Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Plague Tale Requiem: Zapisywanie gry - jak sejwować, jak zrestartować scenę? A Plague Tale Requiem poradnik, solucja

W Plague Tale Requiem łatwo możecie zginąć lub popełnić błąd. Ta strona poradnika wyjaśnia kiedy sejwowana jest gra, czy można tworzyć własne zapisy oraz jak zrestartować scenę po popełnieniu błędu.

Ostatnia aktualizacja: 11 października 2022

Nasz poradnik wyjaśnia czy i jak można zapisywać stan gry w Plague Tale: Requiem. Dowiecie się o automatycznych sejwach, a także o możliwości restartowania scen np. na potrzeby powtórzenia nieudanej walki czy rozegrania jej w inny sposób.

Automatyczne zapisywanie postępów

O automatycznym zapisaniu Waszych aktualnych postępów informuje animacja w prawym dolnym rogu ekranu (zaznaczyliśmy ją na powyższym obrazku) - Plague Tale Requiem: Zapisywanie gry - jak sejwować, jak zrestartować scenę? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

O automatycznym zapisaniu Waszych aktualnych postępów informuje animacja w prawym dolnym rogu ekranu (zaznaczyliśmy ją na powyższym obrazku). Gra może stworzyć nowy zapis, gdy:

  1. rozpoczniecie nowy rozdział;
  2. dotrzecie do nowej większej lokacji;
  3. rozpoczniecie nową konfrontację z przeciwnikami;
  4. zdobędziecie jakiś sekret - znajdźki są od razu zapisywane i nie przepadną jeśli po zabraniu przedmiotu wyłączycie dany rozdział.

Plague Tale: Requiem nie posiada niestety ręcznych zapisów. Musicie polegać wyłącznie na automatycznych sejwach tworzonych przez grę.

Zrestartowanie sekcji lub punktu kontrolnego

Na zrestartowanie aktualnych postępów możecie zdecydować się np - Plague Tale Requiem: Zapisywanie gry - jak sejwować, jak zrestartować scenę? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Na zrestartowanie aktualnych postępów możecie zdecydować się np. jeśli zawalicie skradanie się i zostaniecie wykryci albo jeśli zapragniecie rozegrać daną konfrontację w inny sposób i rozwinąć inne umiejętności Amicii.

  1. Przez większość gry jedyną opcją w menu pauzy jest Zrestartowanie sekcji (Restart section). Zostaniecie przywróceni do ostatniego automatycznego zapisu, np. do momentu, w którym Amicia zbliżyła się do przeciwników.
  2. W wybranych lokacjach dostępna jest też dodatkowa opcja Zrestartowanie punktu kontrolnego (Restart checkpoint). Dotyczy ona przede wszystkim większych scen unikania / atakowania przeciwników. Możecie dzięki niej powtórzyć tylko ostatnią część konfrontacji bez konieczności rozgrywania jej całej od zera.

Jeśli zajdziecie za daleko i pominiecie np. znajdźkę, to restart sekcji może być niewystarczający. Możecie wtedy użyć opcji powracania do rozdziałów i ich konkretnych scen. Opisaliśmy to dokładniej na osobnej stronie Wybór rozdziału - czy jest dostępny? w poradniku.