Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Enlisted - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Enlisted - poradnik do gry

Enlisted - poradnik do gry

Na wschodzie bez zmian Poradnik do Enlisted to najlepsze porady na start i porady do kampani, walki, wyposażenia, zarządzania oddziałem, czołgów i samolotów. Opisujemy najlepsze perki i najlepsze bronie.

Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2021

Niniejszy poradnik i solucja do gry Enlisted stanowi rozbudowane kompendium wiedzy o sieciowej strzelance rozgrywającej się w czasach II wojny światowej. Nasze porady na start pomogą Ci w rozpoczęciu zabawy, zrozumieniu najważniejszych mechanik gry i osiąganiu dobrych wyników. Poradnik przeprowadzi Cię przez wszystkie aspekty darmowej gry FPS. Przede wszystkim odpowiadamy tu na pytanie - jak grać w Enlisted? W solucji poznasz zasady poruszania się po polu walki oraz poprawnego celowania i strzelania, dowiesz się jak dowodzić oddziałem, jakie perki są najlepsze i jaką rolę pełnią zawarte w grze kampanie. Nauczysz się też sterowania czołgami i samolotami, a przy okazji podpowiemy Ci jak je niszczyć.

Znaczącą część poradnika Enlisted zajmuje rozdział FAQ. To tutaj odpowiadamy na pytania mogące pojawić się w trakcie zabawy. Jak grać bez botów, jak odblokowywać nowe oddziały i dodawać je do bitwy, jak zdobywać nowe bronie i wyposażenie czy też jaki wpływ na grę mają mikropłatności. Równie przydatny jest dodatkowy rozdział poświęcony technicznym aspektom. Poznasz tam sterowanie, wymagania sprzętowe czy sposoby na zwiększenie FPS w Enlisted.

Enlisted: Szybkie porady na start

Rozbudowane mechaniki gry Enlisted mogą z początku okazać się trudne do zrozumienia. Z tego powodu, przygotowaliśmy kilka szybkich porad na start, które ułatwiają pierwsze spotkanie z produkcją.

 1. Poświęć nieco czasu na trening. Rozpoczęcie gry wiąże się z koniecznością przejścia samouczka, ale potem możesz skorzystać jeszcze z trybu Practice. Warto to zrobić - dzięki temu sprawdzisz działanie różnych broni, poznasz prędkość poruszania się czy zobaczysz, jak korzystać z czołgów i samolotów. Po poznaniu podstaw, zabawa z innymi graczami będzie łatwiejsza.
 2. Gra jest podzielona na kampanie. Z pozoru kampanie wyglądają po prostu jak inne mapy, ale element ten jest znacznie bardziej rozbudowany. Każda kampania wiąże się z osobnym progresem. Odblokowanie oddziału czy broni w jednej kampanii nie oznacza, że możesz z nich skorzystać w drugiej. Co więcej, podział ten dotyczy też stron konfliktu. Osobno rozwijasz stronę Allies, a osobno Axis.
 3. W grze dowodzisz oddziałami. W trybie Squad nie kontrolujesz tylko jednego żołnierza - do dyspozycji otrzymujesz kilka oddziałów z kilkoma żołnierzami w składzie. To sprawia, że po śmierci możesz przełączyć się na kolejnego żołnierza w oddziale (a pozostali są sterowani przez sztuczną inteligencję). Każdy oddział posiada też specjalizacje - jedne skupiają się na snajperach, a w innych zasiądziesz za sterami czołgu czy samolotu.
 4. Jedna kula często oznacza śmierć. Błędy w Enlisted rzadko są wybaczane. Wystawienie się na ostrzał wroga najczęściej kończy się zgonem - musisz więc uważnie poruszać się po mapie i stale rozglądać się za osłoną. Ma to jednak też plusy. Mając nawet podstawową broń, możesz z powodzeniem zabijać graczy z lepszym wyposażeniem i osiągać dobre wyniki.

Więcej porad dla początkujących graczy znajdziesz na stronie Porady na start.

Enlisted: Podstawy

Rozdział poświęcony podstawom gry Enlisted skupia się na opisie wszystkich najważniejszych elementów produkcji. Porady na start pomogą Ci szybko osiągnąć przewagę na polu bitwy, a strona o zarządzaniu oddziałem wyjaśnia wszystkie aspekty ulepszania i kontrolowania żołnierzy. Z kolei w opisie kampanii dowiesz się o wpływie tej mechaniki na rozgrywkę, a strony poświęcone czołgom i samolotom podpowiedzą jak skutecznie sterować i walczyć z pojazdami.

 1. Porady na start - oznaczanie przeciwników, dostosowywanie się do sytuacji, skuteczne poruszanie się po mapie. Te i wiele innych zagadnień poruszyliśmy na stronie z poradami dla początkujących graczy.
 2. Zarządzanie oddziałami - odblokowywanie nowych oddziałów i dodawanie ich do bitwy, ulepszenia oddziału czy specjalizacje i perki żołnierzy.
 3. Kampanie - dokładny opis działania kampanii i stron konfliktu.
 4. Czołgi - jak niszczyć czołgi i jak nimi sterować.
 5. Samoloty - praktyczne porady sterowania i walki z samolotami.

Enlisted: FAQ

Rozdział FAQ odpowiada na wszystkie pytania mogące pojawić się w trakcie zabawy w Enlisted. Dowiesz się tu, jak zdobywać nowe bronie i wyposażenie, które perki i oddziały są najlepsze czy też w jaki sposób grać bez botów. Opisaliśmy tu też wpływ mikropłatności na rozgrywkę i sposoby na zwiększenie oddziału.

 1. Nowe oddziały - jak odblokować i dodać do bitwy?
 2. Wielkość oddziału - jak zwiększyć?
 3. Czołgi i samoloty - jak odblokować?
 4. Nowe bronie i wyposażenie - jak zdobywać i ulepszać?
 5. Mikropłatności - jaki mają wpływ na grę?
 6. Najlepsze perki - które?
 7. Najlepszy oddziały - który?
 8. Boty - jak grać bez nich?
 9. Jestem ranny / krwawię - co robić?
 10. Amunicja - jak zdobywać?
 11. Rally Point - jak wybudować?

Enlisted: Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania Enlisted:

 1. Procesor: Intel Core i3 lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce 660 / AMD Radeon serii 78XX (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64 bit)
 5. Miejsce na dysku: 12 GB

Zalecane wymagania Enlisted:

 1. Procesor: Intel Core i5 lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce 1060 / AMD Radeon RX480 (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64 bit)
 5. Miejsce na dysku: 12 GB

Więcej informacji o wymaganiach opisaliśmy na osobnej stronie: Wymagania sprzętowe. Chcesz przyspieszyć działanie gry? Zajrzyj na stronę FPS - jak zwiększyć? w naszym poradniku.

Enlisted: Platformy sprzętowe

W Enlisted można za darmo zagrać na poniższych platformach:

 1. PC
 2. PS5
 3. Xbox Series X
 4. Xbox Series S

W przypadku gry na PC, grę można pobrać z oficjalnej strony twórców. Z kolei na konsolach PS5 i Xbox Series gra dostępna jest odpowiednio w PlayStation Store i sklepie Microsoft.

Enlisted: Data premiery

Obecnie Enlisted znajduje się w fazie otwartej bety. Każdy gracz może za darmo przystąpić do zabawy, choć w grze występują liczne mikropłatności przyspieszające rozwój. Więcej informacji o wpływie wydawania prawdziwych pieniędzy na rozgrywkę znajdziesz na stronie Mikropłatności - jaki mają wpływ na grę? w naszym poradniku.

Informacje o Enlisted - poradnik do gry

Autor : Radosław Wasik

Ostatnia aktualizacja : 11 maja 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.