Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Championship Manager 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Mecz i analiza pomeczowa | Gra w CM | Championship Manager 4 poradnik Championship Manager 4

Ostatnia aktualizacja: 13 września 2019

W trakcie meczu może dojść do wielu różnych wydarzeń, które baczny obserwator (czyli Ty jako menedżer) musi na bieżąco śledzić aby drużyna nie poniosła klęski. Warto korzystać na bieżąco z trybu 2D. Pozwoli Wam to śledzić na bieżąco (przynajmniej w najważniejszych sytuacjach) poczynania Waszych zawodników. Szybko możecie skorygować taktykę, jeśli np. cały czas rywal atakuje skrzydłem, bądź nie udaje się gra offsajdem. Patrzcie uważnie jak zdobywacie i jak tracicie gole, kto wtedy jest w głównej roli. W oknie ze statystykami sprawdzajcie ile oddajcie strzałów, ile z nich jest celnych. Również to ile razy jesteście łapani na spalonym. Wszystko to można skorygować poprzez zmiany piłkarzy lub ustawienia. W statystykach indywidualnych przypatrzcie się na poszczególne formacje. Kilka przykładów:

• obrońcy - powinni mieć sporo wślizgów, co ważniejsze jak najwięcej wygranych, jeśli nie wygrywają potyczek, znaczy, że rywal jest szybszy i sprytniejszy. Podobnie sytuacja ma się z główkowaniem (tyczy się zwłaszcza środkowych obrońców)
  • pomocnicy - jak najwięcej podań i to udanych oraz kluczowych (czyli tych, które stwarzają największe zagrożenie, a także asysty, oraz rajdy
  • napastnicy - jak najwięcej strzałów i oczywiście celnych, jak najmniej spalonych

Wszystko to jest zależne także od ustawień taktycznych. Jeśli ustawicie dla pomocnika, aby przeprowadzał rajdy, to wtedy możecie liczyć na to. Jednak jeśli tego nie ustawicie, nie miejcie pretensji, że nie biega po skrzydle. Tyczy się to wszystkich aspektów. Grając ostro wślizgiem logiczne jest, że będziecie mieli więcej fauli i kartek. Po prostu uważajcie na to jak ustawiacie zawodników.

Odnośnie analizy bacznie przyglądajcie się kondycji zawodników. Jeśli po pierwszej połowie jest niższa niż 50-60% to albo zmieńcie zawodnika, albo uczyńcie to po kilku minutach drugiej połowy. Zwracajcie uwagę na ilość kluczowych zagrań w poszczególnych elementach (skrót Klu). Im więcej takowych, tym piłkarz zna si lepiej na swoim fachu, potrafi lepiej i dokładniej podać, strzelić, zrobić wślizg. W trakcie meczu koniecznie róbcie zmiany, najlepiej komplet. Jeśli nie trzeba (czyt. nie ma kontuzji) to zmieniajcie zawodników po kwadransie II połowy i na 15 minut przed jej zakończeniem. Jeśli wygrywacie to możecie ewentualnie zmieniać taktykę. Wiele zależy od rywala oraz tego jak podchodziliście do meczu i jakiego rezultatu oczekiwaliście.