Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Plague Tale Requiem: Noże - jak zwiększyć limit w inwentarzu, jakie są zastosowania? A Plague Tale Requiem poradnik, solucja

Nóż (Knife) to bardzo przydatny gadżet w Plague Tale Requiem. Ta strona poradnika wyjaśnia jak odblokować przenoszenie więcej niż 1 noża oraz do jakich akcji potrzebny jest nóż.

Ostatnia aktualizacja: 11 października 2022

Korzystanie z noży jest ważnym elementem rozgrywki w grze Plague Tale: Requiem. Nasz poradnik wyjaśnia jak rozwiązać problem z limitem 1 noża w inwentarzu. Dowiecie się też jakie są główne zastosowania dla noży w grze i kiedy najlepiej zużywać przenoszone noże.

Ograniczenie w liczbie przenoszonych noży

Noże możecie odnajdywać w świecie gry jako loot (mogą być m - Plague Tale Requiem: Noże - jak zwiększyć limit w inwentarzu, jakie są zastosowania? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Noże możecie odnajdywać w świecie gry jako loot (mogą być m.in. przybite do jakiejś powierzchni czy leżeć na widoku), ale domyślnie Amicia może przenosić tylko 1 nóż w inwentarzu. Ograniczenie to może okazać się bardzo kłopotliwe, bo zużycie noża może Wam uniemożliwić otwarcie stołu warsztatowego (więcej o tym w ostatnim podpunkcie). Powinniście podjąć starania o zwiększenie dozwolonej liczby noży.

Zwiększenie liczby noży w inwentarzu

Z nożami powiązane jest ulepszenie Pokrowce przy pasku (Belt cases) z kategorii Sprzęt (Gear) - Plague Tale Requiem: Noże - jak zwiększyć limit w inwentarzu, jakie są zastosowania? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Z nożami powiązane jest ulepszenie Pokrowce przy pasku (Belt cases) z kategorii Sprzęt (Gear). Możecie je zakupić przy dowolnym warsztatowym.

Niestety jest to ostatni upgrade z tej kategorii, który wymaga aż 3 narzędzi (Tools) oraz dużej liczby części. Warto mimo wszystko dążyć do jego odblokowania już w początkowych rozdziałach rozgrywki. Od momentu zakupienia ulepszenia dozwolone będzie przenoszenie kilku noży w inwentarzu.

Główne zastosowania dla noży

Najważniejsze zastosowanie noży to otwieranie zamkniętych stołów warsztatowych - przykładowy pokazuje obrazek - Plague Tale Requiem: Noże - jak zwiększyć limit w inwentarzu, jakie są zastosowania? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Najważniejsze zastosowanie noży to otwieranie zamkniętych stołów warsztatowych - przykładowy pokazuje obrazek.

Nie wszystkie warsztaty z gry są zamknięte, ale te, które wymagają zużycia noża (przepada on po wykonanej interakcji) skrywają najlepszy loot - mogą to być m.in. narzędzia czy rzadsze składniki do craftingu. Brak noża w inwentarzu uniemożliwi Wam zbadanie zamkniętego warsztatu, bo nie ma innej opcji jego otwarcia.

Noży możecie też używać w trakcie konfrontacji, ale nie polecamy stosować poniższych technik jeśli macie na wyposażeniu tylko 1 nóż - Plague Tale Requiem: Noże - jak zwiększyć limit w inwentarzu, jakie są zastosowania? - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Noży możecie też używać w trakcie konfrontacji, ale nie polecamy stosować poniższych technik jeśli macie na wyposażeniu tylko 1 nóż. Może się okazać, że niedługo po rozegranej walce natraficie na zamkniętą skrzynię. Nóż może pozwolić Wam:

  1. Zabić przeciwnika w skrytobójczym ataku - jest to możliwe po zakradnięciu się od tyłu i działa też na wrogów z pancerzami.
  2. Obronić się przed atakiem wręcz - jest to dostępne dla wybranych ataków. Musicie szybko wcisnąć przycisk interakcji (Trójkąt / Y) i Amicia będzie mogła dzięki temu uniknąć śmierci.