Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

SPIS TREŚCI

Xbox Series X: VR - czy będzie, kiedy? Xbox Series X|S poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2020

VR staje się coraz bardziej popularny wśród graczy. Choć wciąż malkontenci narzekają m.in. na małą ilość gier wspierających VR, czy fakt, że sprzęt do VR nie do końca jest wygodny, to producenci gier coraz częściej zaskakują wspaniałymi tytułami na VR. Czy technologia ta zawita na Xbox Series X? Czy otrzymamy sprzęt do VR na nową konsolę?

Niestety, na chwilę obecną stanowisko Microsoftu jest jasne - nie chcą oni inwestować zbytnio w VR, ani promować tej technologii, gdyż w ich mniemaniu jest na to zdecydowanie za wcześnie. Chcą, by VR najpierw stał się obowiązującym standardem, a nie potencjalną nowinką technologiczną, by wprowadzić VR na Xboxa.

Co za tym idzie, na chwilę obecną nie ma przesłanek ku temu, by VR pojawił się na Xboxa Series X - Xbox Series X: VR - czy będzie, kiedy? - Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Co za tym idzie, na chwilę obecną nie ma przesłanek ku temu, by VR pojawił się na Xboxa Series X. Niewykluczone, że w przyszłości mogą zostać opracowane specjalne google dedykowane dla Xboxa, ale pewnie będzie miało to miejsce długo po premierze najnowszego Xboxa. Phil Spencer obecnie nie widzi potencjału w tej technologii i uważa, ze gracze wolą klasycznych doznań płynących z gry, bez integracji wirtualnej rzeczywistości.