Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? GreedFall poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry GreedFall podpowiada jak poradzić sobie z limitem udźwigu / inwentarza, który uniemożliwia przenoszenie ogromnej ilości przedmiotów. Informujemy m.in. gdzie składować tymczasowo niepotrzebne przedmioty. Może to być pomocna wiedza szczególnie jeśli zdobędziesz obiekty o zbyt wysokich statystykach dla członków drużyny.

Jak odczytać ile ważą przenoszone przedmioty?

Aktualny limit udźwigu wyświetlany jest u góry ekranu w oknie inwentarza - Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Aktualny limit udźwigu wyświetlany jest u góry ekranu w oknie inwentarza. Informacja o łącznej wadze przenoszonych przedmiotów wyświetlana jest też np. w oknie handlu czy po otwarciu skrzyni z lootem.

  1. Inwentarz jest wspólny dla całej drużyny. Nie licz na to, że przyłączając nowego towarzysza zagwarantujesz sobie możliwość umieszczenia nowych ciężkich przedmiotów w inwentarzu.
  2. Najwięcej ważą różnorakie elementy pancerza.
  3. Drugie w kolejności pod względem wagi są różnorakie bronie.
  4. Mikstury i inne przedmioty jednorazowego użytku bardzo mało ważą, dzięki czemu możesz przenosić je w dużych ilościach.
  5. Materiały do craftingu, złoto oraz przedmioty questowe nic nie ważą.

Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy

Pierwszym sposobem zwolnienia miejsca w inwentarzu jest pozbycie się całkowicie niepotrzebnego sprzętu - Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Pierwszym sposobem zwolnienia miejsca w inwentarzu jest pozbycie się całkowicie niepotrzebnego sprzętu. Możesz przede wszystkim odwiedzać handlarzy i sprzedawać im posiadane rzeczy.

Alternatywny sposób zachowania to rozmontowanie przedmiotu na części - Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Alternatywny sposób zachowania to rozmontowanie przedmiotu na części. Po podświetleniu przedmiotu z inwentarza wybierz opcję recyklingu (Recycle). Gra wyświetlę informację z procentowymi szansami pozyskania części do craftingu. Polecamy korzystać z tej metody tylko jeśli zależy ci na zdobyciu materiałów rzemieślniczych. Możesz też wcześniej zapisać grę na wypadek gdyby operacja pozyskania części zakończyła się niepowodzeniem.

Skrzynia drużyny - odłożenie przedmiotów na później

Drugim sposobem oczyszczenia inwentarza jest pozostawienie niepotrzebnych przedmiotów w skrzyni drużyny - Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Drugim sposobem "oczyszczenia" inwentarza jest pozostawienie niepotrzebnych przedmiotów w skrzyni drużyny. Jest to najlepszy wariant jeśli masz w planach skorzystanie z jakiegoś cięższego przedmiotu w przyszłości, np. po tym jak dany bohater zwiększy swoje statystyki i spełni wymagania niezbędne do użycia broni czy pancerza.

Skrzynie możesz odnajdywać we wszystkich głównych miastach gry. Pierwsza z nich będzie w domu bohatera w New Serene, czyli w mieście, do którego dociera się po zakończeniu prologu.

Skrzynie pojawiają się też w obozowiskach kupieckich oraz przy ogniskach, na które możesz natrafiać w trakcie podróżowania po świecie gry - Jak radzić sobie z limitem udźwigu w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Skrzynie pojawiają się też w obozowiskach kupieckich oraz przy ogniskach, na które możesz natrafiać w trakcie podróżowania po świecie gry. Zawartość automatycznie przenoszona jest pomiędzy wszystkimi odkrytymi skrzyniami.