Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia A Plague Tale Requiem poradnik, solucja

Dotarcie do nowego domu bohaterów to początek rozdziału 2 (Nowo przybyli) gry Plague Tale Requiem. Z solucji dowiecie się jakie są główne atrakcje jarmarku, gdzie znaleźć florystkę i jej męża oraz jak unikać łucznika i innych strażników.

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2022

Z tej strony naszego przejścia gry Plague Tale: Requiem dowiecie się o początku rozdziału 2 - Nowo przybyli (Newcomers). Poniższa solucja objaśnia m.in. jak przejść przez jarmark, jak dotrzeć do domu na wzgórzu, gdzie spotkać się z florystką i jej mężem, jak dostać się do areny, jak unikać wykrycia przez przeciwników i jak poradzić sobie z pierwszym łucznikiem.

Dotarcie do domu (Walk to the house)

Rozdział ten rozpoczniecie w mieście, w którym odbywa się jarmark - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Rozdział ten rozpoczniecie w mieście, w którym odbywa się jarmark. Możecie opcjonalnie zatrzymywać się przy niektórych straganach i wykonywać interakcje, oglądać pokazy oraz wysłuchiwać rozmów, bądź też skupić się na wybieraniu kolejnych ścieżek prowadzących na wzgórze.

Na jednym z bardziej zaludnionych dziedzińców po prawej stronie organizowane są zawody w rzucaniu naczyniami. Możecie wziąć nich w nich udział - celujcie naczyniami w dolne części wież żeby się łatwiej rozpadały. Zdobędziecie tu pierwszą pamiątkę - Najlepsza zawodniczka (Best Player).

Dotrzecie do miejsca, w którym odbywa się przedstawienie - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Dotrzecie do miejsca, w którym odbywa się przedstawienie. Wejdźcie w interakcję z Hugo żeby posadzić go na ramionach.

Dokończcie podróż do domu na wzgórzu, przy którym spotkacie Lucasa. Potwierdźcie chęć wejścia do domu żeby załączyć nową cut-scenkę.

Odnalezienie florystki (Find the florist)

Rozpoczniecie nową przeprawę z Lucasem i najpierw musicie opuścić miasto - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Rozpoczniecie nową przeprawę z Lucasem i najpierw musicie opuścić miasto. Podążajcie za Lucasem i wysłuchajcie rozmowy ze strażnikiem.

Musicie znaleźć florystkę - zejdźcie na niższy poziom miasta. Jej stragan jest w miejscu, w którym wcześniej przebywała spora grupa osób.

Odnalezienie męża florystki (Find the florist's husband)

Od florystki dowiecie się, że jej mąż przebywa w pobliżu fontanny - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Od florystki dowiecie się, że jej mąż przebywa w pobliżu fontanny. Ma on brązowe ubranie i pracuje z grabiami. Miejsce jego odnalezienia pokazuje obrazek - wysłuchajcie kolejnej rozmowy.

Dotarcie do areny (Reach the arena)

Podążajcie dalej za Lucasem, a dotrzecie do niedostępnego wcześniej przejścia do slumsów - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Podążajcie dalej za Lucasem, a dotrzecie do niedostępnego wcześniej przejścia do slumsów. Zauważycie symbol Zakonu (Order) na ścianie.

Strażnicy nie wpuszczą Was na arenę. Udajcie się w prawo, skorzystajcie ze schodów i dotrzyjcie do drzwi. Możecie je otworzyć i załączy się cut-scenka.

Podążanie za symbolami Zakonu (Follow the Order's symbols)

Dotrzyjcie do pozornie niedostępnego górnego przejścia - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Dotrzyjcie do pozornie niedostępnego górnego przejścia. Musicie zaliczyć małą zagadkę z przesunięciem wozu (Cart). Złapcie się go i współpracując z Lucasem podprowadźcie go pod wysoką półkę. Możecie wspiąć się na wóz i z niego na górę.

Dotrzyjcie do otworu, przez który musicie się przecisnąć - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Dotrzyjcie do otworu, przez który musicie się przecisnąć. Amicia nie może na chwilę obecną eliminować opancerzonych wrogów z nakryciami głowy i jedynym sposobem działania jest unikanie ich.

W okolicy są też inni wrogowie, których trzeba unikać. Pomagajcie sobie rzucaniem naczyniami oraz kamieniami w skrzynie z narzędziami po to żeby odwracać uwagę strażników. Możecie przekraść się np. bocznymi pomieszczeniami. Cel podróży to drzwi z powyższego obrazka. Nie śpieszcie się z dotarciem do nich i upewnijcie się, że nikt nie spogląda w ich stronę.

Przeskoczcie przez okiennicę - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Przeskoczcie przez okiennicę. W lokacji ze zwłokami musicie trafić z procy w wiszącą klatkę z ciałami. Spadnie ona na platformę na kółkach. Przepchnijcie ją do wyższej półki - możecie wspiąć się na klatkę i z niej na nową półkę.

W nowym obszarze znajdziecie pierwszy nóż - przedmioty te mogą być używane do atakowania opancerzonych wrogów, ale każdy taki atak zużyje aktualny nóż i wymusi znalezienie kolejnego.

Przeciśnijcie się przez otwór i przejdźcie do kolejnej lokacji - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Przeciśnijcie się przez otwór i przejdźcie do kolejnej lokacji. W nowym obszarze przebywają przeciwnicy i jest wśród nich pierwszy łucznik.

Możecie zabić go z użyciem procy (powyższy obrazek), ale zadbajcie o to żeby nie zostać zauważonym. Alternatywnie możecie zacząć skradać się - wykorzystujcie to, że łucznik co jakiś czas zwraca się w inną stronę.

Możecie przejść przez tę lokację na kilka sposobów, wybierając np - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Możecie przejść przez tę lokację na kilka sposobów, wybierając np. lewą lub prawą ścieżkę. Wykorzystujcie to, że możecie przekraść się obok niektórych wrogów lub chować czekając aż pójdą lub zwrócą się w inną stronę. Możecie też odwracać ich uwagę (rzucane naczynia, skrzynie z narzędziami).

Wyjście jest na przeciwległym końcu tego obszaru, za łucznikiem - pokazuje je dołączony obrazek.

W nowym obszarze dowiecie się o umiejętnościach Amicii - możecie je odblokowywać na podstawie 3 stylów rozgrywki i opisaliśmy to dokładniej na stronie Rozwój postaci - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

W nowym obszarze dowiecie się o umiejętnościach Amicii - możecie je odblokowywać na podstawie 3 stylów rozgrywki i opisaliśmy to dokładniej na stronie Rozwój postaci.

Rozpocznijcie badanie nowej okolicy. Po dotarciu do schodów zbadajcie obie odnogi - przy jednej z nich jest umierająca kobieta i powiązana jest z nią pamiątka - Spoczywaj w pokoju (Be at peace).

Dotarcie do południowej wieży (Reach the south tower)

Dotrzecie do wyjścia na powierzchnię i znajdziecie platformy prowadzące w stronę wieży - Plague Tale Requiem: Dotarcie do domu (Walk to the house) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Dotrzecie do wyjścia na powierzchnię i znajdziecie platformy prowadzące w stronę wieży. Próba skorzystania z nich doprowadzi do zawalenia się konstrukcji.

Przed Wami pierwsza konfrontacja ze szczurami, którą opisaliśmy na kolejnej stronie solucji.