Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Wasteland 3 - poradnik do gry

Wasteland 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wasteland 3: Osłony i pancerze - współczynnik penetracji Wasteland 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Wasteland 3 zawarte zostały informacje na temat systemów osłon i pancerzy. Dowiesz się stąd między innymi jaką rolę odgrywa współczynnik penetracji.

Osłony

Na polach bitew znaleźć możesz wiele obiektów gwarantujących Ci schronienie przed wrogimi pociskami. Są to między innymi różnego rodzaju blachy, beczki (w tym przypadku trzeba uważać by nie schować się za wybuchającym wariantem), skrzynie oraz wraki pojazdów. Gdy najedziesz na miejsce, do którego chcesz się udać i pojawi się przy nim tarcza, to oznacza to, że w tym miejscu będziesz zasłonięty.

Beczka tego typu nie wybucha i można się za nią schować. - Wasteland 3: Osłony i pancerze - współczynnik penetracji - Wasteland 3 - poradnik do gry
Beczka tego typu nie wybucha i można się za nią schować.

Pole walki podzielone jest na niewielkie kwadratowe obszary, jeśli w danym punkcie symbol tarczy pojawi się przy więcej niż jednym boku, to będziesz zasłonięty z kilku stron.

Oczywiście osłony nie dają 100% bezpieczeństwa. Zmniejszają one szanse na trafienie, jednak nie eliminują jej całkowicie. Przeciwnik może je obejść i prowadzić ostrzał od niezasłoniętej strony. Dodatkowo istnieje ryzyko, że Twoje kryjówka zostanie zniszczona. Wówczas będziesz zmuszony do zmiany pozycji.

Istotną rolę odgrywa również ukształtowanie terenu. Jeśli znajdujesz się na wzgórzu to przeciwnik znajdujący się niżej będzie miał mniejsze szanse na trafienie Cię. Jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo na otrzymanie obrażeń zmniejszysz jeszcze bardziej, jeśli staniesz dodatkowo za osłoną.

Musisz pamiętać, że działa to także w odwrotną stronę. Jeśli przeciwnik znajduje się na wzniesieniu to będzie miał on znaczną przewagę. W takich momentach w pierwszej kolejności skup się na znalezieniu drogi na górę.

Pancerze

Każda postać posiada określoną moc pancerza, co obrazowane jest za pomocą punktów, które możesz zobaczyć przy pasku kondycji postaci. Im większa jest jego wartość tym mniejsza szansa, że wróg zada Ci 100% obrażeń.

Zbroję możesz zbudować z trzech osobnych segmentów - hełmu, napierśnika i ochraniaczy na nogi - Wasteland 3: Osłony i pancerze - współczynnik penetracji - Wasteland 3 - poradnik do gry

Zbroję możesz zbudować z trzech osobnych segmentów - hełmu, napierśnika i ochraniaczy na nogi. Składasz z nich swój własny zestaw, który przekłada się na wartość pancerza. Dodatkowo mogę one wpływać na statystyki postaci np. dodając punkty do konkretnych umiejętności.

To, ile obrażeń zadasz zależy od:

  1. rodzaju broni;
  2. pancerza noszonego przez przeciwnika;
  3. zdolności i atrybutów postaci;
  4. tła fabularnego i dziwactwa;
  5. wskaźnika penetracji.

Szczególnie istotny jest ten ostatni element. Definiuje on bowiem jaki pancerz jest się w stanie przebić podczas oddawania strzałów. W związku z tym strzał może mieć następujące skutki:

  1. gdy penetracja jest większa od wartości pancerza przeciwnika to zadasz mu 100% obrażeń;
  2. Jeśli sytuacja jest odwrotna i wskaźnik penetracji jest niższy od pancerza to zadane obrażenia będą zmniejszone.

Na penetrację duży wpływ ma wybrany typ broni. Największy wpływ na ten parametr ma broń ciężka (np. wyrzutnie rakiet czy miotacze ognia), broń obuchowa i karabiny snajperskie.