Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Plague Tale Requiem: Oportunizm - jak zwiększać umiejętność i gromadzić XP? A Plague Tale Requiem poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Plague Tale Requiem opisuje potencjalny problem z rozwijaniem oportunizmu. Z opisu dowiecie się jakie czynności zwiększają oportunizm u Amicii, a także jakie akcje mogą blokować otrzymywanie XP w tej kategorii.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

W trakcie przechodzenia gry Plague Tale: Requiem możecie zwiększać umiejętności Amicii i jedną z kategorii jest oportunizm, który może być problematyczny. Z naszego poradnika dowiecie się dlaczego pasek oportunizmu nie zwiększa się oraz jakie czynności wykonywać, by otrzymywać XP powiązane z oportunizmem.

Pasek umiejętności Oportunizm

Oportunizm (Opportunism) to jedna z 3 kategorii umiejętności Amicii - Plague Tale Requiem: Oportunizm - jak zwiększać umiejętność i gromadzić XP? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Oportunizm (Opportunism) to jedna z 3 kategorii umiejętności Amicii. Ma ona swój osobny pasek w menu umiejętności i możecie śledzić swoje postępy - do odblokowania są 4 umiejętności powiązane z oportunizmem.

Możecie mieć problemy z rozwijaniem oportunizmu, tzn. pasek będzie pozostawał na niezmienionym poziomie lub zwiększał się jedynie bardzo nieznacznie. Do rozwijania oportunizmu wymagany jest specyficzny styl gry i dokładniej omówiliśmy to w kolejnym podpunkcie.

Zwiększanie oportunizmu

Oportunizm możecie zwiększać używając gadżetów Amicii, ale w taki sposób żeby nie zabijać bezpośrednio przeciwników - Plague Tale Requiem: Oportunizm - jak zwiększać umiejętność i gromadzić XP? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Oportunizm możecie zwiększać używając gadżetów Amicii, ale w taki sposób żeby nie zabijać bezpośrednio przeciwników. Możecie więc przykładowo:

  1. tworzyć nowe źródła światła Igniferem;
  2. gasić źródła światła Exstinguisem;
  3. odciągać szczury Odorisem;
  4. trafiać z procy w worki czy wiszące ryby.

Bardzo ważne jest to żeby nie zabijać wrogów w bezpośredni sposób, tzn. trafiając ich z kuszy lub procy, czy też podpalając ich z pomocą Ignifera i smoły. W przeciwnym razie możecie otrzymać punkty rozwoju dla kategorii Agresja zamiast Oportunizm.

Punkty doświadczenia przyznawane są dla jednej z kategorii na koniec każdej konfrontacji (np - Plague Tale Requiem: Oportunizm - jak zwiększać umiejętność i gromadzić XP? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Punkty doświadczenia przyznawane są dla jednej z kategorii na koniec każdej konfrontacji (np. po opuszczeniu lokacji z przeciwnikami). Dopiero wtedy sprawdźcie, czy Wasze działania doprowadziły do zwiększenia paska oportunizmu.

Więcej informacji o umiejętnościach i sprzęcie Amicii znajdziecie na osobnej stronie Rozwój postaci z rozdziału o podstawach gry.