Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

SnowRunner - poradnik do gry

SnowRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

SnowRunner: Wyciągarka - działanie, jak używać SnowRunner poradnik, solucja

W tym dziale poradnika do gry SnowRunner dowiesz się wszystkiego o wyciągarce w grze SnowRunner. Opisujemy działanie wyciągarki i podpowiadamy, w jaki sposób używać jej najefektywniej. Dowiesz się również, jak możesz ulepszać wyciągarkę w grze SnowRunner.

Wyciągrka (Winch) to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia Twojego pojazdu. Pozwala wydostać się z błotnych i wodnych pułapek, holuje unieruchomione samochody i przyciąga przyczepy, które utknęły gdzieś w niedostępnym terenie. Po jej wyborze z menu funkcji musisz wybrać najpierw punkt zaczepienia w samochodzie, a później w terenie, o ile jakiś jest w zasięgu. Dostępna jest też opcja tzw. szybkiej wyciągarki, która przypina pojazd w dwóch najbliższych punktach, ale często taki automatyczny wybór w niczym nie pomaga. O wiele lepiej zrobić to samemu.

W miarę odblokowywanie kolejnych części, wyciągarkę można znacząco ulepszyć. Ważne jest też, by wykorzystywać ją jak najbardziej efektywnie.

Rodzaje wyciągarek

Na samym początku masz tylko dostęp do standardowej, fabrycznej wyciągarki (stock), pozwalającej podczepić każdą stronę samochodu do pobliskich drzew, konarów i innych stabilnych elementów. Ma ona dość krótki zasięg i słabą linę, wymaga też pracującego silnila. Z czasem będziesz mógł zakupić ulepszenia wyciągarki i zmieniać zainstalowany sprzęt zależnie od danej misji. Dostępne opcje to:

  1. Fabryczna (stock) - standardowa moc i długość
  2. Zmodyfikowana, dłuższa lina (extended) - zwiększa zasięg liny do punktów w terenie
  3. Zaawansowana (advanced) - ma nie tylko dłuższą linę, ale i mocniejszy silnik, dzięki czemu może przyciągać o wiele cięższe pojazdy i przyczepy
  4. Niezależna (autonomous) - może być używana z wyłączonym silnikiem, czyli w sytuacjach, gdy pojazd przewrócił się, by szybko stanąć na koła i kontynuować podróż
  5. Mocna (high-power) - potężny silnik pozwala ciągnąć najcięższe pojazdy i przyczepy

Oprócz tego wyciągarki różnią się także w zależności od pojazdu, na którym są zainstalowane. Te na ciężarówkach będą mocniejsze, a z kolei te na pojazdach pilotach (scout) mają dłuższe liny. Wyciągarkę zmienisz w garażu.

Podstawowy tryb to szybka wyciągarka (Quick Winch), który jednym przyciskiem zaczepia samochód o punkt w terenie, o ile jakiś jest w zasięgu - SnowRunner: Wyciągarka - działanie, jak używać - SnowRunner - poradnik do gry

Jak używać wyciągarki?

Podstawowy tryb to "szybka wyciągarka" (Quick Winch), który jednym przyciskiem zaczepia samochód o punkt w terenie, o ile jakiś jest w zasięgu. Często jednak nie będzie to zbyt pomocne rozwiązanie. Lepiej skorzystać z wyciągarki w menu funkcji i samodzielnie wskazać punkty.

Weź pod uwagę, że punkt startowy na samochodzie może być z tyłu lub z boku konstrukcji - SnowRunner: Wyciągarka - działanie, jak używać - SnowRunner - poradnik do gry

Weź pod uwagę, że punkt startowy na samochodzie może być z tyłu lub z boku konstrukcji. Następnie wybierz punkt w terenie. Czasem może ich być naprawdę sporo i będziesz musiał przeklikać się przez wiele z nich, by w końcu podświetlić ten wybrany.

Pamiętaj, że możesz zaczepić pojazd z tyłu, by podciągnąć się do przodu - SnowRunner: Wyciągarka - działanie, jak używać - SnowRunner - poradnik do gry

Pamiętaj, że możesz zaczepić pojazd z tyłu, by podciągnąć się do przodu! Wykorzystaj długość ciężarówki i jeśli nie ma punktu zaczepienia od frontu, wybierz jakiś na wysokości kabiny, z boku pojazdu. W ten sposób również możesz przesuwać się do przodu i pokonywać trudniejsze odcinki. Operuj gazem, by pomóc wyciągarce pracować najbardziej efektywnie, ale weź też pod uwagę większe zużycie paliwa w takich sytuacjach.