Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

MisBits - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
MisBits - poradnik do gry

MisBits - poradnik do gry

Zabaweczki Royal Poradnik do MisBits stanowi kompendium wiedzy na temat tej sieciowej gry akcji. Z naszej publikacji dowiecie się mechanik gry, możliwości poszczególnych zabawek oraz wskazówek, jak wygrać każdy mecz.

Niniejszy poradnik do gry MisBits jest przewodnikiem po jej najważniejszych cechach i mechanikach. Dzięki skorzystaniu z naszego poradnika poznasz podstawy rozgrywki oraz znajdziesz odpowiedzi na potencjalne problemy. Na początkowych stronach poradnika zamieściliśmy przede wszystkim porady na start, które powinny pomóc początkującym graczom szczególnie w pierwszych godzinach gry. W naszym przewodniku po grze opisaliśmy także oferowane przez grę questy / wyzwania oraz dostępne tryby rozgrywki. MisBits oprócz klasycznych trybów opartych o współzawodnictwo posiada też m.in. wbudowany edytor umożliwiający na tworzenie własnych mini-gier, jak również na modyfikowanie dostępnych trybów gry i map. Przewodnik po grze uzupełniają informacje o sterowaniu w grze oraz o jej wymaganiach sprzętowych.

Jednym z ważniejszych rozdziałów poradnika jest FAQ, w którym znalazły się odpowiedzi na często zadawane pytania. Z rozdziału tego dowiesz się między innymi czy MisBits posiada mikrotransakcje, czy można grać w pojedynkę, jak rzucać przedmiotami, jak i po co zmieniać zabawki / części ciała oraz jak aktywować ataki specjalne.

MisBits jest sandboksową grą akcji skupiającą się na rozgrywkach multiplayer i adresowaną w głównej mierze do młodszych graczy. Gra cechuje się dużym zróżnicowaniem dostępnych trybów rozgrywki. Oprócz klasycznych rozgrywek deathmatch możemy też m.in. przystąpić do nietypowej odmiany piłki nożnej, zajmować się polowaniem na zabawki, czy wykazać się kreatywnością w tworzeniu własnych mini-gier oraz w modyfikowaniu istniejącej zawartości gry. W kolejnych meczach wykorzystywane są zabawnie wyglądające postacie, które w trakcie gry potrafią zmieniać swoje części ciała. Gra pozwala również na zmianę wyglądu bohaterów dzięki licznym przedmiotom kosmetycznym.

Mam pytanie i szukam odpowiedzi

W rozdziale FAQ naszego poradnika znajdziesz rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów. Znajdujące się tam opisy mogą pomóc szczególnie tym graczom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grą i poznają jej zasady.

 1. Jak rzucać przedmiotami? - Opisaliśmy dwa główne sposoby wykonywania rzutów. Możesz polegać na "zwykłych" oraz ładowanych rzutach.
 2. Jak i po co zmieniać zabawki? - Korzystanie z zabawek jest podstawą prowadzenia rozgrywki w MisBits. Wybór zabawki nie powinien być jednak podyktowany jedynie walorami estetycznymi, gdyż każdą z nich nieco inaczej się gra.
 3. Jak zmienić wygląd bohatera? - Gra pozwala przede wszystkim na całkowitą zmianę wyglądu głowy bohatera. Dolnej części ciała oraz używanych broni dotyczą jedynie drobne zmiany kosmetyczne.
 4. Jak uruchomić atak specjalny? - Każda zabawka posiada jedną umiejętność specjalną i częste korzystanie z niej jest istotną kwestia, mogącą ułatwić wygrywanie walk z innymi graczami.
 5. Jak atakować innych graczy? - W MisBits przeciwników możesz atakować na różne sposoby i każdy z nich jest w mniejszym bądź większym stopniu pomocny w odnoszeniu zwycięstw.
 6. Jak znaleźć specjalną zabawkę? - Odnajdywaniem specjalnej zabawki możesz zajmować się w trakcie rozgrywania walk w trybie Toy Hunters. Szybkie dotarcie do niej pozwoli ci zdobywać duże ilości punktów.

Atlas świata MisBits

W naszym poradniku do gry MisBits znajdziesz mini atlas świata. Przygotowaliśmy mianowicie zestawienia dwóch ważnych elementów gry:

 1. Wszystkie główne tryby rozgrywki w MisBits - Możesz dowiedzieć się o najważniejszych założeniach wszystkich podstawowych trybów zabawy (jak grać i jak wygrywać, jakie są podstawowe założenia danego trybu itp.).
 2. Wszystkie główne typy zabawek w MisBits - Możesz dowiedzieć się jakie podstawowe rodzaje zabawek / dolnych części ciała dostępne są w grze. Dla każdej zabawki przygotowaliśmy informację o dostępnej dla niej specjalnej umiejętności.

Czy w grze jest kampania singleplayer?

Nie, MisBits nie posiada typowej kampanii singleplayer i w rezultacie nie znajdziesz w naszym poradniku opisu prześcia tej gry. Należy jednak zaznaczyć, że MisBits zezwala na tworzenie nowej zawartości oraz na eksplorowanie map w pojedynkę (może to mieć miejsce np. w oczekiwaniu na dołączenie do sesji innych graczy).

Do czego najbardziej podobna jest gra MisBits?

MisBits jest całkowicie autorskim projektem i nie kopiuje w jawny sposób pomysłów z innych gier. Jest to jednak tytuł, który może przypaść do gustu przede wszystkim fanom takich produkcji jak Fortnite, Overwatch czy Rocket League. W przypadku ostatniej z wymienionych gier podobieństwa dotyczą trybu Kick Brawl, w którym gramy w nietypową odmianę piłki nożnej. Podobnie jak w Rocket League możemy szybciej przemieszczać się po stadionie oraz atakować przeciwników bez ryzyka otrzymywania kar z tego tytułu.

Opcja zabawy w piaskownicy, tworzenia własnej zawartości lub modyfikowania istniejących elementów gry może z kolei wywoływać pewne skojarzenia z Minecraft, jak również z serią Dragon Quest Builders oraz produkcjami Media Molecule - LittleBigPlanet i Dreams.

Czy MisBits jest grą dla dzieci?

Gra MisBits jest tytułem odpowiednim dla dzieci - posiada oznaczenie wiekowe PEGI 7+ - MisBits - poradnik do gry

Gra MisBits jest tytułem odpowiednim dla dzieci - posiada oznaczenie wiekowe PEGI 7+. Nie oznacza to jednak, że jest to produkcja zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych. Z powodzeniem może ona też spełnić wymagania dorosłych użytkowników komputerów i pozwalać im na wykazanie się większymi umiejętnościami w wygrywaniu starć.

Czy muszę grać ze znajomymi?

MisBits pozwala oczywiście na grę ze znajomymi, aczkolwiek zaproszenie ich do zabawy nie jest obowiązkowe. Można bez żadnych problemów przystąpić do zmagań w pojedynkę i gra za każdym razem wylosuje innych graczy do wspólnej zabawy w oparciu o matchmaking.

Jak zamknąć okno samouczka?

Za każdym razem gdy dołączysz do jakiejś gry możesz wcisnąć F1 po to żeby wyświetlić planszę z rysunkami opisującymi jej najważniejsze zasady - MisBits - poradnik do gry

Za każdym razem gdy dołączysz do jakiejś gry możesz wcisnąć F1 po to żeby wyświetlić planszę z rysunkami opisującymi jej najważniejsze zasady. Plansza ta nie zniknie w sposób samoczynny i możesz mieć problemy z jej zamknięciem. Zamiast wciśnięcia przycisku ESC musisz ponownie wcisnąć F1 żeby tutorial zniknął z ekranu.

Jak stworzyć własną mapę lub mini-grę?

Rozgrywka w MisBits nie ogranicza się do korzystania z dostępnej w grze zawartości - MisBits - poradnik do gry

Rozgrywka w MisBits nie ogranicza się do korzystania z dostępnej w grze zawartości. Możesz także projektować własne rzeczy - nowe etapy czy tryby / mini-gry. Jest za to odpowiedzialny tryb ToyBox, który można przyrównać do rozbudowanego kreatora / edytora. Umożliwia on stworzenie własnego dzieła od podstaw z wykorzystaniem udostępnionych przez grę interaktywnych obiektów (zabawek, półek, dekoracji itp.). Możesz też alternatywnie załadować jeden z istniejących poziomów i zmodyfikować go wedle własnych preferencji.

Komplet informacji o tym trybie znajdziesz na stronie ToyBox - stworzenie własnej gry.

Czy MisBits ukaże się na konsole?

W momencie przygotowywania niniejszego poradnika autorzy nie planowali wydania gry MisBits na PS4, XONE, Switcha ani żadne inne konsole. Tytuł opracowany został wyłącznie z myślą o użytkownikach komputerów osobistych. Nie wykluczamy oczywiście scenariusza, że gra w przyszłości być może doczeka się jakiegoś wydania na konsole.

Najważniejsze klawisze sterowania w MisBits

Poniżej prezentujemy najważniejsze klawisze sterowania w grze MisBits. Pełną klawiszologię znajdziesz na osobnej stronie Sterowanie naszego poradnika. Zamieściliśmy też na niej informacje o sterowaniu z użyciem pada oraz o oferowanych przez grę ustawieniach sterowania.

Poruszanie się postacią - MisBits - poradnik do gry

Poruszanie się postacią.

Rozglądanie się - MisBits - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Sprint - MisBits - poradnik do gry

Sprint.

Podstawowy atak - MisBits - poradnik do gry

Podstawowy atak.

Kopnięcie - przytrzymując przycisk możesz zwiększać jego siłę - MisBits - poradnik do gry

Kopnięcie - przytrzymując przycisk możesz zwiększać jego siłę.

Użycie specjalnego ataku / specjalnej umiejętności - różnią się one w zależności od rodzaju używanej zabawki / części ciała - MisBits - poradnik do gry

Użycie specjalnego ataku / specjalnej umiejętności - różnią się one w zależności od rodzaju używanej zabawki / części ciała.

Interakcja / Podniesienie lub upuszczenie obiektu - MisBits - poradnik do gry

Interakcja / Podniesienie lub upuszczenie obiektu.

Przyczepienie / odczepienie głowy od zabawki / części ciała - MisBits - poradnik do gry

Przyczepienie / odczepienie głowy od zabawki / części ciała.

Skok / Lot / Próba oswobodzenia się - MisBits - poradnik do gry

Skok / Lot / Próba oswobodzenia się.

Czy MisBits ma wysokie wymagania sprzętowe?

Nie, gra MisBits posiada niskie wymagania sprzętowe i z powodzeniem można ją uruchomić nawet na kilkuletniej konfiguracji sprzętowej. Minimalne wymagania sprzętowe gry to:

 1. System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (tylko 64-bitowe)
 2. Procesor: Intel Core i3-4160 / AMD A10-7850K
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub Radeon R9 270
 5. Ilość miejsca na dysku twardym: 10 GB
 6. Stałe połączenie z internetem

Kompletne informacjach o wymaganiach i dostępnych ustawieniach graficznych znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe naszego poradnika.

Informacje o MisBits - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 6 marca 2020

Poradnik zawiera : strony: 21, ilustracje: 99 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w MisBits - poradnik do gry