Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady na start do Dragon Quest Builders 2 Dragon Quest Builders 2 poradnik, tipsy

Na tej stronie poradnika do gry Dragon Quest Builders 2 możesz przeczytać o różnych poradach na start, które pomogą łatwiej odnaleźć się w jakże ogromnym świecie gry. Ponadto dowiesz się o przeróżnych poradach, o których gra niechętnie mówi.

Obrażenia od upadku istnieją

Przemierzając świat Dragon Quest Builders 2, będziemy niekiedy zmuszeni wspinać się dość wysoko, aby móc dostać się do innego miejsca - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Przemierzając świat Dragon Quest Builders 2, będziemy niekiedy zmuszeni wspinać się dość wysoko, aby móc dostać się do innego miejsca. Robiąc to, musimy mieć na uwadze fakt, iż w grze istnieją obrażenia od upadku. Spadając z dosyć dużej wysokości możemy dosyć mocno obniżyć poziom zdrowia naszej postaci. Plusem jest jednak to, że od samego upadku nasza postać nie zginie, a zostawi nas z jednym punktem HP, więc nie musimy obawiać się, że nasza postać umrze z powodu naszej nie uwagi i upadku z dużej wysokości. Ponadto obrażenia pojawią się tylko i wyłącznie w momencie upadku na twarde podłoże, jeśli skoczymy do wody, nie odniesiemy żadnych obrażeń.

Nie wypływaj na szerokie wody

Jako, że będziemy eksplorować wiele miejsc na przeróżnych wyspach, bardzo często będziemy mieć okazję wejść do wody i popływać - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Jako, że będziemy eksplorować wiele miejsc na przeróżnych wyspach, bardzo często będziemy mieć okazję wejść do wody i popływać. Jednakże nie zaleca zanurzać się głęboko w wodzie, ze względu na kilka problemów, które możemy napotkać.<br>Pierwszym jest nasz pasek wytrzymałości, który może nam się skończyć, co spowoduje utratę punktów życia. Aby tego uniknąć, wystarczy wypłynąć na powietrze.

Drugim problemem jest to, że jeśli zanurzymy się zbyt głęboko, wtedy nasza postać automatycznie straci część swojego HP, po czym pojawi się w miejscu najbliżej lądu.

Jednak najpoważniejszym problemem jest pewien stwór, który zamieszkuje głębokie wody w Dragon Quest Builders 2. Jest to bardzo silny przeciwnik, którego na wczesnych poziomach nie mamy szans zabić, natomiast on może nas dosłownie zabić jednym ciosem. Ponadto nie można tak łatwo przed nim uciec, gdyż wykonuje on atak powodujący powstanie wiru wodnego, który nas przyciąga do głębinowego stwora. O pojawieniu się potwora, poinformuje nas komunikat na ekranie.

Unikaj walki z silniejszymi potworami

Silni przeciwnicy z reguły wyróżniają się większymi gabarytami od innych stworów - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Silni przeciwnicy z reguły wyróżniają się większymi gabarytami od innych stworów. Ponadto istnieją trudniejsze do pokonania wersje tych samych przeciwników, tak zwani super strong enemies. Zwykle odróżniają się od swoich słabszych wersji większym rozmiarem, innym kolorem oraz nowym zestawem ataków od swoich poprzedników. Są to groźni przeciwnicy, którzy przy chwili naszej nieuwagi mogą z łatwością sprowadzić nasz pasek zdrowia do zera. Nie oznacza to jednak, że tacy przeciwnicy nie są do pokonania nawet dla naszej słabo uzbrojonej postaci. Niemniej jednak wymaga to dużo cierpliwości oraz odnalezienia sposobu na pokonanie takiego wroga (zwykle trzymanie się pleców przeciwnika oraz atakowanie go w momencie wykonywania ataku wystarcza).

Eksploruj, a zostaniesz wynagrodzony

Element eksploracji to jeden z ważniejszych elementów w Dragon Quest Builders 2 - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Element eksploracji to jeden z ważniejszych elementów w Dragon Quest Builders 2. Nie dość, że możemy odkryć ciekawe miejsca, do których później będziemy mogli się teleportować, to do tego można znaleźć wiele wspaniałych lootów, które zazwyczaj są pochowane w skrzyniach. Skrzynie można znaleźć wszędzie, na ziemi, w domach, w jaskiniach, niekiedy nawet wysoko w powietrzu. Z czasem do naszej ekipy dołączy pewien pies. Pomaga on w znajdywaniu przedmiotów, nasion schowanych w ziemi, ale również informuje nas o tym, że gdzieś w pobliżu znajduje się skrzynia.

Najważniejsze przedmioty

Dostęp do najważniejszych przedmiotów w Dragon Quest Builders 2 uzyskamy wraz z postępem fabularnym - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

Dostęp do najważniejszych przedmiotów w Dragon Quest Builders 2 uzyskamy wraz z postępem fabularnym. Przedmioty te to chociażby:

Rękawice (Gloves) - dostęp do rękawic dostajemy już na samym początku naszej przygody w Dragon Quest Builders 2. Pozwalają one na przemieszczenie większości bloków oraz przedmiotów w świecie gry oraz położenie ich gdziekolwiek chcemy.

Wielki Młot (Giant Mallet) - uzyskamy go od NPC Hairy Hermit. Wielki młot służy do niszczenia bloków i przedmiotów. Można użyć go również do walki, jednak nie zadaje dużych obrażeń. Z czasem młot zyskuje nową umiejętność, która pozwala na niszczenie kilku bloków naraz.

Garnek bez dna (Bottomless Pot) - dostęp do tego przedmiotu uzyskujemy po wykonaniu kilku głównych misji na wyspie Furrowfield od przyjaciela Pastora Ala. Bottomless pot służy do nawadniania pól. Nie musimy obawiać się, że woda nam się skończy, jak nazwa wskazuje, garnek nie ma dna. Możemy nabrać wodę różnego rodzaju, zarówno tę czystą jak i brudną. Aby nabrać wodę, należy wcisnąć klawisz użycia narzędzia, natomiast aby wyrzucić wodę gdziekolwiek chcemy, trzeba przytrzymać wyżej wspomniany klawisz (na konsoli PS4 jest to R2).

Jak zrobić dom dla zwierząt?

W Dragon Quest Builders 2 możemy stworzyć osobne miejsce dla naszych pupili, w którym mogą odpocząć. Zrobienie mieszkania dla naszych zwierzaków nie jest czymś trudnym. Aby odblokować dom dla zwierząt potrzebujemy takich oto przedmiotów: 1 Haystack (1 stogu siana), 1 Pet Bedding (1 posłanie dla zwierząt), oraz 1 Pet Bowl (1 miskę dla zwierząt). Oczywiście, jak każde inny pokój, należy postawić minimum 2 bloki wysokości tworząc w zależności od naszych upodobań mały, bądź duży obszar, oraz zrobić bramę. Oczywiście możemy zrobić więcej przedmiotów dla naszego pomieszczenia dla zwierząt, jednakże minimalnym kryterium do stworzenia mieszkania dla czworonożnych towarzyszy są właśnie te wymienione powyżej.

Przepisy na jedzenie

W Dragon Quest Builders 2 aby przeżyć, musimy jeść - Porady na start do Dragon Quest Builders 2 - Dragon Quest Builders 2 - poradnik do gry

W Dragon Quest Builders 2 aby przeżyć, musimy jeść. Jedzenie odnawia nam pasek jedzenia oraz punkty zdrowia, więc zawsze będziemy go potrzebować. Niektóre posiłki możemy zjeść bez uprzedniego przyrządzenia go w ognisku, jednakże zaleca się odpowiednio przyrządzić dany posiłek. Jeśli ugotujemy/upieczemy jedzenie z jakiejkolwiek potrawy, możemy uzyskać o wiele lepszą wersję jedzenia, które odnowi nam o wiele więcej HP oraz znaczniej napełni nasz brzuch. Ponadto takie jedzenie potrafi nam również dać przeróżne profity, jak np. większa odporność na ataki przeciwników, czy zwiększone obrażenia naszej postaci.

Aby stworzyć podstawowe ognisko, potrzebujemy do tego 3 jednostki drewna oraz olej (zdobędziemy go z chociażby niebieskich slime'ów).

Po stworzeniu ogniska i uprzednim położeniu go na ziemi, możemy wrzucić tam nasze posiłki, które zostaną oznaczone czerwony garnkiem.

Lista posiłków, które możemy stworzyć za pomocą ogniska to:

 1. Kelp - Crispy Kelp
 2. Scallywinkle - Seared Scallywinkle
 3. Cabbage - Grilled Greens
 4. Wheat - Bread
 5. Crab Claw - Cooked Crab Claw
 6. Sugar Cane - Sweeties
 7. Tomato - Great Grilled Greens
 8. Meat - Seared Steak
 9. Shineapple - Fine Fruit Flambe
 10. Marshrooms - Shrooms-on-a-Stick
 11. Glumgus - Spectacular Shrooms-on-a-Stick
 12. Prickly Peach - Fruit Flambe
 13. Cactus Cutlet - Cactus Steak
 14. Pristine Plumberry - Flame-Grilled Plumberry
 15. Egg - Fried Egg
 16. Fish - Fish Stick
 17. Vineapple - Fruit Flambe
 18. Aubergette - Great Grilled Greens
 19. Chicken Drumsticks - Superior Steak
 20. Scaly Steak - Spectacular Steak