Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

MultiVersus - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
MultiVersus - poradnik do gry

MultiVersus - poradnik do gry

Królik Bugs vs. Superman MultiVersus poradnik to najlepsze porady na start, do walki, rozwijania postaci, treningu. Opisujemy perki, klasy postaci, Laboratorium, triki do każdej postaci, grzanki, tier listy, unikalne bonusy, wszystkie mechaniki, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2022

MultiVersus to bijatyka 2.5D w modelu free-to-play, w której walczyć będziecie przeróżnymi słynnymi postaciami autorstwa wytwórni Warner Bros, takimi jak Batman, Superman czy Tom i Jerry. Za grę odpowiada studio Player First Games. Gra posiada zarówno tryb 1v1, jak i 2v2, przez co potyczki mogą być nastawione bardziej na kooperację dwóch graczy.

MultiVersus: Zawartość poradnika

Poradnik został podzielony na kilka rozdziałów. Pierwszy z nich wyjaśnia podstawy gry, przeczytacie tam między innymi o najważniejszych poradach na start. Dowiecie się również o systemie perków i budowania postaci oraz o ich maestriach. Ponadto, przeczytacie o tym, jaka postać jest dobra na start oraz dowiecie się o tier listach dla trybu 1v1 i 2v2.

Ważną częścią poradnika są rozbudowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. Znajdziecie tu między innymi informacje o tym czym są i do czego służą grzanki, jak szybko zdobywać pieniądze, co dana klasa postaci oznacza oraz na czym polegają misje.

Nastepny rozdział poradnika skupia się na wyjaśnieniu jak grać daną postacią. Dowiecie się tam, jak poprawnie używać wybranego przez Was bohatera, przeczytacie o trikach dotyczących każdej postaci oraz o najlepszych, unikalnych bonusach.

Ostatnim rozdziałem naszego poradnika jest aneks, w którym znajdują informacje o wymaganiach sprzętowych, zarówno tych minimalnych jak i zalecanych. Dowiecie się stamtąd również o sterowaniu w grze oraz o dostępnych wersjach językowych.

MultiVersus: Szybkie porady na start

 1. Ćwiczcie postacie w Laboratorium (The Lab). Jest to najlepsze rozwiązanie, aby zapoznać się z mechanikami postaci. Co więcej, warto przetestować każdą postać, nawet jeśli nie będziecie nią grać. O wiele lepiej jest znać swojego wroga, poświęcając mu kilka minut w treningu, niż przegrać grę tylko dlatego, że się tego nie zrobiło.
 2. Wykonajcie misje z samouczka. O ile przejście podstawowego samouczka jest wymagane, wiele rzeczy nie jest wyjaśnionych. Dlatego też, warto wejść w samouczki zaawansowane, aby lepiej zrozumieć walki w powietrzu, czy żywioły.
 3. Korzystajcie z anulowania swoich ataków. Dzięki temu możecie łatwo zaskoczyć drugiego gracza swoimi działaniami.
 4. Im cięższa postać, tym trudniej ją wybić w górę. Właściwość ta działa również odwrotnie - jeśli postać jest cięższa, łatwiej ją zrzucić w dół.
 5. Stosujcie uniki, gdy przeciwnik wykonuje combos. Pierwszych ciosów nie da się ominąć, jednakże dalsze kombinacje są możliwe do uniknięcia.
 6. Obserwacja pasków ma duży wpływ na zwycięstwo! Dotyczy to nie tylko Waszej postaci, ale i przeciwnika i towarzysza. Dzięki temu dowiecie się, czy umiejętność się odnawia lub czy Wasz pasek wytrzymałości, który zużywany jest do uników, jest na wyczerpaniu.

Więcej porad znajdziecie na stronie poradnika: Porady na start.

MultiVersus: Podstawy

W tymże rozdziale dowiecie się o najbardziej podstawowych mechanikach oraz założeniach produkcji. Co więcej, znajdziecie tam informacje o postaciach w grze.

 1. System bonusów - Wyjaśniamy jak działają bonusy w grze, jakie są ich rodzaje oraz jak je zdobyć.
 2. Postać na początek - Rekomendujemy, która postać najlepiej nadaje się do rozpoczęcia swojej przygody z grą oraz czego może ona Was nauczyć.
 3. Trenowanie bonusów - Dowiecie się czym jest trenowanie bonusów (perks), jak je odblokować oraz co takiego możecie zdobyć po treningu.
 4. Potwierdzone i przyszłe postacie - Możecie tutaj przeczytać o już potwierdzonych postaciach oraz ujawnionych, które mają szansę pojawić się w grze w niedalekiej przyszłości.

MultiVersus: FAQ

W rozdziale FAQ naszego poradnika, znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 1. Klasy postaci - co oznaczają? - Odpowiadamy na pytanie dotyczące tego, ile klas postaci występuje w grze oraz w czym się dokładnie specjalizują.
 2. Grzanki - do czego służą? - Odpowiadamy do czego służą grzanki oraz jakie nagrody możecie zdobyć za jej otrzymanie.

MultiVersus: Postacie

W rozdziale Postacie, znajdziecie wszystkie postacie dostępne na ten moment w grze, dowiecie się jak nimi grać oraz jakie są dla nich najlepsze bonusy (perks):

 1. Finn - Postać typu zabójca, która posiada mechanikę związaną z pieniędzmi, z których korzysta podczas potyczki.

MultiVersus: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 3. Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. Miejsce na dysku: około 5 GB

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach sprzętowych PC znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Wymagania sprzętowe.

MultiVersus: Spolszczenie, polska wersja językowa

MultiVersus oferuje polską wersję językową. Dostępne są jednakże tylko napisy. Pełną listę oferowanych wersji językowych znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

Informacje o MultiVersus - poradnik do gry

Autor : Dawid Lubczyński

Ostatnia aktualizacja : 3 sierpnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.