Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Spawn przeciwników - jak zablokować? Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika Valheim dowiesz się w jaki sposób zabezpieczyć teren swojej wioski przed odradzaniem się w jej obrębie zwierząt i przeciwników. Okaże się to niezwykle przydatne zwłaszcza w przypadku, kiedy baza jest usytuowana w mniej bezpiecznych regionach. Na obecny moment nie istnieje metoda dająca 100% skuteczności. Poniżej przedstawiliśmy jednak kilka sposobów, które okazały się w naszym przypadku najskuteczniejsze.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów (a przy tym najbardziej dostępnych) jest skonstruowanie stołów rzemieślniczych w taki sposób, aby swoim obszarem działania obejmowały cały teren wioski, którą chcemy zabezpieczyć - Valheim: Spawn przeciwników - jak zablokować? - Valheim - poradnik do gry

Warsztaty (stół rzemieślniczy)

Jednym z najskuteczniejszych sposobów (a przy tym najbardziej dostępnych) jest skonstruowanie stołów rzemieślniczych w taki sposób, aby swoim obszarem działania obejmowały cały teren wioski, którą chcemy zabezpieczyć. Choć sporadycznie zdarzały się pojedyncze odrodzenia jeleni, dzików czy też podstawowych przeciwników po zastosowaniu tej metody, w znaczący sposób zmniejszyła ona częstotliwość występowania takich przypadków.

Kuźnia również się tutaj sprawdzi, jednak z uwagi na koszt w surowcach stół rzemieślniczy jest zdecydowanie lepszą opcją.

Kamień strażniczy

Kamień strażniczy to specjalna konstrukcja, która m. in. uniemożliwia otwieranie drzwi oraz skrzyń graczom, którzy nie są jego twórcami lub nie autoryzowali się na nieaktywnym kamieniu (aktywuje się go przy pomocy klawisza "E").

Ponadto, po aktywacji będzie on wydawał charakterystyczny dźwięk za każdym razem, kiedy jakaś budowla objęta działaniem pola ochronnego tego kamienia zostanie uszkodzona. Co istotne, kamień strażniczy posiada znacznie większy obszar działania niż stół rzemieślniczy i podobnie jak warsztaty zdaje się blokować odradzanie przeciwników w jego obrębie.

Jest to jednak zdecydowanie droższa opcja, ponieważ jego budowa wymaga m. in. niezwykle cennych i rzadkich Rdzeni surtlinga. Kamień strażniczy nie musi być aktywny, aby blokować odradzanie przeciwników - ułatwi to grę tym, którzy grają w większej grupie osób i nie chcą bawić się w autoryzację.

Wyrównanie terenu motyką

Kolejną, dość absurdalnie brzmiącą metodą jest wyrównanie terenu motyką. Jak się okazuje, teren wyrównany przy pomocy motyki oprócz utraty trawy, zdaje się przechowywać informację o tym, że został w jakiś sposób zmodyfikowany przez gracza.

W efekcie na zmienionym w ten sposób obszarze zauważalnie zmniejszyła się częstotliwość odradzania się przeciwników. Jeżeli przeszkadza Wam wygląd gołej ziemi, zasadzenie trawy ponownie przy pomocy grabi (cultivator) nie zatrzyma działania efektu.

Co NIE działa

Oprócz faktu, że powyższe metody mają wysoką, ale nie 100% skuteczność, z całą pewnością możemy stwierdzić, że stojące pochodnie i ich inne wersje (np. kinkiety) NIE powstrzymują odradzania się przeciwników w ich pobliżu. Źródło ognia potrafi odstraszyć niektóre istoty (np. dziki) ale powodują wzmożoną agresję u innych (np. Znachorów Mrocznych Karłów).

Niektórzy twierdzą, że Ognisko (Bonefire) również zatrzymuje spawn przeciwników jednak nie byliśmy w stanie potwierdzić skuteczności tej metody.