Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Hitman 3 - poradnik, solucja

Hitman 3 - poradnik, solucja

SPIS TREŚCI

Hitman 3: Porady na start Hitman 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziesz porady na start do gry Hitman 3. Przygotowaliśmy różnorakie podpowiedzi i wskazówki dotyczące ważnych mechanik gry. Skorzystanie z naszych porad pozwoli ci popełniać mniej błędów i lepiej radzić sobie w misjach.

Strona z poradami jest w przygotowaniu. Zaktualizujemy ją po premierze gry.

Każdą nową misję przejdź najpierw na normalnym poziomie trudności

Nie radzimy od razu ustawiać najwyższych ustawień poziomu trudności, albowiem każda z map / misji w grze jest bardzo rozbudowana. Poruszanie się po nieznanych lokacjach jest znacznie trudniejsze, gdyż nie będziesz wiedział jakie zagrożenia czekają na Agenta 47 oraz jakie są najlepsze sposoby dopadnięcia celu / celów misji.

Wyższy poziom wyzwania najlepiej jest ustawić dopiero po tym jak ukończysz dany epizod co najmniej kilka razy. Pozwoli ci to poznać rozmieszczenie przeciwników, pułapek i kamer ochrony, dowiedzieć się gdzie są ważne pomieszczenia i przejścia, oraz jaką trasę przemarszu najlepiej jest wybrać w drodze do miejsca pobytu celu misji.

Często sejwuj grę żeby uniknąć poważnych problemów

W Hitman 3 bardzo łatwo można popełnić błąd np. jeśli Agent 47 zostanie zauważony przez osobę / kamerę podczas przebywania w tzw. zakazanej strefie albo wykonywania zakazanej czynności (ataku na inną osobę, przenoszenia ciała itp.). Może to doprowadzić do wszczęcia alarmu i jednocześnie sprowadzić zagrożenie na głównego bohatera.

Możesz i powinieneś polegać na kilku różnych slotach zapisów stanu gry. Radzimy tworzyć oddzielne manualne sejwy w ważnych momentach misji, np. w momencie zinfiltrowania zakazanej lokacji czy tuż przed atakiem na cel zadania. Może ci to też dodatkowo pozwolić skrócić czas rozgrywki na potrzeby zaliczania różnych wyzwań, np. tych dotyczących eliminowania celów misji na rózne sposoby. Dysponując "gotowym" sejwem nie będziesz np. musiał za każdym razem powtarzać początku misji związanego z dostaniem się do strzeżonej lokacji na mapie.

Starannie badaj wszystkie nowo odwiedzane mapy

Hitman 3 tak samo jak poprzednie części oferuje gigantyczne mapy i ich dokładna eksploracja jest kluczem do sukcesu. Za każdym razem gdy rozpoczniesz nowy epizod zalecamy spędzić nawet kilka godzin na mapie po to żeby możliwie jak najlepiej ją poznać. Jest to wiedza, która zaprocentuje podczas wszystkich kolejnych podejść do tej samej mapy / misji.

W trakcie eksploracji map zwracaj przede wszystkim uwagę na to, że są wielopoziomowe. Do niektórych miejsc możesz łatwiej dotrzeć np. korzystając z drabiny, rusztowania, gzymsu czy rynny. Oprócz tego staraj się lokalizować różne wejścia do zakazanych stref, a także zapamiętywać miejsca odnajdywania przebrań, przedmiotów questowych czy pomieszczeń z taśmami monitoringu.

Warto starać się zaliczać jak najwięcej wyzwań

Każda lokacja w grze oferuje co najmniej kilkadziesiąt wyzwań i główną motywacją do zaliczania ich jest to, że każde zaliczone wyzwanie pozwala zdobyć punkty doświadczenia. Ilość otrzymanego xp jest uzależniona od poziomu skomplikowania i trudności danego wyzwania. Nie powinieneś jednak ignorować żadnego z nich i zajmować się też tymi oferującymi mniej xp, gdyż w większości przypadków są one łatwe.

Dzięki zaliczaniu wyzwań możesz awansować na kolejne poziomy mistrzostwa danej lokacji i jest to równie istotne, jak w poprzednich częściach serii. Kolejne poziomy mistrzostwa pozwolą m.in. odblokować lepsze miejsca rozpoczęcia misji, czy unikalne bronie i gadżety. Są to nagrody, które mogą się przydać powtarzania tej samej lub innych misji.

Dąż do zaliczania misji bez wszczynania jakichkolwiek walk

Hitman 3 jest grą, w której misje powinieneś zaliczać bez staczania walk i bez wszczynania alarmów. Rozpoczęcie bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikami jest możliwe, ale nie wiążą się z tym żadne profity, a możesz ściągnąć na siebie poważne kłopoty - przeciwnicy łatwo mogą pokonać Agent 47 w trakcie wymiany ognia i na mapę mogą zostać wezwane posiłki. Dodatkowo doprowadzenie do walki może zaowocować znaczącym obniżeniem noty za ukończenie misji (w skrajnych przypadkach może to być nawet ujemny wynik punktowy).

Polegaj na tym, że gra zapewnia wiele możliwości cichego przechodzenia misji - możesz śledzić poczynania przeciwników, odwracać ich uwagę, korzystać z nieofensywnych gadżetów i broni z tłumikami, chować ciała wyeliminowanych osób, zakładać różne przebrania gwarantujące dostęp do nowych lokacji, czy wtapiać się w tłum.

Nie zapominaj o możliwości sabotowania taśm monitoringu

Nie jest to obowiązkowa czynność do wykonania w ramach każdego podejścia do danej misji, aczkolwiek jest to krok, którego nie powinieneś pomijać jeśli Agent 47 został nagrany przez jedną z kamer ochrony. Zignorowanie zniszczenia nagrań zaowocuje otrzymaniem gorszej noty z tytułu pozostawienia dowodów swojej obecności. Na każdej mapie pokój ochrony znajduje się w innym miejscu i w zlokalizowaniu go pomoże ci nasza solucja.

W trakcie rozgrywania misji możesz zabezpieczać się i omijać kamery ochrony z bezpiecznej odległości po to żeby nie znaleźć się w ich zasięgu. Gra pozwala również na tymczasowe sabotowanie lub niszczenie kamer, choć może to zaalarmować strażników.

Unikaj niepotrzebnych zabójstw - cel misji jest najważniejszy

Do każdej misji w grze Hitman 3 powinieneś starać się podchodzić jak najbardziej "profesjonalnie", tzn. ograniczać się do zabijania wyłącznie celu / celów misji. Nie jest to wymagane do tego żeby zadanie zakończyło się sukcesem, aczkolwiek śmierć osób postronnych negatywnie wpłynie na notę i rangę uzyskane po ukończeniu zlecenia.

Z NPC-ami napotykanymi w trakcie zaliczania misji możesz radzić sobie na kilka różnych sposobów - przekradać się obok nich, odwracać ich uwagę, używać przebrań czy "wtapiać się" w otoczenie. Jeśli planujesz kogoś wyeliminować, to w miarę możliwości zadbaj o to żeby została jedynie ogłuszona. Przy chowaniu ciała nie wybieraj też przepaści czy innych tego typu miejsc, które doprowadzą do zgonu podczas ukrywania ciałai.

Planuj za każdym razem dobór ekwipunku na misję

Do każdej misji powinieneś się odpowiednio przygotować i dotyczy to również kolejnych podejść do tego samego zlecenia. Wszystko jest bowiem uzależnione od tego co chcesz w ramach danego przejścia misji planujesz osiągnąć. Przykładowo jeśli masz zamiar zastrzelić cel z dużej odległości to warto zaopatrzyć się w snajperkę, jeśli chcesz się gdzieś włamać to warto wziąć wytrych, a jeśli chcesz kogoś otruć to najlepiej wziąć ze sobą truciznę i nie tracić czasu na szukanie trutki na mapie.

Agent 47 może zabrać ograniczoną liczbę broni i przedmiotów na misję. Z problemem tym możesz walczyć przede wszystkim przemycając sprzęt do skrytek Agencji zlokalizowanych w różnych częściach mapy. Już w trakcie właściwej misji inwentarz jest nielimitowany i możesz na bieżąco dodawać do niego wszystkie odnajdywane przedmioty (za wyjątkiem dużych broni).

Instynkt pozwala skanować okolicę i jest nielimitowany

Jest to mechanika, którą powinieneś doskonale znać z poprzednich odsłon serii Hitman. Instynkt zabójcy to ręcznie aktywowany tryb widzenia, który "prześwietla" otoczenie. Ma on mnóstwo zastosowań, przy czym najważniejsze z nich to prostsze lokalizowanie przeciwników oraz interaktywnych obiektów - tych, które można zabrać ze sobą oraz tych, których można użyć.

Korzystanie z instynktu jest nielimitowane, tak więc zdecydowanie warto go załączać po wkroczeniu do każdego nowego obszaru czy na bieżąco podczas skradania się. Zmniejszy to ryzyko, że przegapisz jakiś ważny przedmiot questowy lub że nie zauważysz jakiegoś przeciwnika.

Korzystanie z kamery pozwala hakować urządzenia na odległość

Przenośna kamera to jeden z najważniejszych nowych gadżetów w Hitman 3. Ma ona kilka zastosowań. Bardziej oczywistym jej przeznaczeniem jest robienie zdjęć i może to być powiązane z głównymi lub opcjonalnymi celami niektórych misji. Dzięki kamerze możesz też jednak hakować wybrane urządzenia bez konieczności zbliżania się do nich. Może ci to znacząco ułatwiać pozostawanie w ukryciu.

Hakowanie może być używane np. do rozbrajania elektronicznych zamków na odległość. Może to też być ciekawa technika do odwracania uwagi przeciwników, którzy będą zaskoczeni nagłym załączeniem się jakiegoś urządzenia. Podobnie jak w przypadku wielu innych gadżetów Agent 47 warto dużo eksperymentować z przeciwnikami i elementami otoczenia żeby odkrywać kolejne przydatne zastosowania kamery.

Rozglądaj się za skrótami i odblokowuj je

Jedną z ciekawszych nowości Hitmana 3 jest możliwość odblokowywania skrotów z zamiarem korzystania z nich w dalszej części gry. Skrótem może być np. drabina, która po opuszczeniu pozwala łatwiej dostać się na wyższą półkę czy dach budynku.

Istotną cechą skrotów jest to, że raz odblokowane pozostają dostępne w trakcie kolejnych podejść do tej samej misji. Mogą ci one w rezultacie ułatwić ponowne przechodzenie tych samych etapów - Agent 47 będzie mógł szybciej dotrzeć do celów misji czy np. łatwiej ominąć strzeżone przejścia. Polecamy postarać się odnaleźć i odblokować jak najwięcej skrotów podczas badania każdej nowej mapy po raz pierwszy.

Nie musisz zawsze docierać do tego samego wyjścia

Hitman 3 w taki sam sposób jak poprzednie części trylogii pozwala wybrać miejsce opuszczenia misji po wyeliminowaniu celu / celów misji i ewentualnym zaliczeniu innych obowiązkowych zadań. W większości sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wyjście zlokalizowane najbliżej aktualnego miejsca pobytu Agenta 47. Zmniejszy to ryzyko, że w trakcie ucieczki z mapy spotkasz jakichś przeciwników lub napotkasz dodatkowe utrudnienia.

Alternatywnych wyjść nie ignoruj, choć musisz mieć świadomość, że skorzystanie z niektórych z nich może wiązać się z dodatkowymi wymaganiami (np. zdobyciem kluczy do pojazdu). Zachętą do ich wybierania jest to, że mogą być z nimi powiązane jakieś wyzwania lub trofea.