Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Medieval Dynasty - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Medieval Dynasty: Reputacja i aprobata Medieval Dynasty poradnik, solucja

W tej części poradnika do gry Medieval Dynasty dowiesz się co to jest i jak działa Reputacja Dynastii. Przedstawiamy także mechanikę aprobaty postaci NPC i do czego jest ona potrzebna. Zawarliśmy informację o tym, jak wpływać na swoją aprobatę u innych i jak zwiększyć ilość punktów Reputacji Dynastii.

W grze Medieval Dynasty, oprócz rozwijania własnej postaci musisz również dbać o to, jak postrzegają cię mieszkańcy innych wiosek. Służą do tego ogólna liczba tzw. punktów Reputacji Dynastii (Dynasty reputation) oraz indywidualna dla każdej postaci NPC wartość aprobaty (Approval). Zwiększanie tych wartości jest istotne przy rozwijaniu własnej osady.

Punkty Reputacji Dynastii

Punkty Reputacji Dynastii (Dynasty Reputation) określają Twój status społeczny i popularność - Medieval Dynasty: Reputacja i aprobata - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Punkty Reputacji Dynastii (Dynasty Reputation) określają Twój status społeczny i popularność. Ich ilość warunkuje liczbę budynków, które możesz zbudować i liczbę mieszkańców, którzy mogą dołączyć do Twojej osady. Aktualny stan możesz sprawdzić w menu, w zakładce "Zarządzanie" (Management). W czasie rozgrywki możesz zdobywać Reputację Dynastii lub ją tracić.

Najwięcej punktów jednorazowo można zdobyć wypełniając główne misje fabularne. Nieco mniej otrzymasz za wypełnianie questów pobocznych. Reputację traci się za kradzież przedmiotów na oczach innych oraz za niewykonanie podjętych questów pobocznych. Jeśli w treści zadania nie ma podanego konkretnego czasu na jego zrobienie, np. 8 godzin, musisz go wykonać w ciągu aktualnej pory roku, która trwa trzy doby.

Aprobata

Wartość aprobaty naszej osoby (Approval) u konkretnych postaci NPC jest istotna przy rozwijaniu własnej osady - Medieval Dynasty: Reputacja i aprobata - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Wartość aprobaty naszej osoby (Approval) u konkretnych postaci NPC jest istotna przy rozwijaniu własnej osady. Aby namówić bezdomnego NPC do dołączenia do naszej wioski musisz osiągnąć 70% aprobaty. Z kolei do rozpoczęcia flirtowania z ewentualną kandydatką na żonę potrzebna jest wartość 60%.

Poziom aprobaty zwiększa się lub zmniejsza podczas niezobowiązującej wymiany zdań z nimi, czyli niemającej żadnego związku ze zlecanymi questami - Medieval Dynasty: Reputacja i aprobata - Medieval Dynasty - poradnik do gry

Poziom aprobaty zwiększa się lub zmniejsza podczas niezobowiązującej wymiany zdań z nimi, czyli niemającej żadnego związku ze zlecanymi questami. Rozmowę związaną z punktami aprobaty rozpoczyna zdanie: "Hej, masz chwilę?" ("Hey, Do you have a minute?").

Zależnie od naszych pytań do konkretnych osób poziom aprobaty może się zwiększać lub zmniejszać. Jest to zależne od wielu czynników, takich jak aktualna pogoda, pora roku czy profesja postaci, z którą rozmawiamy (pracownik polowy, rzemieślnik lub myśliwy). Wybory mogą skutkować obojętnością, czyli zerem, ale najczęściej będzie to wzrost lub spadek o 2,5 lub 10 procent.

Pamiętaj, że po każdej pogawędce będziesz musiał odczekać pewien czas, zanim znowu będzie możliwa kolejna wymiana zdań - nie można więc metodą prób i błędów naprawić od razu złych wyborów. Jeśli bardzo zależy Co na zwiększeniu aprobaty, możesz zapisać stan gry przed rozpoczęciem rozmowy.

Mieszkańcy generalnie pozytywnie reagują na ogólne pozdrowienie ("How have you been lately?") i zagadnięcia o pogodzie, o ile nie chwalimy jej podczas ulewy lub zimy, choć tu też mogą być wyjątki. Wieśniacy pracujący w polu zwykle lubią zimę, bo wtedy mają więcej wolnego.