Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GreedFall - wymaganie sprzętowe GreedFall poradnik, solucja

Poniżej zamieściliśmy pełne wymagania sprzętowe (minimalne i rekomendowane) dla pecetowej wersji Greedfall. Stworzyliśmy również wskazówki odnośnie do usprawnienia działania gry na komputerach osobistych.

Gra nie jest bardzo wymagająca, ale na niektórych komputerach może sprawiać problemy. Przygotowaliśmy więc dokładny opis funkcji graficznych, aby ułatwić ich ustawienie. Wymagania sprzętowe i dokładny opis zmian graficznych zostały opisane po przetestowaniu na komputerze Intel Core i7-7700, 16GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1060 - konfiguracja w pełni spełnia zalecane wymagania.

Twórcy podali dwie opcje wymagań sprzętowych: minimalne oraz rekomendowane. Minimalne wymagania zapewniają płynną rozgrywkę w 1080p, 30 fps na najniższych wymaganiach sprzętowych. Rekomendowane wymagania sprzętowe dotyczą zaś gry na wysokich ustawieniach w 60 fps. Pamiętaj jednak, że nie są to wymagania stworzone do najwyższych opcji graficznych. Jest więc wysoce prawdopodobne, że na komputerze spełniającym rekomendowane wymagania sprzętowe gra będzie zacinać się na najwyższych ustawieniach graficznych.

Tryby gry

Singleplayer: Tak

Kooperacja offline (split screen/hot seat): Nie

Kooperacja przez Internet: Nie

Multiplayer: Nie

PC - informacje ogólne

 1. Systemy operacyjne: Windows 7, Windows 8, Windows 10 64-bit
 2. Windows XP: Nie, gra nie działa na Windows XP i wcześniejszych
 3. Połączenie internetowe w trakcie gry: Wymagane
 4. Konieczność aktywacji przez Internet: Tak, przez platformę Steam
 5. Kontrolery: Klawiatura i mysz, pełne wsparcie kontrolera.

Greedfal wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe Greedfall

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3450 3,2 GHz lub AMD FX-6300
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 25 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Minimalne wymagania sprzętowe dotyczą uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p, w niskich detalach i prowadzenia rozgrywki w 30 klatkach na sekundę. Nie są to duże wymagania sprzętowe, grę na najniższych ustawieniach graficznych można uruchomić nawet na kilkuletnim komputerze.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Greedfall

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-8350 4 GHz lub Intel Core i5-4690 3,4 GHz / AMD FM-8300
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 980 lub Radeon FX-8300
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 25 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 4 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe dotyczą uruchomienia gry w rozdzielczości 1080p, na wysokich ustawieniach graficznych i prowadzenia rozgrywki w 60 klatkach na sekundę. Jeśli to możliwe, najlepiej grać w 60 fps, ponieważ gra wtedy znacznie zyskuje, a gracz może wykonywać precyzyjniejsze ruchy.

Jakie sterowniki najlepiej zainstalować dla gry Greedfall?

Jeśli posiadasz kartę graficzną od firmy Intel, powinieneś zainstalować sterowniki w wersji Intel Graphics Driver DCH 26.20.100.7158. Umożliwią one odpalenie tej gry na jednostkach typu UHD Graphics 620 lub lepszych.

Greedfall, a rozdzielczość 4K

W grę Greedfall można pograć w rozdzielczość 4K na komputerach osobistych oraz na konsolach PS4 Pro i na XBOX One X.

Opcje graficzne w grze Greedfall

W grze Greedfall znajdziesz równe opcje graficzne - GreedFall - wymaganie sprzętowe - GreedFall - poradnik do gry

W grze Greedfall znajdziesz równe opcje graficzne. Możesz je zmienić w trakcie rozgrywki jak i przed jej rozpoczęciem.

 1. Tryb wyświetlania (display mode) - opcja ta reguluje wyświetlanie gry (pełen ekran, okno, okno bez ramek);
 2. Rozdzielczość ekranu (Resolution) - Opcja odpowiedzialna za ustawienie rozdzielczości gry. Ustaw natywną rozdzielczość twojego monitora, by uzyskać zadowalającą jakość wyświetlanego obrazu. Ustawienie niższej spowoduje rozmycie obrazu, a wyżej może spowodować nagłe spadki klatek;
 3. Wybór ekranu (Screen selection) - jeśli posiadasz więcej niż jeden monitor ta opcja pozwoli Ci wybrać ten, na którym aktualnie będziesz grać;
 4. Synchronizacja pionowa (vsynk) - w tym miejscu możesz włączyć ją bądź wyłączyć;
 5. Wstępne ustawienia (Preset) - ogólnie ustawiania jakości grafiki, nie podnosi wszystkich opcji graficznych, a głównie jakość tekstur;
 6. Odległość rysowania (Draw distance) - reguluje zakres widoczności w grze;
 7. Fizyka tkanin (Cloths physic) - wpływa na ruch i układ tkanin w grze;
 8. Cienie (Shadow) - efekty cieniowania, okluzji otoczenia itp. Jeżeli masz słabszą kartę graficzną niż jest podana w zalecanych wymaganiach sprzętowych polecam obniżyć wartość tej opcji;
 9. Cząsteczki (Particles) - opcja ta wpływa na poszczególne efekty na ekranie;
 10. Jakość tekstur (Texture quality) - dzięki tej opcji wpłyniesz na tekstury dostępne w grze;
 11. Pole widzenie (Field of vision) - reguluje pole widzenia dostępne w grze;
 12. Filtrowanie anizotropowe (Anti-aliasing) - to technika, która służy do poprawy jakości tekstur znajdujących się w dużych odległościach od postaci, jeśli więc gra klatkuje, gdy wczytują się dalekie obiekty, warto wyłączyć tę opcję.

Co zrobić, aby Greedfall nie tracił klatek?

Gra Greedfall klatuje czasami nawet na sprzęcie znacznie lepszym niż określony w zalecanych wymaganiach sprzętowych. Warto więc zmniejszyć niektóre ustawiania graficzne tak, aby gra działa choćby trochę sprawniej, nie tracąc wiele na jakości grafiki.

Cienie (Shadow) - ilość obiektów na świecie przygotowanym przez twórców powoduje, że na świecie powstaje dużo cieni. Opcja ta znacznie obciąża kartę graficzną, jeśli więc gra klatkuje, należy obniżyć tę opcję,

Filtrowanie anizotropowe (Anti-aliasing) - ta opcja odpowiada za wczytywanie się dalekich obiektów, jeśli więc gra się przycina podczas wczytywania obiektów, warto tę opcję wyłączyć;

Rozdzielczość (Resolution) - jeśli gra klatkuje niezależnie od tego gdzie jesteś, czy w bazie, czy podczas walki, należy obniżyć rozdzielczość.

Co zrobić, gdy Greedfall sam się wyłącza?

Gra Greedfall ma małe wymagania sprzętowe, ale jeśli już na samym początku gra ma problemy z włączeniem się (a gdy już się włączy, to po chwili sama się wyłącza) należy sprawdzić kilka ustawień graficznych. Jeśli jednak gra dopiero w pewnym momencie zaczyna się wyłączać, sprawdź poniższe wskazówki:

 1. Pobierz sterowniki do karty graficznej - sterowniki w wersji Intel Graphics Driver DCH 26.20.100.7158. Umożliwią one odpalenie tej gry na jednostkach typu UHD Graphics 620 lub lepszych;
 2. Przeinstaluj grę na inny dysk - według niektórych graczy gra działa o wiele sprawniej i nie powoduje problemów na dysku SSD.