Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dying Light 2 - poradnik do gry

Dying Light 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dying Light 2: Eksploracja świata Dying Light 2 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziecie informacje odnośnie eksploracji świata. Dowiecie się jak wygląda mapa, jak się można po niej poruszać, na jakie aktywności się natkniecie oraz jak odkrywać sekrety.

Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2022

Na tej stronie naszego poradnika znajdziecie informacje na temat eksploracji mapy w grze Dying Light 2. Dowiecie się jak wygląda mapa, jak można się po niej poruszać, na co warto zwracać uwagę, jakie aktywności są dostępne oraz jak sprawnie odkryć jak najwięcej świata.

Wielkość mapy

Mapa z Dying Light 2 jest czterokrotnie większa niż ta, którą znacie z Dying Light 1. Dzięki temu znajdziecie na niej jeszcze więcej dodatkowej zawartości w postaci misji pobocznych czy sekretów.

Parkour i stamina

Parkour przypomina ten z pierwszej odsłony, ale różni się jedną bardzo ważną rzeczą. W grze pojawiła się stamina, która na początku rozgrywki może stanowczo utrudniać eksplorację świata. Bohater musi odpoczywać, nie może za długo wisieć na rękach, bo zmęczy się i spadnie. Działać trzeba szybko, ale z rozwagą. Warto się rozglądać, ponieważ niektóre miejsca wydają się bardzo nieoczywiste, a jednak to do nich trzeba wejść.

Lotnia

Po dotarciu do dzielnicy pełnej wieżowców nie możecie skakać z dachu na dach. Przydatna będzie lotnia, która umożliwia spontaniczne rzucenie się prosto w przepaść i szybowanie nad miastem.

Wykorzystywanie otoczenia

Wykonując zadania w świecie gry zdobywacie wpływu u różnych frakcji. Relacja z danym ugrupowaniem wpływa na otaczający was świat, np. w danej dzielnicy pojawią się pułapki albo tyrolki ułatwiające poruszanie się po mapie.

Pojazdy

W Dying Light 2 nie ma sprawnych pojazdów, które ułatwiają swobodną eksplorację. Bohater musi polegać na własnych nogach, rękach, lotni oraz kotwiczce.

Sprawny pojazd pojawia się w misjach głównych, ale nie jest on dostępny w dalszej części gry.