Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Humankind - poradnik do gry

Humankind - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Humankind: Zasoby strategiczne Humankind poradnik, porady

W tej części poradnika do gry Humankind dowiecie się więcej na temat zasobów strategicznych.

Ostatnia aktualizacja: 5 kwietnia 2022

Na tej stronie naszego poradnika do gry Humankind przeczytacie o zasobach strategicznych. Poznacie ich zastosowanie oraz sposoby użycia. Są to specjalne rodzaje surowców, których ilość jest ograniczona na mapie.

Zasoby strategiczne to specjalny typ surowców, bez którego nie można szkolić i produkować nowoczesnych jednostek wojskowych. Są również niezbędne do zbudowania niektórych projektów infrastruktury oraz specjalnych. Należy pamiętać, że niektóre jednostki potrzebują więcej niż dostępu do jednego depozytu danego zasobu strategicznego. Chociaż będziecie znali lokacje zasobów strategicznych po odkryciu depozyty, to pozostanie on nieznany, aż do momentu opracowania odpowiedniej technologii.

Podobnie jak zasoby luksusowe, należy zbudować ekstraktor na polu z depozytem tego zasobu, aby korzystać z jego dobrodziejstw. Można to zrobić w terytorium należącym do miasta lub posterunku. W tym drugim przypadku, należy wykupić ekstraktor za punkty wpływu, co czasem jest lepszym rozwiązaniem (ekstraktor powstaje natychmiast).

Zasoby strategiczne, zwłaszcza te z późniejszych etapów rozgrywki są trudne do zdobycie. Na szczęście można nimi handlować, o ile drugie państwo ma możliwości do ich wykorzystania. Podczas handlu, otrzymujesz kopię takiego surowca, a przeciwnik nadal może z niej korzystać. - Humankind: Zasoby strategiczne - Humankind - poradnik do gry
Zasoby strategiczne, zwłaszcza te z późniejszych etapów rozgrywki są trudne do zdobycie. Na szczęście można nimi handlować, o ile drugie państwo ma możliwości do ich wykorzystania. Podczas handlu, otrzymujesz kopię takiego surowca, a przeciwnik nadal może z niej korzystać.

Niektóre dzielnice emblematyczne oraz projekty infrastruktury, korzystają na sąsiedztwie takich zasobów i oferują dodatkowe punkty produkcji. Na przykład, Australijczycy mogą zbudować specjalny kompleks wydobywczy (dzielnica emblematyczna), która oferuje +50 punktów produkcji dla miasta, za każdy sąsiadujący depozyt zasobów strategicznych.

Poniżej lista zasobów strategicznych oraz przykłady jednostek, wymagające tych zasobów:

  1. Konie - z tego zasobu korzystają wszelkie jednostki konnicy, czyli: zwiadowcy, jeźdźcy, rycerze, husaria itp.
  2. Miedź - jest niezbędna dla starożytnych jednostek takich jak włócznicy, rydwany lub słonie bojowe, ale również dla późniejszych jednostek jak moździerze.
  3. Żelazo - od ery średniowiecza aż do czasów współczesnych. Każda jednostka rycerzy, muszkieterów, artylerii, statków oraz czołgów wymaga tego surowca. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych zasobów strategicznych, do którego prawie 1/4 jednostek lądowych w grze i większość nowoczesnych jednostek wymaga dostępu do tego surowca.
  4. Saletra - wczesne jednostki posługujące się bronią palną, czyli: muszkieterzy, dragonii, haubice itd.
  5. Węgiel - ten zasób jest bardziej potrzebny do niektórych ulepszeń infrastruktury w miastach niż do produkcji jednostek. Tylko fregaty parowe i pancerniki (ironclad) będą potrzebować tego zasobu.
  6. Ropa - wszystkie jednostki mobilne, czyli statki i samoloty wymagają dostępu do tego surowca. Jeżeli grasz na morskiej mapie, zdobycie tego surowca to priorytet.
  7. Aluminium - to najważniejszy surowiec, gdy chodzi o budowę najnowocześniejszych i zaawansowanych jednostek bojowych: helikoptery, myśliwce, bombowce strategiczne oraz lotniskowce.
  8. Uran - również jest niezbędny do produkcji zaawansowanych jednostek (w tym nowoczesnych czołgów bojowych, nuklearnych łodzi podwodnych czy krążowników rakietowych) oraz do produkcji broni nuklearnej.

Zasobami strategicznymi można handlować w ten sam sposób, co zasobami strategicznymi. Gracze muszą zapłacić pewną sumę funduszy, powstają trasy handlowe a gracz kupujący otrzymuje kopie tego zasobu. Sprzedający nie traci w żaden sposób takiego surowca.