Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lista zakończeń | The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City znajduje się lista wszystkich dostępnych zakończeń. Oprócz ogólnych informacji o zakończeniach zamieściliśmy też opis przejścia uwzględniający czynności do odblokowania każdego z nich. Za obejrzenie wszystkich zakończeń możesz odblokować aż trzy różne trofea.

Najważniejsze informacje o zakończeniach gry The Sinking City

Lokacją, w której dokonuje się wyboru zakończenia, jest jaskinia głęboko pod Oakmont (powyższy obrazek) - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
  1. The Sinking City ma trzy główne zakończenia i każde z nich nagradzane jest trofeum.
  2. Wyboru zakończenia dokonuje się na sam koniec głównej fabuły (żadne z nich nie załączy się "przedwcześnie" ani nie skróci gry) i zawsze wszystkie 3 zakończenia są dostępne. Nie musisz obawiać się tego, że przegapisz całkowicie jakieś zakończenie w wyniku podejmowania "złych" decyzji w trakcie gry. Wybory mają oczywiście swoje konsekwencje. Mogą one wpływać na to kogo spotkasz w finałowej części kampanii (osobiście lub w trakcie jednej z wielu halucynacji).
  3. Możliwe jest obejrzenie wszystkich zakończeń w ramach pojedynczego przejścia gry. Nie musisz przechodzić gry trzy razy po to żeby je zobaczyć i zdobyć platynowe trofeum.
  4. Zakończenie wybiera się w końcowej części głównego zadania Ku głębinom - jego opis przejścia jest na osobnej stronie naszego poradnika.
  5. W grze występuje tzw. punkt bez powrotu, czyli decyzja, w wyniku podjęcia której awansujesz do ścisłego finału i nie będziesz mógł dalej swobodnie eksplorować Oakmont. Punktem tym jest umieszczenie skompletowanej Pieczęci na piedestale w piwnicy kościoła św. Michała. Radzimy wykonać manualny zapis stanu gry przed powrotem do kościoła. Będziesz dzięki temu mógł kontynuować badanie miasta bez konieczności rozpoczynania nowej gry czy sprawdzania po kolei ostatnich automatycznych sejwów.

Lokacją, w której dokonuje się wyboru zakończenia, jest jaskinia głęboko pod Oakmont (powyższy obrazek). Dociera się tam w końcowej części głównej sprawy Ku głębinom. W jaskini zjawisz się konkretnie po doświadczeniu serii halucynacji m.in. z wizyty w pokoju hotelowym, na pokładzie statku czy na ulicach Oakmont.

Jak odblokować zakończenia?

W jaskini znajdują się trzy piedestały i każdy z nich służy do odblokowania innego zakończenia - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

W jaskini znajdują się trzy piedestały i każdy z nich służy do odblokowania innego zakończenia. Są one na wprost, na lewo i na prawo od miejsca startu (do bocznych piedestałów prowadzą krótkie ścieżki).

Nie musisz od razu podejmować decyzji w sprawie wyboru zakończenia. Domyślnie przy każdym z piedestałów znajduje się niebieski obłok, a więc możesz wkroczyć do niego i przystąpić do retrokognicji.

Zastosowaniem retrokognicji jest w tym przypadku zapoznanie cię z założeniami danego zakończenia - punktem 1 jest zawsze piedestał, a punktem 2 interaktywny obszar za nim - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

"Zastosowaniem" retrokognicji jest w tym przypadku zapoznanie cię z założeniami danego zakończenia - punktem 1 jest zawsze piedestał, a punktem 2 interaktywny obszar za nim. Dzięki wysłuchaniu komentarza Reeda możesz dowiedzieć się czego dotyczy konkretne zakończenie. Możesz w ten sposób poznać szczegóły trzech zakończeń zanim wybierzesz jedno z nich.

Oprócz zbadania piedestałów możesz także po raz ostatni skorzystać z Pałacu Umysłu - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Oprócz zbadania piedestałów możesz także po raz ostatni skorzystać z Pałacu Umysłu. Z racji tego, że w międzyczasie odblokowała się nowa wskazówka możesz dokonać ostatniego połączenia - Wyjście (A way out) i Oakmont jest uwięzione przez Cthygonnaar (Oakmont is trapped by Cthygonnaar). Odblokujesz dedukcję Mógłbym ocalić Oakmont (I could free Oakmont).

W zależności od wybranych dedukcji (przy tych pozycjach gdzie było to możliwe) odblokujesz jedną z trzech możliwych konkluzji - lewą, środkową (przykład z obrazka) lub prawą. Są to sugestie na temat dostępnych zakończeń gry.

Zakończenie 1 - Zakończenie Cyklu

Z zakończeniem 1 powiązany jest środkowy piedestał, a więc ten zlokalizowany na wprost od miejsca rozpoczęcia eksploracji jaskini - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Z zakończeniem 1 powiązany jest środkowy piedestał, a więc ten zlokalizowany na wprost od miejsca rozpoczęcia eksploracji jaskini.

1 - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Zakończenie to zakłada, że Reed zgadza się na całkowitą anihilację ludzkości i zakończenie aktualnego Cyklu - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zakończenie to zakłada, że Reed zgadza się na całkowitą anihilację ludzkości i zakończenie aktualnego Cyklu. Zdobędziesz trofeum Zapisane w gwiazdach (The Stars Are Right).

Zakończenie 2 - Rozpoczęcie Cyklu od nowa

Z zakończeniem 2 powiązany jest lewy piedestał, czyli ten znajdujący się obok przepaści - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Z zakończeniem 2 powiązany jest lewy piedestał, czyli ten znajdujący się obok przepaści.

2 - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Zakończenie to zakłada, że Reed zaakceptuje swoje przeznaczenie i rozpocznie nowy Cykl poświęcając się na rzecz innych i skacząc w przepaść - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zakończenie to zakłada, że Reed zaakceptuje swoje przeznaczenie i rozpocznie nowy Cykl poświęcając się na rzecz innych i skacząc w przepaść. Zdobędziesz trofeum Skok wiary (Leap of Faith).

Zakończenie 3 - Opuszczenia miasta i zostawienie jego mieszkańców na pastwę losu

Z zakończeniem 3 powiązany jest prawy piedestał, czyli ten, do którego dociera się przechodząc przez mały tunel - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Z zakończeniem 3 powiązany jest prawy piedestał, czyli ten, do którego dociera się przechodząc przez mały tunel.

3 - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Zakończenie to zakłada, że Reed postanawia opuścić jaskinię razem z Pieczęcią nie zważając na los mieszkańców Oakmont - Lista zakończeń | The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zakończenie to zakłada, że Reed postanawia opuścić jaskinię razem z Pieczęcią nie zważając na los mieszkańców Oakmont. Zdobędziesz trofeum Zmywam się stąd! (I'm Out of Here).