Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Humankind - poradnik do gry

Humankind - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Humankind: Posterunki - czym są, gdzie je budować? Humankind poradnik, porady

W tej części poradnika do gry Humankind znajdują się opisy na temat Posterunków, czym są i gdzie warto je budować oraz jak wykorzystać.

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Humankind przeczytacie, czym są posterunki i gdzie najlepiej je wybudować.

Posterunki - podstawowe infomacje

Posterunki w Humankind to niezwykle ważne ogniowo, w powiększaniu Waszej nacji. Bez niego nie będziecie mogli prowadzić ekspansji ani rozbudowywać swoich miast. Są niezbędne do zajmowania nowych terytoriów. Bez nich nie możecie zdobyć kontroli nad nowym, niezajętym regionem.

Posterunek to obiekt stawiany przez dowolną jednostkę i może trwać nawet kilka tur (zależnie od ilości punktów przemysłu z okolicznych pól). Można postawić go w każdym nie zajętym terytorium przez innego gracza. Kosztuje on punkty Wpływów, dlatego warto mieć ich spory zapas. Im dalej od stolicy, najbliższego miasta lub innego posterunku, tym koszt budowy będzie droższy. Należy uważać, ponieważ inne państwa mogą splądrować i zniszczyć Wasz posterunek. Jedyny sposób ochrony, to pozostawienie własnego oddziału na polu z posterunkiem, przyłączenie regionu do miasta lub zawarcie umowy o nieagresji z sąsiadem.

Gdzie budować posterunki?

Posterunki warto budować w sąsiednich regionach, zwłaszcza jeśli posiada wiele pól bogatych w żywności i produkcję. Jeszcze lepiej, jeśli posiada surowce luksusowe lub strategiczne. Te ostatnie, są niezbędne do produkcji lepszych oddziałów i dzielnic, dlatego warto zajmować takie terytorium jako pierwsze. Pamiętajcie, że posterunki zbierają żywność i mogą posiadać kilka punktów populacji, które staną się częścią nowego miasta (lub dołączą do istniejącego). Zawsze dobrą lokacją są rzeki, prerie oraz lasy, ponieważ dostarczają o kilka punktów produkcji więcej. Dodatkowo, pola z specjalnymi cechami jak np. gejzer, wodospad albo jaskinia, mają jeszcze większy wpływ na zyski z takich pól.

To miasto będzie można z łatwością obronić przed atakami. Dodatkowe garnizony i mury obok gór uczynią z tego miasta dobrą fortecę. - Humankind: Posterunki - czym są, gdzie je budować? - Humankind - poradnik do gry
To miasto będzie można z łatwością obronić przed atakami. Dodatkowe garnizony i mury obok gór uczynią z tego miasta dobrą fortecę.

Posiadanie posterunku blisko terytorium wroga, również ma swoje plusy. Ustawcie posterunek w wąskiej przełęczy, aby łatwo bronić takie miejsce. Pola z posterunkiem zapewniają dodatkowe punkty siły dla jednostki, która na nim się znajduje. Posterunki mogą zostać relokowane w granicach danego terytorium, jeśli dotychczasowa lokacja nie jest dobra np. pod budowę nowego miasta. Koszt takiej akcji to niewielka liczba punktów Wpływu. Taka akcja nie jest możliwa po przyłączeniu regionu do miasta.

Dlaczego warto budować posterunki?

  1. Awansowanie do miast - to jeden z głównym celów budowania posterunków. Warto wybierać regiony na nowe obszary miejskie, które są bogate w żywność i produkcję, zwierają cenne surowce luksusowe lub strategiczne, mają dostęp do morza albo w ich granicach jest Cud Natury. Zbudujcie kilka posterunków, a gdy uzbieracie odpowiednią ilość punktów Wpływu, będzie można wybrać, gdzie najlepiej jest postawić nowe miasto. Sytuacja Waszego państwa, rozwój technologiczny, kulturalny albo ruchy inny graczy, zdecydują o tym gdzie najlepiej jest postawić nowe miasto.
  2. Dołączenie posterunków i zajętych regionów do już istniejących miast. Pierwsza taka akcja dla danego miasta to bardzo mały koszt punktów Wpływu. W ten sposób terytorium stanie się częścią miasta. Od teraz stanowi ono pełnoprawną część Waszego imperium. Pozostałe nacje będą musiały prosić o pozwolenie w przemieszczaniu się przez Wasze terytorium, inaczej dadzą Wam powody do wojny poprzez naruszanie granic państwa. Sam.
  3. Dołączenie terytorium do miasta nie ma wpływu na limit miast (City Cap) i zwiększa dochody miasta! Posterunek zamieni się w Centrum Administracyjne i będą na niego działać wszystkie bonusy z placu głównego. Populacja z posterunku, staje się częścią miasta. Co więcej, miasto otrzyma wszystkie dochody z pól otaczających Centrum Administracyjne. Od teraz można budować dzielnice w nowo dołączonym terytorium. Jednak nadal obowiązują pewne ograniczenia - dzielnice musicie budować obok Centrum Administracyjnego lub innych dzielnic. Niektóre globalne lub lokalne bonusy (czyli danego miasta) są zależne od liczby dołączonych regionów do miasta. Jednak, im więcej dołączonych terytoriów, tym większa kara do Stabilności! Nie przesadzajcie z ilością przyłączonych regionów!
  4. Budowa nowych posterunków pozwala na leczenie twoich oddziałów oraz daje dostęp do specjalnych surowców w danym regionie. Czasem, jednym powodem jest eksploatowanie surowców luksusów i strategicznych. Specjalne ekstraktory można wybudować za pomocą punktów Wpływu, jeśli odpowiednia technologia jest Wam już znana. Z drugiej strony, odcięcie przeciwnika od bogatego regionu, jest również dobrym powodem na zbudowanie posterunku, nawet z dala od Waszego państwa. Jeśli podpisałeś umowę o nieagresji z innym graczem, takie terytorium jest nie do ruszenia przez przeciwnika.