Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Humankind - poradnik do gry

Humankind - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Humankind: Terytorium - jak połączyć z miastem? Humankind poradnik, porady

W tej części poradnika do gry Humankind są opisy terytoriom, jak zdobywać nowe terytoria oraz łączyć je z miastami.

Ostatnia aktualizacja: 2 września 2021

Na tej stronie naszego poradnika do gry Humankind dowiecie się więcej na temat terytoriów oraz jak łączyć je z miastami.

Niepołączony posterunek nie jest w 100% częścią twojego imperium! Niezależne plemiona mogą go ograbić. Również inne nacje, z którymi nie macie podpisanego paktu o nieagresji, mogą atakować jednostki i posterunek na takim terytorium. Dopiero połączenie regionu z dowolnym miastem Waszej nacji, czyni go pełnoprawną częścią państwa. Od teraz, pozostali gracze muszą podpisać z Wami umowę o otwartych granicach albo wypowiedzieć Wam wojnę.

Pierwsze terytorium, które dodasz do miasta wymaga niewielkiej ilości punktów wpływu. Warto to zrobić, jeśli chcecie dalej rozbudowywać swoje miasto albo zabezpieczyć Wasze granice przed innymi nacjami. - Humankind: Terytorium - jak połączyć z miastem? - Humankind - poradnik do gry
Pierwsze terytorium, które dodasz do miasta wymaga niewielkiej ilości punktów wpływu. Warto to zrobić, jeśli chcecie dalej rozbudowywać swoje miasto albo zabezpieczyć Wasze granice przed innymi nacjami.

Koszty i zasady łączenia terytorium z miastem

Połączenie terytorium z miastem wymaga punktów Wpływu. Pierwszy połączenie to koszt tylko 30 punktów, ale im więcej dane miasto ma podłączonych regionów, tym koszt jest wyższy. Od teraz, posterunek zamienia się w centrum administracyjne i działają na tą dzielnice oraz region bonusy, które otrzymujesz z ulepszeń infrastruktury. Po połączeniu regionu z miastem, można budować nowe dzielnice nie tylko w sąsiedztwie Waszego miasta, ale też obok centrum administracyjnego.

Połączenie dwóch miast to duży koszt. Jednak w skarbcu jest bardzo dużo pieniędzy i mam aktywną specjalną zasadę, dzięki której nie musze zużywać punktów Wpływu. Po połączeniu miast, należy sprawdzić stan stabilność, ponieważ zazwyczaj ten wskaźnik spadnie. - Humankind: Terytorium - jak połączyć z miastem? - Humankind - poradnik do gry
Połączenie dwóch miast to duży koszt. Jednak w skarbcu jest bardzo dużo pieniędzy i mam aktywną specjalną zasadę, dzięki której nie musze zużywać punktów Wpływu. Po połączeniu miast, należy sprawdzić stan stabilność, ponieważ zazwyczaj ten wskaźnik spadnie.

Jest kilka Zasad, które modyfikują koszty związane z przejmowaniem i przyłączaniem terytoriów. Dzięki temu Wasza ekspansje będzie trochę tańsza, a to oznacza więcej regionów pod Waszą kontrolą w krótszym czasie. Warto wprowadzić poniższe zasady w życie, przed budowaniem nowych posterunków i łączeniem terytoriów:

  1. Legitymizacja: Prawo zwyczajowe (Legitimacy: Customary Laws) - zmniejsza koszt posterunku o 50%. Bardzo przydatne w pierwszych epokach gry, kiedy stawiacie na ekspansje i ułatwi przejęcie wielu nowych terytoriów w krótkim czasie.
  2. Legitymizacja: Prawo skodyfikowane (Legitimacy: Codified Laws) - przyłączenie posterunku do miasta jest tańsze o 20%. Warto zmienić tą zasadę po zajęciu wszystkich możliwych terytoriów. W ten sposób dodawanie nowych rejonów do miasta będzie tańsze.
  3. Prawo do ziemi: Ziemia dziedziczna (Land Rights: Inherited Land) - jest to niezwykle przydatna prawo, ponieważ umożliwi przyłączanie, łącznie i wchłaniania terytoriom oraz miast używając funduszy zamiast punktów wpływu. W ten sposób, będziecie mogli płacić złotem, a punkty wpływów zostawicie na inne wydatki. Jest to niezwykle przydatna zasada, zwłaszcza jeśli kierujesz kupieckimi kulturami. Wtedy masz zazwyczaj więcej punktów funduszy niż wpływów, a nadwyżki możesz wydać właśnie w ten sposób.

Łączenie terytoriów to nieunikniony element rozwoju Waszego imperium. Musicie zdecydować czy, ile, kiedy i które terytoria łączyć z miastem. Optymalnie, każde miasto powinno mieć dołączone 1 do 3 regionów (jeżeli kontrolujecie rozległy teren). Duża liczba terytoriów wpływa pozytywnie na gospodarkę, ale już samo oblężenie miasta blokuje produkcję i wstrzymuje szkolenie jednostek. Pamiętajcie, że przyłączenie terytorium do miast ma swoje plusy i minusy!

Po złączeniu dwóch dużych miast, Memphis posiada ogromny przychody nauki i produkcji. Z drugiej strony, tak duża populacja wymaga więcej pożywienia i miasto będzie tracić 1 mieszkańca co turę. Również stabilność spadnie do 0% w ciągu kilkunastu najbliższych tur. - Humankind: Terytorium - jak połączyć z miastem? - Humankind - poradnik do gry
Po złączeniu dwóch dużych miast, Memphis posiada ogromny przychody nauki i produkcji. Z drugiej strony, tak duża populacja wymaga więcej pożywienia i miasto będzie tracić 1 mieszkańca co turę. Również stabilność spadnie do 0% w ciągu kilkunastu najbliższych tur.

W każdej grze musicie znaleźć złoty środek pomiędzy dużą ilością małych miast i łączeniem wszystkich terytoriów w jedno wielkie miasto. Zazwyczaj wszystko sprowadza się do ilości kontrolowanego terenu oraz ilość punktów wpływów na Waszym koncie. Jeśli teren jest duży i macie niewiele punktów wpływu, to należy budować mniej miast, ale z większą ilością połączonych obszarów. Natomiast, jeśli jest mało miejsca na rozwój, to lepiej jest zbudować więcej miast kosztem podłączania regionów pod już istniejące miasta. Warto zwrócić uwagę na poniżą listę i ocenić, czy plusy są korzystniejsze niż potencjalne minusy.

Zalety dodawania nowych regionów do miasta

  1. Punkty populacji z posterunku przechodu na własność miasta, a wszystkie gromadzone przychody z tego pola liczy się do przychodów miasta (bardzo przydatne na początku gry).
  2. Terytorium staje się w pełni częścią nacji i inni gracze, musza respektować Wasze granice.
  3. Miasto zyskuje nowe tereny pod zabudowę.
  4. Zasoby strategiczne i luksusowe są lepiej chronione.
  5. Możesz zbudować dodatkowe garnizony w zagrożonych częściach terytorium i umocnić pozycje obronne.
  6. Budowa dodatkowych portów oraz stacji kolejowych ułatwi transport jednostek i towarów.
  7. Infrastruktura, która zostanie ukończona w mieście, ma wpływ na wszystkie podłączone regiony. Na przykład Irygacja, zapewnia +2 punkty żywności dla każdego pola z rzeką dla wszystkich terytoriów połączonych z miastem.
  8. Granice terytoriów nie mają już znaczenia dla dzielnic, które wcześniej nie mogły zbierać surowców z sąsiednich pól innego terytorium.

Wady łączenia terytoriów do tego samego miasta

  1. Koszt połączenie coraz większej ilości terytoriów to coraz większe ilości punktów wpływów (Koszt połączenia miast jest również większy).
  2. Każde dodane terytoriom, to -20 punktów na stabilności! Jeśli dodacie zbyt wiele regionów, Wasze miasto przestanie w pełni pracować.
  3. Dzielnice, które stają się częścią miasta zwiększają koszt nowych dzielnic. Dołączanie rozwiniętych terytoriów może zwolnić rozwój miasta. Z drugiej strony, możesz na jakiś czas po prostu odłączyć miasto.
  4. Okupacja miasta oznacza stratę kontroli nad wszystkimi terytoriami (chociaż przy podpisywaniu pokoju może zażądać tylko niektóre, jeśli nie starczy punktów Nastroju Wojennego).
  5. Centrum administracyjne nie są chronione przez mury. Dopiero połączenie ich bezpośrednio z miastem, podniesie poziom obronności (miasto i centrum administracyjne musi być połączone dzielnicami)
  6. Centrum administracyjne nadal może być zburzone przez wroga! Może odbyć się to poprze plądrowanie, ostrzał artyleryjski, bombardowanie, atak rakietowy lub nuklearny. W takim wypadu terytorium stałej się niczyje, a jeśli inne terytoria nie mają połączenia z Waszym miastem, automatycznie zostają odłączone.