przekazać część Waszych zapasów na ofiary dla bogini.

Kładźcie się wcześniej i nie zemdlejcie

Jeżeli nie położycie się przed 1 w nocy lub wykorzystacie całą energię (możecie zejść kilka oczek poniżej 0) to zemdlejecie - Coral Island: Porady na start (Beginners Tips) - Coral Island - poradnik do gry

Jeżeli nie położycie się przed 1 w nocy lub wykorzystacie całą energię (możecie zejść kilka oczek poniżej 0) to zemdlejecie. Wiąże się to z przykrymi konsekwencjami. Pomijając utratę kilku sztuk growej waluty, to następnego dnia obudzicie się z połową maksymalnej staminy. W późniejszych etapach gry będzie mieli jedzenie, które Wam to zrekompensuje, ale na początku lepiej uważać.

Połowę energii utracicie również jeżeli położycie się po północy. Warto więc iść spać wcześniej.

Bądźcie cierpliwi

Nie wszystkie postacie i miejsca odblokują się 1. dnia. Część z nich poznacie/zwiedzicie dopiero w ramach postępu fabularnego.

Zbierajcie wszystko

Poza Waszą farmą jest wiele rzeczy, które można zebrać. Ponadto jeżeli nie macie nic ciekawego do roboty, to warto zająć się aktywnościami pobocznymi - łapaniem owadów i łowieniem ryb.

Korzystajcie z mapy

Mapa w Coral Island jest bardzo funkcjonalna - Coral Island: Porady na start (Beginners Tips) - Coral Island - poradnik do gry

Mapa w Coral Island jest bardzo funkcjonalna. Pokaże Wam gdzie są mieszkańcy. Ponadto po najechaniu na ikonę reprezentującą budynek, dowiecie się czy jest otwarty w danym momencie oraz w jakich godzinach możecie go odwiedzić.

Nie zapominajcie o Mastery

Mastery to sekcja w menu odpowiadająca za Wasze umiejętności. Im więcej czasu poświęcicie na daną czynność, tym lepsi się w niej staniecie. Otrzymacie za to punkty nauki, które będziecie mogli wydać na różne bonusy - warto to robić od razu.

Uważajcie na machanie narzędziami

Nawet jeżeli nie wykonacie żadnej akcji, a zamachniecie się narzędziem, to i tak zmniejszy Wam się energia. Warto więc uważać na niepotrzebne ruchy.

Możecie łowić wszędzie

Gry przyzwyczaiły nas do tego, że szukamy bąbelków wodnych lub cieni i po tym rozpoznajemy dobre miejsce do łowienia. W Coral Island tak jednak nie jest. Wystarczy zarzucić wędkę i czekać - czasami dość długo.