Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft Dungeons - poradnik do gry

Minecraft Dungeons - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft Dungeons: Walka - porady, wykorzystanie power-upów Minecraft Dungeons poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Minecraft Dungeons znajdziesz porady związane z walką. Dowiesz się także, jak wykorzystywać power-upy, na które natrafisz podczas eksploracji świata. Opisaliśmy również rodzaje broni, artefakty i ulepszenia.

Porady ogólne

Walka w grze ma charakter czysto zręcznościowy, więc nie musisz dokładnie planować każdego posunięcia. W grze znajdziesz bronie do walki bezpośredniej (miecz) oraz na dystans (łuk). Wybór typu uzbrojenia ma wpływ na sposób rozgrywki.

Jeśli chcesz prowadzić potyczki na bliskiej odległości, musisz szczególnie skupiać się na wykonywaniu uników. Dodatkowo, gdy chcesz zaatakować wroga wyprowadzającego ataki dystansowe, możesz otrzymać dodatkowe obrażenia. Dlatego też w takim przypadku istotne jest utrzymanie postaci w ciągłym ruchu.

Gdy natomiast wybierzesz broń dystansową możesz atakować przeciwników z bezpiecznej odległości. Daje Ci to dużą przewagę przy przeciwnikach, którzy nie dysponują uzbrojeniem pozwalającym na ataki z daleka. Problem stanowi jednak fakt, że amunicja jest ograniczona.

Power-upy

W czasie przechodzenia kolejnych etapów, natrafisz na power-upy wspomagające Twoją postać w czasie rozgrywki. Znajdują się w skrzyniach, które napotkasz, gdy wykonujesz misje. Dodatkowo mogę one wypaść z pokonanych oponentów.

W grze znajdziesz cztery rodzaje power-upów, które w różny sposób wpływają na kierowaną przez Ciebie postać - Minecraft Dungeons: Walka - porady, wykorzystanie power-upów - Minecraft Dungeons - poradnik do gry

W grze znajdziesz cztery rodzaje power-upów, które w różny sposób wpływają na kierowaną przez Ciebie postać:

 1. żywność (np. jabłko) - przez określony czas regeneruje zdrowie postaci. O tym, jak długo będzie trwać ten proces, informuje ikona znajdująca się po lewej stronie ekranu;
 2. mikstury - podobnie jak jedzenie działają przez określony czas. Dają one premie do jednej ze statystyk postaci (np. szybkości). Gdy podejdziesz do leżącego obiektu tego typu, zostaniesz poinformowany o tym, jaki wpływ wywrze on na bohatera;
 3. TNT - obiekt ten możesz podnieść i rzucić nim w przeciwników. Spowoduje to eksplozję, która zada obrażenia pobliskim oponentom;
 4. strzały - zapewnia dodatkową amunicję do łuku.

Rodzaje broni

W grze znajdziesz - Minecraft Dungeons: Walka - porady, wykorzystanie power-upów - Minecraft Dungeons - poradnik do gry

W grze znajdziesz:

 1. Miecze;
 2. Ostrza;
 3. Sierpy;
 4. Łuki;
 5. Kusze;
 6. Młoty;
 7. Kilofy;
 8. Włócznie;
 9. Rękawice;
 10. Buławy;
 11. Kosy;
 12. Siekiery.

Każdy rodzaj broni posiada wiele przedstawicieli. Warto sprawdzić, każdy rodzaj broni, aby sprawdzić czym najlepiej zabijać okoliczne potwory.

Artefakty

Artefakty to dodatkowe zdolności w grze Minecraft Dungeons, które możesz zebrać w trakcie rozgrywki - Minecraft Dungeons: Walka - porady, wykorzystanie power-upów - Minecraft Dungeons - poradnik do gry

Artefakty to dodatkowe zdolności w grze Minecraft Dungeons, które możesz zebrać w trakcie rozgrywki. To umiejętności aktywne, które wpływają na siłę Twojego bohatera, często zapewniając dodatkowe wzmocnienia.

Jeśli chcesz zapoznać się z listą artefaktów dostępnych w grze Minecraft Dungeons zajrzyj na stronę poradnika - Artefakty. Możesz również przejrzeć się wybranym przez nas artefaktom, które umieściliśmy na stronie - Najlepsze artefakty.

Ulepszenia

Ulepszenia to dodatkowe zdolności, które możesz umieścić na swoich broniach oraz zbrojach - Minecraft Dungeons: Walka - porady, wykorzystanie power-upów - Minecraft Dungeons - poradnik do gry

Ulepszenia to dodatkowe zdolności, które możesz umieścić na swoich broniach oraz zbrojach. Ulepszenia mogą zapewnić Ci regenerację zdrowia, wzmocnienie obrażeń bądź nadanie Ci nowej, ciekawej umiejętności.

Jeśli chcesz zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi w grze Minecraft Dungeons ulepszeniami, zajrzyj na stronę poradnika - Lista ulepszeń. Możesz również przejrzeć się wybranym przez nas ulepszeniom, które umieściliśmy na stronie - Najlepsze ulepszenia.