Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Monster Hunter Rise - poradnik do gry

Monster Hunter Rise - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Monster Hunter Rise: Broń - jak ostrzyć? Monster Hunter Rise poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Monster Hunter Rise dowiecie się jak naostrzyć broń oraz gdzie znaleźć i jak używać osełkę (whetstone).

Pasek ostrości broni - gdzie jest?

Po każdym zadanym ciosie, poziom naostrzenia Waszej broni zacznie spadać - Monster Hunter Rise: Broń - jak ostrzyć? - Monster Hunter Rise - poradnik do gry

Po każdym zadanym ciosie, poziom naostrzenia Waszej broni zacznie spadać. Pasek stanu broni, znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu, podzielony jest na kilka kolorów. Gdy ostrość spadnie do koloru pomarańczowego, Wasza broń co jakiś czas zacznie ślizgać się po potworze, zamiast zadawać mu obrażenia.

Lepszy oręż posiada większy pasek naostrzenia. Kowal w wiosce wykuje dla Was broń, która wytrzyma dłużej podczas walki z przeciwnikiem.

Osełka - jak znaleźć?

Osełka (whetstone) jest podstawowym wyposażeniem Waszej postaci i służy do ostrzenia wszystkich rodzajów broni - Monster Hunter Rise: Broń - jak ostrzyć? - Monster Hunter Rise - poradnik do gry

Osełka (whetstone) jest podstawowym wyposażeniem Waszej postaci i służy do ostrzenia wszystkich rodzajów broni. Przedmiot ten nigdy nie ulegnie zniszczeniu oraz jest on przypisany do domyślnych skrótów, razem z ostrzami Kunai i racjami żywnościowymi.

W prawym dolnym rogu ekranu widnieje pasek przedmiotów. Przyciskając L wybierzcie osełkę, przesuwając paskiem przedmiotów przy użyciu Y lub A.

Osełka - jak używać?

Naostrzenie broni przy użyciu osełki potrwa kilka sekund - Monster Hunter Rise: Broń - jak ostrzyć? - Monster Hunter Rise - poradnik do gry

Naostrzenie broni przy użyciu osełki potrwa kilka sekund. W tym czasie narażeni jesteście na ataki potworów. Oddalcie się na bezpieczną odległość i wciśnijcie Y, aby skorzystać z przedmiotu. Jeśli zaczęliście używać osełki w nieodpowiednim momencie, wciskając B zrobicie unik i wyjdziecie z animacji, lecz Wasza broń nie zostanie naostrzona.

Najlepszym sposobem na bezpieczne ostrzenie broni jest używanie osełki podczas jazdy na Kumpsie. Przyciśnijcie A, aby dosiąść Waszego kompana, następnie sprintując (przytrzymując R) użyjcie osełki.