Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Theft Auto: Vice City - poradnik do gry

Grand Theft Auto: Vice City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe informacje o Grand Theft Auto Vice City poradnik Grand Theft Auto: Vice City

Rozgrywka w Vice City nie należy do najprostszych. Zostałeś rzucony do wielkiego miasta, w którym wszystkie sprawy biegną idą własnym torem. Ty jesteś tylko jednym z jego mieszkańców, wypuszczonym dopiero co z więzienia, z masą długów i wierzycielem na karku. Musisz wykombinować, jak zarobić masę pieniędzy i stać się w mieście ważną osobistością.

Wykonując kolejne misje zbliżasz się do swojego celu. Jednak warto uświadomić sobie na początek kilka podstawowych spraw:

1. Gwiazdki w prawym górnym rogu ekranu.

To tzw. Wanted Level, czyli pasek informujący, jak bardzo jesteś ścigany przez policje. Im więcej gwiazdek, tym większe siły zostaną rzucone, by cię schwytać. Z jedną gwiazdką możesz spokojnie się przemieszczać, a jeśli znikniesz z oczu policji, ta szybko zniknie. Z dwoma to już nie przelewki, ściga Cię sporo radiowozów, a same już nie znikną. Przy trzech masz na ogonie helikopter, a czterech - oddziały specjalne. Potem już tylko pojawi się SWAT, FBI i w końcu wojsko, z czołgiem na czele.

2. Jak pozbyć się lub zmniejszyć Wanted Level?

Istnieje kilka sposób, by tego dokonać. Najprostszą jest znalezienie specjalnych "gwiazdek", różowych punktów porozrzucanych po mieście. Gdy jesteś ścigany i zbierzesz jedną taką gwiazdkę (pieszo lub samochodem), ilość gwiazdek na wskaźniku spadnie o jedna w dół.

Kolejny sposób przydaje się, gdy jesteś w pojeździe (nie możesz tego zrobić, gdy kierujesz radiowozem policyjnym, karetką czy strażą pożarną). Odszukaj specjalne miejsce, zaznaczone na mapie ikoną ze sprayem. Gdy wjedziesz do ich wnętrza, Twoje auto zostanie przemalowane i naprawione. Gwiazdki nie znikną, a zbledną - jeśli zwrócisz ponownie uwagę policji, zostaniesz rozpoznany. W przeciwnym razie po kilku chwilach będziesz miał zupełny spokój.

Najlepszą metodą jest korzystanie z miejsc, w których możesz się przebrać. Ten sposób działa w 100%, musisz tylko zabrać ubranie pieszo. Ciuszki znajdziesz w specjalnych punktach w mieście (wykonując misje poznasz ich lokalizacje) oraz w Hotelu i później swojej Willi. Założenie nowego ubrania skutkuje natychmiastową dezorientacją organów ścigania.

3. Jak zdobyć pieniądze?

Wykonując misje i zadania opisane w tym poradniku. Poza tym jest na to masa sposobów i wszystko zależy od Twojej inwencji. Możesz zdejmować przechodniów i zabierać ich zaskórniaki czy możesz wozić pasażerów autobusem.

4. Jak kupować posiadłości - Assets i kryjówki - Hideouts?

Zacznę od końca. Kryjówki możesz kupować zawsze, jeśli oczywiście pozwolą Ci na to posiadane fundusze. Ale posiadłości można zacząć kupować dopiero po wykonaniu misji Shakedown. Wtedy już dwie z nich będą należeć do Ciebie.

5. Co się dzieje w grze, jeśli zginę lub złapie mnie policja?

Wbrew pozorom nie kończysz zabawy. W przypadku załapania przez policje, lądujesz na komisariacie, a po zejściu z tego świata, w okolicy najbliższego szpitala. Tracisz przy tym całe swoje uzbrojenie, troszkę pieniędzy a aktualnie rozgrywana misja kończy się niepowodzeniem.