Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City znajduje się opis przejścia głównej sprawy Frunący Feniks (Fleeing Phoenix). W ramach rozgrywania tego śledztwa główny bohater musi zająć się zlokalizowaniem i przepytaniem lokalnego archeologa. W trakcie zaliczania misji niespodziewanie pojawi się także nieumarła kapłanka. Czeka cię ważny wybór jak zachować się w stosunku do tych dwóch ważnych postaci.

Spotkanie z Josephem Hillem i zbadanie jego mieszkania

Sprawa ta rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu śledztwa W obronie własnej - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Sprawa ta rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu śledztwa W obronie własnej. Od razu dysponujesz też śladem Zakopane tajemnice (Buried Secrets) i obiektem Pieczęć Cthygonnaaru (The Seal of Cthygonnaar). Niedługo po rozpoczęciu tego śledztwa odblokujesz również Szaty Króla (King's Robes) - to nowe ubranie, które możesz założyć po otwarciu szafy w pokoju hotelowym.

Pierwsze zajęcie w ramach nowej sprawy to odwiedzenie mieszkania archeologa Josepha Hilla (Residence of Joseph Hill). Pokazuje je dołączony obrazek - to budynek mieszkalny na ulicy Lumbert Street w dzielnicy Trzcinowe Wzgórza (Reed Heights), pomiędzy Healog Street i Hale Lane.

Zbadaj zwłoki, które zauważysz tuż po wejściu do budynku - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zbadaj zwłoki, które zauważysz tuż po wejściu do budynku. Zejdź do piwnicy. Do odnalezienia są tam trzy kolejne ciała do zbadania oraz zwłoki potwora. Po tym jak dostatecznie dużo czasu spędziesz w piwnicy pojawią się w niej nowe potwory. Po rozprawieniu się z nimi odszukaj apteczkę i zabierz drobny loot z dwóch szafek.

Możesz wspiąć się po pokazanych na obrazku meblach i przedostać się do mieszkania na parterze. Znajdziesz tu list od właściciela kamienicy (A Letter from the Landlord), zwłoki mężczyzny w białym garniturze i pojemnik z drobnym lootem. Wyjście z mieszkania jest zabarykadowane, tak więc powróć do miejsca startu tą samą drogą.

Tym razem skorzystaj ze schodów prowadzących na piętro i otwórz nowy pojemnik z drobnym lootem - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Tym razem skorzystaj ze schodów prowadzących na piętro i otwórz nowy pojemnik z drobnym lootem. Tuż po wkroczeniu do mieszkania Hilla w stronę bohatera wyruszy wrogo nastawiona kapłanka Usha. Zacznij wycofywać się i jednocześnie ją ostrzeliwać. Po tym jak ją pokonasz odblokujesz ślad o nieumarłej kapłance Majów (Undead Mayan).

Powróć do mieszkania i porozmawiaj z Josephem Hillem stojącym w magicznym kręgu. Wyczerp wszystkie możliwe opcje dialogowe. Odblokujesz ślad prośba Hilla (Hill's Request). Zbadaj teraz mieszkanie Hilla:

 1. Przeczytaj zmięty list (Crumpled Letter).
 2. Znajdź środki uspokajające i zajrzyj do 2 pojemników z drobnym lootem
 3. Obejrzyj artefakty Majów.
 4. Obejrzyj zdjęcie z ekspedycji (Photo from the Expedition).

Mieszkanie Hilla jest zbadane w 100 procentach.

Odnalezienie raportu o "wampirach"

Pora odwiedzić Komendę policji w Oakmont (Oakmont Police Department), a konkretnie jej archiwum - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Pora odwiedzić Komendę policji w Oakmont (Oakmont Police Department), a konkretnie jej archiwum:

 1. Jako dowód do analizy wybierz Prośbę Hilla (Hill's Request).
 2. Wybierz kategorię Przestępstwa (Crimes) i następnie Brutalne przestępstwa (Violent Crimes).
 3. Wybierz kategorię Podmioty (Subjects) i następnie Ofiary (Victims).
 4. Wybierz kategorię Dzielnica (District) i następnie Port Odkupienia (Salvation Harbor).

Dzięki poprawnemu ustawieniu kryteriów wyszukiwania znajdziesz raport o zwłokach bez krwi (Bloodless Corpses).

Otwórz od razu Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Tak zwany "wampir" zamordował ludzi (A so-called "vampire" has killed people) i Usha potrzebuje krwi, by stać się silniejsza (Usha needs blood to become stronger) - odblokujesz dedukcję Usha jest nienascyoną morderczynią (Usha is an insatiable murderess).

Zbadanie alejki - miejsca zbrodni

Celem podróży jest miejsce zbrodni w dzielnicy Port Odkupienia (Salvation Harbor) - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Celem podróży jest miejsce zbrodni w dzielnicy Port Odkupienia (Salvation Harbor). Musisz konkretnie dotrzeć do alejki na tyłach budynku (Backyard Crime Scene) na ulicy Old Church Road, pomiędzy C. Smith Avenue i Maple Lane - miejsce to pokazuje dołączony obrazek. Po dotarciu do tej okolicy alejkę rozpoznasz po policyjnych barierkach, gdyż jest to w dalszym ciągu miejsce zbrodni.

Po wkroczeniu do alejki spodziewaj się pojawienia potworów i będzie wśród nich między innymi duży potwór. Nie radzimy walczyć z nim na wąskiej przestrzeni, choć po wyjściu z alejki musisz z kolei uważać na to żeby nie wystraszyć jakiegoś cywila.

Zajmij się zbadaniem alejki po tym jak pozbędziesz się potworów - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zajmij się zbadaniem alejki po tym jak pozbędziesz się potworów:

 1. Podnieś z ziemi torbę - odnajdziesz w niej list od właściciela hotelu (Hotel Owner's Note).
 2. Przeszukaj pojemnik z drobnym lootem.
 3. Obejrzyj pogryzione zwłoki leżące na brzuchu.
 4. Obejrzyj ślady krwi i użycia broni na ścianie.
 5. Obejrzyj ognisko, obok którego leżą ryby.
 6. Obejrzyj zwłoki leżące na boku.
 7. Obejrzyj pozbawione krwi zwłoki oparte o pojazd.

Od razu powinna załączyć się retrokognicja. Oto poprawna kolejność wydarzeń:

 1. Grupa mężczyzn i Usha przygotowująca się do ataku na nich.
 2. Walka z Ushą.
 3. Usha przejmująca kontrolę nad Raymondem i nakazująca mu uklęknąć.
 4. Raymond proszący Ushę o rozkazy.

Ustalisz, że Usha zaatakowała grupę mężczyzn, który nie udało się jej pokonać. Kapłanka zahipnotyzowała Raymonda (Survivor Raymond) po to żeby wykonał jej polecenia. Otwóz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Usha zahipnotyzowała Raymonda (Usha hypnotized Raymond) i Torba z listem (A bag with a letter) - odblokujesz dedukcję Miejsce pobytu Raymonda (Raymond's whereabouts).

Przeszukanie pokoju Raymonda w hotelu Devil's Reef

Powróć do Hotelu Devils Reef (Devils Reef Hotel) i pogadaj na parterze z właścicielem na temat pokoju wynajmowanego przez Raymonda (Raymonds Dwelling) - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Powróć do Hotelu Devil's Reef (Devil's Reef Hotel) i pogadaj na parterze z właścicielem na temat pokoju wynajmowanego przez Raymonda (Raymond's Dwelling). Udaj się na piętro. Pokój Raymonda sąsiaduje z pokojem Reeda (jest na lewo od niego). Oto obszary do zbadania:

 1. Przyjrzyj się fragmentom skafandra.
 2. Podejdź do biurka i załącz Oko Umysłu. Zatrzymaj kamerę na obiekcie z powyższego obrazka. Pozwól żeby zbiegły się symbole, a zniknie iluzja i będziesz mógł podnieść dziennik Raymonda (Raymond's Diary).
 3. Podejdź do tablicy na ścianie i ponownie skorzystaj z Oka Umysłu. Zwróć się w stronę jednego z dokumentów i przytrzymaj przycisk interakcji żeby podejrzeć wydarzenie z przeszłości.

Pokój hotelowy został zbadany w 100%.

Wizyta w tajnym laboratorium

Kolejny krok to dotarcie do sekretnego laboratorium (Hidden Lab) - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Kolejny krok to dotarcie do sekretnego laboratorium (Hidden Lab). Opis tej lokacji w dzienniku Raymonda nie oferuje kompletu informacji na temat lokalizacji laboratorium. Znajduje się ono w pokazanym na obrazku miejscu - to zalana przez powódź ulica Moorland Road, która znajduje się na granicy dzielnic Muszelki (Shells) i Port Odkupienia (Salvation Harbor). Konkretnie chodzi o fragment pomiędzy ulicami C. Smith Avenue i Powderhouse Street.

Do wejścia do laboratorium musisz dopłynąć łodzią - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Do wejścia do laboratorium musisz dopłynąć łodzią. Miejsce zadokowania łodzi pokazuje obrazek. Upewnij się, że wybrałeś właściwą lokację, bo w pobliżu znajduje się także budynek mieszkalny niezwiązany z opisywanym śledztwem.

Spodziewaj się pojawienia potworów niedługo po wkroczeniu do laboratorium. Dobrym pomysłem jest wycofanie się do wyjścia z budynku. Potwory nie będą mogły przeskoczyć przez murek oddzielający wnętrze laboratorium od molo. Możesz strzelać z bezpiecznego miejsca lub np. wrzucić do środka granat.

Przystąp do badania laboratorium po tym jak pozbędziesz się wszystkich stworów - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Przystąp do badania laboratorium po tym jak pozbędziesz się wszystkich stworów:

 1. W 2 szafkach jest drobny loot.
 2. Obejrzyj wyważone, zakrwawione drzwi.
 3. Na stole leży książka (Auctarium ad Vitam Peirescii).
 4. Obejrzyj kajdany nad częściowo zamazanymi symbolami na podłodze. Użyj w tym miejscu Oka Umysłu (powyższy obrazek) żeby obejrzeć tortury więzionej Ushy. Otwórz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Alchemista chciał zdobyć wiedzę od Ushy (Alchemist tried to learn from Usha) i Hill pomoże mi jeśli znajdę Ushę (Hill will help me if I find Usha) - odblokujesz dedukcję Usha nic nie powiedziała Hillowi (Usha told Hill nothing).
 5. Obejrzyj zakrwawione narzędzia tortur.
 6. Udaj się na piętro, podnieś duży zielony słoik i sprawdź jego etykietę.
 7. Odszukj na piętrze szafkę z drobnym lootem.
 8. Zabierz dziennik alchemisty (Alchemist's Journal) z biurka. Otwórz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Alchemista szuka lekarstwa na szaleństwo (Alchemist seeks a cure for madness) i Hill pomoże mi jeśli znajdę Ushę (Hill will help me if I find Usha) - odblokujesz dedukcję Hill wskrzeszał zmarłych żeby zdobyć odpowiedzi (Hill revived the dead for answers).
W tajnym laboratorium powinien pojawić się błękitny obłok, a więc możesz zająć się retrokognicją - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

W tajnym laboratorium powinien pojawić się błękitny obłok, a więc możesz zająć się retrokognicją. Oto poprawna chronologiczna kolejność wydarzeń:

 1. Hill i Raymond kłócą się na piętrze.
 2. Ushy udaje się oswobodzić.
 3. Ushy udaje się dopaść Raymonda podczas gdy Hill skrywa się w pomieszczeniu.

Ustalisz (Secret of the Alchemy Lab), że Joseph Hill i Raymond torturowali Ushę i bezskutecznie próbowali wydobyć od niej informacje. Ushy udało się uwolnić. Hill uciekł do pokoju na parterze. Usha dopadła za to Raymonda.

Pierwsza rozmowa z Ushą

Od razu załączy się rozmowa z Ushą kontrolującą ciało Raymonda - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Od razu załączy się rozmowa z Ushą kontrolującą ciało Raymonda. Wyczerp wszystkie opcje dialogowe. Na koniec tej rozmowy pojawią się kwestie dialogowe zgodzenia się na zamordowanie Josepha zgodnie z jej życzeniem lub odmówienia jej (powyższy obrazek). Nie jest to jeszcze moment podjęcia ostatecznej decyzji. Dopiero w dalszej części tej sprawy zadecydujesz z kim się sprzymierzyć (lub nie). Odblokujesz nowy ślad - propozycja Ushy (Usha's Proposal).

Otwórz Pałac Umysłu:

 1. Połącz wskazówki Usha pragnie śmierci Hilla (Usha wants Hill dead) i Wskrzeszona kapłanka Majów próbowała zabić Hilla (Ressurected Mayan tried to kill Hill) - odblokujesz dedukcję Usha pomoże mi jeśli zabiję Hilla (Usha will help me if I kill Hill).
 2. Kliknij na pytajnikach - możesz wybrać dedukcję Usha nic mi nie powie (Usha won't tell me anything) lub Usha może mi powiedzieć o Cthygonnaar (Usha can tell me about Cthygonnaar).
 3. Połącz wskazówki Raymond został zatrudniony jako złodziej grobów (Raymond was hired as a graverobber) i Hill naraził Raymonda na śmiertelne niebezpieczeństwo (Hill left Raymond in mortal danger) - odblokujesz dedukcję Hill zdradził Raymonda (Hill betrayed Raymond).
 4. Kliknij na pytajnikach - możesz wybrać dedukcję Hill może być moim sojusznikiem (Hill can be my ally) lub Hillowi nie można zaufać (Hill cannot be trusted).
 5. Połącz wskazówki Podwodny grobowiec (An underwater tomb) i Kamienne palce w ogrodzie zmarłych (Stone fingers in the garden of the dead) - odblokujesz konkluzję Krykówka Ushy (Usha's Hideout).

W zależności od wybranych dedukcji możesz dojść do jednej z trzech różnych konkluzji:

 1. Usha musi zginąć (Usha must be killed).
 2. Hill musi zginąć (Hill must be killed).
 3. Usha i Hill muszą zginąć (Usha and Hill must both die).

Przypominamy oczywiście, że nie podejmujesz decyzji już teraz. Dopiero twoje kolejne działania po opuszczeniu sekretnego laboratorium wpłyną na to który z trzech wariantów zostanie wybrany.

Odnalezienie miejsca do nurkowania na cmentarzu

Zanim jeszcze zadecydujesz jak chcesz się zachować dobrze byłoby znaleźć miejsce zanurkowania prowadzące do kryjówki Ushy - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zanim jeszcze zadecydujesz jak chcesz się zachować dobrze byłoby znaleźć miejsce zanurkowania prowadzące do kryjówki Ushy. Cmentarz (St. Botolph's Cemetery) znajduje się w południowo-zachodniej części dzielnicy Trzcinowe Wzgórza (Reed Heights). Musisz tam dopłynąć łodzią. Po dotarciu do cmentarza zainteresuj się podłużną kryptą zaznaczoną na powyższym obrazku. Wewnątrz znajdziesz skafander, przy czym nie możesz go już teraz użyć, bo najpierw czeka cię wybór wariantu zachowania.

Wariant 1 - Zamordowanie tylko Ushy

Powróć do mieszkania Josepha Hilla (Residence of Joseph Hill) żeby zdać mu raport - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Powróć do mieszkania Josepha Hilla (Residence of Joseph Hill) żeby zdać mu raport. W trakcie rozmowy z Josephem wyraź chęć zamordowania Ushy. Nie musisz się jednak pilnować przy wyborze opcji dialogowych, bo żadna z nich nie prowadzi do walki.

Od rozmówcy otrzymasz Mistyczną maść (Mystical Ointment), której będzie można użyć do zadania kapłance śmiertelnego ciosu.

Ponownie dotrzyj na Cmentarz (St - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Ponownie dotrzyj na Cmentarz (St. Botolph's Cemetery). Wejście w interakcję ze skafandrem w krypcie tym razem spowoduje zanurzenie się i zanurkowanie. Po znalezieniu się na dnie morskim staraj się podróżować bez zbyt długiego zatrzymywania się w miejscu, gdyż bohater będzie początkowo stopniowo tracił punkty zdrowia psychicznego (niebieski pasek). Uważaj mimo wszystko na gorące powietrze i przechodź w momentach gdy nie będzie się wydobywało. Po drodze dotrzesz do posągu. Dotknij go, a następnie użyj Oka Umysłu i pozwól na to żeby zbiegły się symbole. Zniknie iluzja i będziesz mógł przejść dalej.

W końcowej fazie przemarszu uważaj natomiast na podwodnego potwora (powyższy obrazek). Jest duże prawdopodobieństwo, że zaatakuje on Reeda. Użyj harpuna zanim stworzenie podpłynie i wyrusz szybko do zlokalizowanego obok wejścia do podwodnej jaskini.

Jeśli potrzebujesz amunicji lub leczenia to zajmij się tym od razu po wyjściu ze skafandra - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Jeśli potrzebujesz amunicji lub leczenia to zajmij się tym od razu po wyjściu ze skafandra. Spotkanie z Ushą załączy się niedługo po wkroczeniu do jaskini. Spodziewaj się od razu przystąpienia do walki, bo wie ona o tym, że Joseph nadal żyje. Oto kilka podpowiedzi odnośnie rozegrania tej walki:

 1. Staraj się pozostawać w ciągłym ruchu, bo Usha będzie regularnie ukrywała się i przemieszczała w inne miejsce. Podpowiedź o miejscu jej kolejnego ataku stanowi mgła widoczna na polu bitwy.
 2. Nie korzystaj z broni białej. Ostrzeliwuj Ushę na średnim dystansie. Polecamy używać strzelby, karabinu lub pistoletu maszynowego.
 3. Usha co pewien czas rzuca także nożem w Reeda. Biegaj jak najwięcej na boki żeby nie zostać trafionym.
 4. W razie potrzeby w okolicy znajdziesz kilka skrzynek z amunicją, apteczkami i materiałami do craftingu.
Po tym jak zwyciężysz automatycznie zdobędziesz prochy Ushy (Ushas Ashes) i zdobędziesz osiągnięcie Cel uświęca środki (The End Justifies the Means) - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Po tym jak zwyciężysz automatycznie zdobędziesz prochy Ushy (Usha's Ashes) i zdobędziesz osiągnięcie Cel uświęca środki (The End Justifies the Means). Skorzystaj ze skafandra. Joseph Hill będzie stał przy wyjściu z krypty, a więc możesz od razu z nim porozmawiać. Zaprosi on Reed na spotkanie (Meeting in Hill's Lab) w sekretnym laboratorium (Hidden Lab). Udaj się tam.

Josepha znajdziesz w miejscu gdzie więziona była Usha. Zalicz tam kolejną długą rozmowę - dowiesz się jak wejść do Cthygonnaaru. Przypilnuj się przy wariantach z obrazka - nie wybieraj dolnego, bo oznaczałoby on rozpoczęcie walki z Hillem. Odblokuje się finałowa sprawa Ku głębinom (Into the Depths).

Wariant 2 - Zamordowanie tylko Josepha

Powróć do mieszkania Josepha Hilla (Residence of Joseph Hill) żeby zdać mu raport - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Powróć do mieszkania Josepha Hilla (Residence of Joseph Hill) żeby zdać mu raport. W trakcie rozmowy z Josephem zakomunikuj mu, że zamierzasz opowiedzieć się po stronie kapłanki. Joseph sam z siebie nie zaatakuje jednak Reeda. Musisz go zastrzelić używając dowolnej broni. Zastrzelenie Josepha nagradzane jest trofeum Zasolony (Still Salty).

Pomimo zamordowania Josepha Hilla odnajdziesz Mistyczną maść (Mystical Ointment). Nie przyda ci się ona w opisywanym wariancie 2, tylko w wariance 3, który zakłada pozbycie się obu NPC-ów.

Ushę spotkasz przy wyjściu z budynku i ponownie będzie ona kontrolowała ciało Raymonda. Pomimo spełnienia jej życzenia nadal musisz spotkać się z nią w podwodnej jaskini.

Ponownie dotrzyj na Cmentarz (St - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Ponownie dotrzyj na Cmentarz (St. Botolph's Cemetery). Wejście w interakcję ze skafandrem w krypcie tym razem spowoduje zanurzenie się i zanurkowanie. Po znalezieniu się na dnie morskim staraj się podróżować bez zbyt długiego zatrzymywania się w miejscu, gdyż bohater będzie początkowo stopniowo tracił punkty zdrowia psychicznego (niebieski pasek). Uważaj mimo wszystko na gorące powietrze i przechodź w momentach gdy nie będzie się wydobywało. Po drodze dotrzesz do posągu. Dotknij go, a następnie użyj Oka Umysłu i pozwól na to żeby zbiegły się symbole. Zniknie iluzja i będziesz mógł przejść dalej.

W końcowej fazie przemarszu uważaj natomiast na podwodnego potwora (powyższy obrazek). Jest duże prawdopodobieństwo, że zaatakuje on Reeda. Użyj harpuna zanim stworzenie podpłynie i wyrusz szybko do zlokalizowanego obok wejścia do podwodnej jaskini.

Spotkanie z Ushą załączy się niedługo po wkroczeniu do jaskini - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Spotkanie z Ushą załączy się niedługo po wkroczeniu do jaskini. Wyczerp wszystkie dostępne opcje dialogowe żeby dowiedzieć się jak dostać się do Cthygonnaaru. Wybierz na koniec górną opcję dialogową pożegnania się z kapłanką (powyższy obrazek), gdyż dolna dotyczy zaatakowania jej.

Odblokuje się finałowa sprawa Ku głębinom (Into the Depths). Od razu możesz też dotrzeć do skafandra żeby powrócić na powierzchnię.

Wariant 3 - Zamordowanie Ushy oraz Josepha

Wariant ten jest rozwinięciem opisanych dwóch powyżej opcji zachowania. Domyślnie tylko jeden z NPC-ów musi zginąć żebyś mógł odblokować ostatnią główną misję gry. Jeśli chcesz możesz jednak zabić obie postacie. Śmierć Ushy oraz Josepha nie pokrzyżuje ci planów, bo zanim dokonasz drugiego morderstwa ustalisz jak wejść do Cthygonnaaru i quest Ku głębinom (Into the Depths) dodany zostanie do dziennika.

Ushę możesz oczywiście zamordować w ramach rozgrywania wariantu 1 - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Ushę możesz oczywiście zamordować w ramach rozgrywania wariantu 1. Jest też jednak alternatywna opcja - możesz ją zabić po tym jak zamordujesz Josepha i spotkasz się z nią w podwodnej jaskini. Nie radzimy prowokować jej do walki jeszcze w trakcie rozmowy. Najlepiej do końca udawać, że podziela się jej zdanie. Możesz następnie z łatwością ją zastrzelić (powyższy obrazek) i unikniesz dzięki temu staczania z nią pełnoprawnej bitwy. Jeśli "oszukasz" w ten sposób Ushę i zabijesz ją gdy nie może się obronić, to zdobędziesz trofeum Uniknij tego (Dodge This).

Josepha możesz zamordować przede wszystkim w ramach rozgrywania wariantu 2 - Frunący Feniks (Fleeing Phoenix) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Josepha możesz zamordować przede wszystkim w ramach rozgrywania wariantu 2. Alternatywnie możesz też jednak zaatakować go już po rozprawieniu się z Ushą, czyli w trakcie finałowego spotkania z nim w sekretnym laboratorium (Hidden Lab).