Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Nowe szaty pająka! Poradnik Spider-Man Miles Morales to solucja i kompletny opis przejścia misji i zadań w grze. Mapy, trofea i bossowie. Nasze porady pomogą ci odkryć wszystkie sekrety, odblokować kostiumy i gadżety, rozwiązać zagadki i zebrać wszystkie przedmioty.

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2021

Poniższy poradnik zawiera kompletny zbiór informacji o grze Marvel's Spider-Man Miles Morales. Poznasz tu wszystkie podstawowe mechaniki rozgrywki, które pomogą ci ukończyć grę, znaleźć 100% sekretów oraz szczegółowo opisane wszystkie osiągnięcia potrzebne do zdobycia platyny.

Pierwsza duża część poradnika to podstawy dotyczące gry. Znajdziesz tam przydane porady na start, informacje dotyczące rozwoju postaci i dostępnych poziomach trudności. W rozdziale FAQ zaś odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Na kolejnych stronach przeczytasz między innymi o wydanych edycjach gry, aktualizacji do PlayStation 5, polskiej wersji językowej oraz trybie fotograficznym. Nie zabraknie tam też opisu walki z Bossami oraz poradnika trofeowego pomocnego przy zdobywaniu platyny. W dziale kostiumów przeczytasz o dostępnych strojach i modyfikacjach wizjera Milesa wraz z ich ulepszeniami i gadżetami. Druga część to solucja, dokładnie opisująca przejście wszystkich misji głównych oraz pobocznych.

Trzecia części poradnika dotyczy sekretów, znajdziek i aktywności pobocznych - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Trzecia części poradnika dotyczy sekretów, znajdziek i aktywności pobocznych. Przeczytasz tam bardzo szczegółowy opis i położenie wszelki przedmiotów kolekcjonerskich takich jak kapsuły czasu, pocztówki, skrytki Undergroundu czy próbki dźwiękowe. Znajdziesz również informacje dotyczące kryjówek Undergroundu i laboratoriów Roxxon oraz dostępnych aktywności z aplikacji MSMZS. W rozdziale testy opisane zostało szkolenie Spider-Mana wraz z jego wszystkimi wyzwaniami.

Spider-Man Miles Morales: Porady dla początkujących

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych podpowiedzi dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę jako człowiek pająk.

 1. Nauka poruszanie się po mieście jako Spider-Man to podstawa. Poświęć chwilę na swobodne bujanie się na sieci, w odpowiednim momencie należy puszczać sieć i wypuszczać nową wiązkę pajęczyny. Testy w szkoleniu Spider-Mana są odblokowane na wczesnym etapie gry. Udaj się w wyznaczone miejsca na mapie aby poćwiczyć wszystkie zdolności Milesa.
 2. Wykonując zadania poboczne lub aktywności z aplikacji MSMZS zdobywasz żetony, przedmioty niezbędne do wykupienia lub modyfikacji gadżetów. W skrytkach Undergroundu zaś możesz dodatkowo znaleźć elementy niezbędne do wykonania kostiumów.
 3. Podczas zadawania ciosów wrogom napełniasz swój pasek jadu, znajdujący się w lewym, górnym rogu ekranu. Gdy pasek zaświeci się na pomarańczowo Miles będzie mógł użyć swych jadowitych zdolności. Jadowity cios, sprint czy rozwałka zadają dużo obrażeń i przydają się przede wszystkich przy dużej grupie przeciwników lub walce z Bossami.
 4. Przy starciu z większą ilością złoczyńców spróbuj najpierw po cichu wyeliminować niektórych z nich. Snajperzy zawsze stanowią większe zagrożenie i często stoją samotnie na pobliskich dachach lub wzniesieniach.
 5. Walcząc wykorzystuj również przedmioty w twoim otoczeniu. Na takich obiektach będzie widoczny napis L1+R1, rzucaj nimi w grupki wrogów aby szybciej wygrać bitwę.
 6. Walka z powietrza daje ci przewagę, w tej sposób nie zostaniesz otoczony przez wrogów. Wciśnij krzyżyk a następnie kwadrat aby wyskoczyć i zaatakować przeciwnika i wzbić go w powietrze. Kontynuuj atak serią ciosów wciskając kilkukrotnie kwadrat.
 7. Jeśli potyczka sprawia ci problemy, pamiętaj że możesz w dowolnej chwili zmienić poziom trudności w grze.
 8. Skanuj otoczenie przy pomocy R3, dzięki temu będziesz mógł dostrzec przeciwników w pobliżu, odkryć sekretne przejścia czy nawet znaleźć przedmioty kolekcjonerskie. Użycie skanera przypomni ci również o danym zadaniu podczas wykonywania misji.

Więcej porad na start znajdziesz na osobnej stronie naszego poradnika: Porady na start.

Spider-Man Miles Morales: Wszystkie misje główne

Główne zadania w grze są wykonywane w poniższej kolejności:

 1. Szykuj wyrzutnie sieci
 2. Prezent pożegnalny
 3. Nowe fłip
 4. Służymy miastu
 5. La Nochebuena
 6. Kłopoty w harlemskim metrze
 7. Odnawianie znajomości
 8. Czas działać
 9. Ktoś nie wyłączył świateł...
 10. Szpiegostwo przemysłowe
 11. Potajemnie w Undergroundzie
 12. Zanim opadnie kurtyna
 13. W pełnym zgiełku
 14. Spotkanie na szczycie
 15. Więzi rodzinne
 16. Jak prawdziwi naukowcy
 17. Bitwa o Harlem

Spider-Man Miles Morales: Wszystkie misje poboczne

Opcjonalne zadania w Spider-Man Miles Morales nie są wymagane do ukończenia głównego wątku fabuły, lecz mogą posiadać ciekawą zawartość oraz nagradzać cię dodatkowymi punktami doświadczenia, żetonami czy nawet nowymi kostiumami dla Milesa. Kolejność zaliczania questów z poniższego zestawienia nie jest obowiązkowa.

 1. Złodzieje!
 2. Lokalny biznes w niebezpieczeństwie
 3. Zamknięcie F.E.A.S.T w Harlemie
 4. Mamy trop!
 5. Powrót do początku
 6. Dobra materialne
 7. Ostatni test
 8. Przesyłka priorytetowa
 9. Kocia piżama

Spider-Man Miles Morales: Lista wszystkich Bossów

Podczas przechodzenia Spider-Man Miles Morales czeka cię starcie z kilkoma bossami w grze. Walki te są obowiązkowe i ściśle związane z wątkiem głównym, nie da się więc ich pominąć. Poniżej znajdziesz listę wszystkich złoczyńców, z którymi Miles musi stoczyć pojedynek.

 1. Rhino
 2. Roxxon Rhino
 3. Prowler
 4. Tinkerer

Spider-Man Miles Morales: Wszystkie znajdźki, aktywności i przedmioty

W Spider-Man Miles Morales na zebranie czeka spora ilość przedmiotów kolekcjonerskich. Oprócz znajdziek, w Nowym Jorku zostały ukryte również skrytki Undergroundu. Można w nich znaleźć elementy niezbędne do wykonania nowych kostiumów dla Milesa. Oto lista rzeczy do odnalezienia:

Znajdźki

 1. Skrytki Undergroundu
 2. Kapsuły czasu
 3. Próbki dźwiękowe

Laboratoria i kryjówki

 1. Laboratoria Roxxon
 2. Kryjówki Undergroundu

Wyzwania w szkoleniu Spider-Mana

 1. Wyzwania walki
 2. Wyzwania poruszania się
 3. Wyzwania skradania się

Aplikacja MSMZS

 1. Aktywności
 2. Przestępstwa

Atlas świata - mapy, lokacje, aktywności i znajdźki

 1. Harlem
 2. Upper West Side
 3. Central Park
 4. Upper East Side
 5. Hell's Kitchen
 6. Midtown
 7. Greenwich
 8. Chinatown
 9. Dzielnica Finansowa

Spider-Man Miles Morales: Trofea i platyna

W Spider-Man Miles Morales do zdobycia jest 50 trofeów. Osiągnięcia te mogą dotyczyć zaliczania głównych zadań związanych z fabułą, zebrania przedmiotów kolekcjonerskich lub wykonania aktywności pobocznych. Zdobycie platyny w tej grze nie jest wymagającym zajęciem, wystarczy poświęcić około 20 godzin na wypełnienie wszystkich wymaganych czynności. Po więcej szczegółów zajrzyj do naszego poradnika trofeowego.

Spider-Man Miles Morales: Wersja polska

Gra Spider-Man Miles Morales podobnie jak poprzednia odsłona oferuje pełną polską wersję językową. Obejmuje ona zarówno napisy jak i polski dubbing.

Spider-Man Miles Morales: Długość gry

Zaliczenie samej głównej fabuły gry Spider-Man Miles Morales nie powinno zająć zbyt długo. Główny wątek można ukończyć nawet w ciągu kilku godzin. Jeśli chcesz jednak wykonać wszystkie misje poboczne, zdobyć wszelkie przedmioty, znajdźki i poznać sekrety, w grze spędzisz od 10 do nawet 20 godzin. Więcej na ten temat znajdziecie na osobnej stronie: Długość gry.

Spider-Man Miles Morales: Czy to kontynuacja gry z 2018 roku?

Spider-Man Miles Morales to samodzielny dodatek do gry Marvel's Spider-Man z 2018r, nie jest to kontynuacja przygód Petera Parkera. Rozgrywka skupia się na poczynaniach tytułowego Milesa Moralesa podczas nieobecności Petera w Nowym Jorku. Nie jest to typowe DLC i nie musisz posiadać gry Marvel's Spider-Man, aby zagrać w ten tytuł. Na początku rozgrywki Miles krótko przypomina o wydarzeniach z końcówki poprzedniej części.

Spider-Man Miles Morales: Edycje gry

Studio Insomniac Games przygotowało trzy wersje gry Spider-Man Miles Morales:

Marvel's Spider-Man Miles Morales Standard Edition na PS4 lub na PS5

Edycja zawiera podstawową wersję gry. Wersja na PlayStation 4 wyceniona została na 239,00zł, zaś na PlayStation 5 269,00zł. Przy zakupie na konsolę PS4 otrzymamy darmową możliwość aktualizacji do wersji na nową generację PlayStation.

Marvel's Spider-Man Miles Morales Ultimate Edition PS5

Edycja zawiera - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Edycja zawiera:

 1. Grę Marvel's Spider-Man Miles Morales
 2. Grę Marvel's Spider-Man Remastered (kod cyfrowy)

Wydanie to kosztuje 349,00zł. Jedynie w tej edycji dostaniemy grę Marvel's Spider-Man Remastered, nie da się jej bowiem kupić osobno.

Spider-Man Miles Morales: Krótko o grze

Spider-Man Miles Morales to najnowsze odsłona przygód człowieka pająka. Tym razem, zamiast skupiać się na losach Petera Parkera, przyjdzie nam wcielić się w Milesa Moralesa, z którym mieliśmy już do czynienia w epilogu gry Marvel's Spider-Man z 2018 roku. Miles to młody chłopak, który dopiero odkrywa możliwości płynące z nowo-nabytych supermocy i stara się używać ich w walce o ochronę Nowego Jorku przed złoczyńcami. Poza mocami, jakimi może pochwalić się Peter Parker, Miles prezentuje swój własny styl walki i dysponuje kilkoma dodatkowymi umiejętnościami m. in. tymczasową niewidzialnością lub jadowitym atakiem.

W tym uniwersum, starszy już Peter Parker przed opuszczeniem Nowego Jorku prosi Milesa aby to on zastąpił go jako Spider-Man i chronił miasto podczas jego nieobecności. Nasz główny bohater przeprowadza się ze swoją matką z powrotem do Wschodniego Harlemu po tragicznej śmierci ojca i szybko trafia w sam środek wojny pomiędzy zaawansowaną technologicznie grupą przestępczą a korporacją energetyczną.

Autor Poradnika

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Była pracownica korpo, która pewnego pięknego dnia postanowiła rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. A tak dokładanie do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do GOL-owych poradników dołączyła w 2019 r. Od czasu do czasu natkniecie się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala – nigdy nie pytajcie dlaczego). Po godzinach lubi rujnować swój wzrok, malując figurki w źle oświetlonym pokoju lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej


Informacje o Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 23 listopada 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 3 lutego 2021, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.