Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Empire of Sin - poradnik do gry

Empire of Sin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny Empire of Sin poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Empire of Sin znajdziesz informacje na temat rekrutów. Dowiesz się stąd jak przebiega werbunek oraz jak wyglądają przykładowe drużyny.

Werbunek

Na sam start dostaniesz dwójkę rekrutów. Na sam start będzie to wystarczająca liczba, jednak w momencie, gdy zaczniesz rozszerzać swoje imperium i wyjdziesz poza obręb dzielnicy lub zaczniesz atakować lepiej zabezpieczone budynki (np. kryjówki bossów) to musisz zdecydować się na werbunek kolejnych postaci.

W lewym górnym rogu znajdziesz przycisk, który pozwoli Ci otworzyć panel rekrutów. To, których z nich możesz w danym momencie przyłączyć, zależy od poziomu Twojej sławy - im jest ona wyższa tym większa pula dostępnych postaci jest większa.

Kiedy wybierzesz jednego z nich, to pojawi się skrócona charakterystyka [1] postaci, z której dowiesz się jaka jest specjalizacja rekruta oraz ile będziesz mu zapłacić - w formie cyklicznej wypłaty oraz ewentualnej stawki startowej - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Kiedy wybierzesz jednego z nich, to pojawi się skrócona charakterystyka [1] postaci, z której dowiesz się jaka jest specjalizacja rekruta oraz ile będziesz mu zapłacić - w formie cyklicznej wypłaty oraz ewentualnej stawki startowej. Dodatkowo podświetlą relacje z innymi osobami [2] - jeśli w Twoich szeregach jest osoba, której potencjalny członek nie lubi, to może się zdarzyć, że spotkasz się z odmową.

Jeśli jednak te informacje nie są wystarczające, to możesz wejść na kartę postaci (domyślnie enter na klawiaturze) - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Jeśli jednak te informacje nie są wystarczające, to możesz wejść na kartę postaci (domyślnie enter na klawiaturze). Tam znajdziesz szczegóły, takie jak cechy, wyposażenie czy typy broni, z których możesz korzystać.

W toku rozgrywki może zdarzyć, że część rekrutów zginie w walce - wówczas na ich portrecie pojawi się trupia czaszka. Oczywistym jest, że jeśli się to stanie, rekrutacja będzie niemożliwa.

Karta postaci

Na panel drużyny dostaniesz się z pomocą ikonki znajdującej się w lewym rogu. Tam możesz przyjrzeć się bossowi oraz zatrudnionym postaciom. Każdy bohater definiowany jest przez szereg statystyk, która definiują w jakim stopniu będzie ona przydatna oraz jaki sprzęt wybrać, by maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Całość podzielona jest na 4 zakładki.

Parametry postaci

W tej zakładce znajdziesz ogólne informacje na temat członków. Łącznie można tutaj wyróżnić 6 segmentów (z czego pierwsze 4 są widoczne, przy podglądzie każdej zakładki na karcie postaci).

Pierwszą z nich są statystyki [1] - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Pierwszą z nich są statystyki [1]. W tym miejscu umieszczono dokładne parametry danego bohatera. Określają one efektywność postaci w walce i poza nią. Są to:

 1. HP - określa ile punktów zdrowia posiada postać. Im jest ich więcej tym bardziej obrażeń może otrzymać;
 2. celność (marksmanship) - opisuje bazowe szanse na pomyślne oddanie strzału;
 3. walka wręcz (melee) - określa siłę postaci w czasie potyczek wręcz;
 4. zastraszenie (intimidation) - definiuje szansę na pomyślne zastraszenie w czasie dialogów;
 5. perswazja (persuasion) - definiuje szansę na udaną perswazję w czasie dialogów;
 6. inicjatywa (initiative) - na podstawie tego wskaźnika gra określa kolejność postaci w turze;
 7. ruch (movement) - opisuje zasięg ruchu postaci, możliwy do wykonania w obrębie jednego puntu akcji;
 8. bonus do obrony (defense gonus) - określa premię do umiejętności defensywnych postaci;
 9. zabójstwa (kills) - wyraża, ile dana postać zabiła przeciwników.

Cechy [2] to trwałe modyfikatory statystyk postaci. Mogą one nieść pozytywne i negatywne skutki. Dokładnie opisane są one w osobnej zakładce.

Relacje [3] opisuje stosunki jakie łączą daną postać z innymi rekrutami. Wpływają one na morale drużyny oraz szanse na rekrutację.

Efekty [4] modyfikatory statystyk postaci spowodowane jakimiś wydarzeniami, które mają miejsce w trakcie gry. Może to być podykotowane np. problemami osobistymi gangstera.

Wyposażenie [5] tutaj możesz dobrać sprzęt, jaki używany jest przez postać. Klikając na pole zawierające dany typ wyposażenia, rozwinie się lista rzeczy posiadanych przez Twój gang.

Morale i lojalność [6] określa jaki jest stosunek członka gangu do Ciebie. Określone czynności wpływać pozytywnie lub negatywnie wpływać na te wskaźniki. Jeśli spadną one zbyt nisko to towarzysz może odejść.

Cechy postaci

W tej zakładce znalazł się szczegółowe omówienie cech, jakie posiada dana postać. Ich liczba nie jest stała i jest różna dla każdej postaci. Wpływają one na statystyki postaci, co przekłada się na ich efektywność w konkretnej sytuacji.

Łącznie w grze masz kilka typów cech, wynikających z różnych charakterów i historii członków gangu - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Łącznie w grze masz kilka typów cech, wynikających z różnych charakterów i historii członków gangu. Oznaczone one zostały następującymi kolorami:

 1. niebieski - cechy związane z pochodzeniem i przeszłością rekruta;
 2. zielony - opisują modyfikatory wynikające z relacji międzyludzkich;
 3. pomarańczowy - cechy wynikające z cech fizycznych postaci;
 4. czarne - wywodzą się one od emocji postaci;
 5. fiolet - cechy bossa;
 6. ciemnozielony - opisują modyfikatory związane z wyszkoleniem w posługiwaniu bronią.

Dodatkowo, jeśli na postać jest nałożony jakiś efekt, to pojawi się on również w tej zakładce.

Drzewko rozwoju

W tym miejscu możesz rozwijać swoją postać. W produkcji zaimplementowano 5 różnych drzewek rozwoju, które przypisane są do konkretnych profesji (np. doktor może uczyć się zdolności leczących).

Tytuł nie oferuje standardowego trybu rozwoju postaci opartego na zdobywaniu punktów doświadczenia. Każdy rekrut może nauczyć się po jednej zdolności z każdego poziomu [1]. Nie następuję to jednak natychmiastowo. Opanowanie każdej umiejętności zajmuje określoną liczbę dni [2]. W tym czasie nie możesz jeszcze z niej korzystać.

Tutaj znajdziesz krótką historię każdego z rekrutów - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Biografia

Tutaj znajdziesz krótką historię każdego z rekrutów. Dzięki niej poznasz jego historię i poglądy. Chociaż z powrozu wydaje się to mało istotne, to jednak może okazać się pomocne.

Każde Twoje działanie wpływa na morale każdego rekruta - Empire of Sin: Rekruci - werbunek, przykładowe drużyny - Empire of Sin - poradnik do gry

Każde Twoje działanie wpływa na morale każdego rekruta. To, czy efekt jest pozytywny czy negatywny zależy od jego poglądów i motywacji. Jeśli postać będzie niezadowolona z Twoich poczynań to po prostu odejdzie. Dlatego istotnym jest, by dobierać członków w taki sposób, by ich motywacje były zbliżone. Wtedy nie nastąpi żaden konflikt i unikniesz strat. W początkowej fazie przygody przykładem takich zestawień mogą być Maria Rodriguez i Hugh Miller oraz Norah Quinn i Grover Monks.

Przykładowe drużyny

Kiedy dobierasz swoją ekipę musisz dopilnować, by nie zebrać przypadkowo osób z jednej klasy. Spowoduje to bowiem ograniczenie dostępnego wachlarza zdolności. Oczywiście na starcie nie będziesz w stanie skompletować różnorodnej drużyny. Część członków zgodzi się dołączyć dopiero jak wypracujesz odpowiedni poziom sławy.

Poniżej znajdziesz dwa przykładowe warianty drużyny. Kolejność członków została przedstawiona w kolejności, w jakiej możesz ich przyłączyć:

 1. 1 wariant: Grover Monks (Hired Gun), Norah Quinn (Doctor), Tommy Biscuit (Enforcer), Josephine Doody (Hired Gun), Bernie Barnes (Con Artist), Alfred Westcott (Demolinist)
 2. 2 wariant: Maria Rodriguez (Hired Gun), Hugh Miller (Enforcer), Patrick Grady (Enforcer), Boris Petrov (Con Artist), Gracie McKee (Doctor), Dale Mahan (Demolinist)