Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak leczyć rany w GreedFall? GreedFall poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do GreedFall zamieściliśmy kompleksowe informacje na temat tego jak leczyć postać po to żeby odzyskiwać utracone w trakcie walk punkty zdrowia. Prezentujemy kilka metod - zarówno tych dostępnych od samego początku gry, jak i wymagających rozwinięcia sterowanej postaci.

Domyślną metodą leczenia bohatera jest korzystanie z fiolek zdrowia (Health Potion) - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Domyślną metodą leczenia bohatera jest korzystanie z fiolek zdrowia (Health Potion). Grę rozpoczynasz mając już kilka (zwykłych) fiolek w zapasie. Fiolki (oraz wszystkie inne mikstury) możesz przypisywać do skrotów po to żeby łatwo aktywować w trakcie walk. Możesz je też oczywiście wybierać z poziomu aktywnej pauzy.

Kolejne fiolki zdrowia możesz - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Kolejne fiolki zdrowia możesz:

  1. Odnajdywać w skrzyniach wraz z innym lootem.
  2. Kupować od handlarzy - Powinna to być ostateczność. Złoto najlepiej odkładać na zakup przedmiotów, które nie mogą zostać zużyte.
  3. Własnoręcznie wytwarzać w oparciu o alchemię - Musisz w tym celu odblokować przynajmniej 1 poziom talentu Nauka. Dodatkowo musisz dysponować odpowiednimi składnikami alchemicznymi (2x Głóg/Hawthorn, 1x Esencja bestii/Beast Essence). Crafting dokładniej opisaliśmy na stronie Rzemiosło i alchemia.
Innym przydatnym środkiem leczniczym jest proszek reanimacji (Resuscitation Powder) - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Innym przydatnym środkiem leczniczym jest proszek reanimacji (Resuscitation Powder). Możesz z jego pomocą wskrzeszać poległych członków drużyny i umożliwiać im dalsze prowadzenie walk.

Tak samo jak w przypadku fiolek zdrowia proszek możesz odnajdywać w formie lootu, nabywać od handlarzy lub wytwarzać dzięki alchemii.

Świetnym sposobem darmowego wyleczenia się jest umiejętność Magiczne leczenie (Magic Healing) - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Świetnym sposobem "darmowego" wyleczenia się jest umiejętność Magiczne leczenie (Magic Healing). W przeciwieństwie do fiolek nie zużywa ona twoich zapasów wraz z każdą aktywacją.

Umiejętność Magiczne leczenie znajduje się w prawej górnej części drzewka umiejętności. Możesz "dotrzeć" do tej umiejętności od strony Ciężkiej broni jednoręcznej (One Handed Heavy Weapons) lub Obezwładnienia (Stasis).

Na początek wystarczy ci pierwszy poziom umiejętności Magiczne leczenie. Z czasem postaraj się jednak odblokować jej kolejne poziomy:

  1. Poziom 2 pozwala dodatkowo pozbywać się trucizn z organizmu. Do czasu pozyskania tego ulepszenia możesz korzystać z fiolek z antidotum.
  2. Poziom 3 pozwala odnawiać o 50% więcej punktów zdrowia.
  3. Poziom 4 pozwala odnawiać dodatkowo punkty pancerza.
  4. Poziom 5 pozwala na to żeby dodatkowo leczyć członków drużyny. Otrzymają oni jedynie 50% efektów leczenia, ale to i tak sporo i możesz dzięki temu skutecznie podreperować ich stan zdrowia.
Zupełnie inną metodą wyleczenia ran jest udanie się na odpoczynek - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Zupełnie inną metodą wyleczenia ran jest udanie się na odpoczynek. Z akcji tej możesz oczywiście skorzystać dopiero po zakończeniu walk. Opcja odpoczynku jest dostępna w domach bohatera w głównych miastach gry oraz w każdym obozowisku (musisz podejść do rozpalonego ogniska).

Jeszcze inna metoda leczenia pomiędzy walkami to inwestowanie punktów rozwoju w talent Wigor - Jak leczyć rany w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Jeszcze inna metoda leczenia pomiędzy walkami to inwestowanie punktów rozwoju w talent Wigor. Jedną z jego cech jest możliwość odnowienia w niewielkim zakresie zdrowia (oraz many).