Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Watch Dogs Legion - poradnik do gry

Watch Dogs Legion - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Watch Dogs Legion: Rozgrywka Watch Dogs Legion poradnik, solucja

Watch Dogs Legion - poza kreacją głównego bohatera - nie ulega znaczącym zmianom w mechanikach rozgrywki i stanowi rozwiniecie znanych rozwiązań. Ponownie będziesz eksplorować otwarty świat, hakować różne obiekty oraz toczyć walki. Poniżej znajdzie omówienie rozgrywki.

Eksploracja

W tej odsłonie cyklu będziesz miał okazję przemierzać ulice postbrexitowego Londynu, który podzielony został na następujące dzielnice:

  • Lambeth,
  • Southwark,
  • City of Westminster,
  • Camden,
  • City of London,
  • Nine Elms,
  • Tower Hamlets West,
  • Islington & Hackney.

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon cyklu masz do dyspozycji otwarty świat, wypełniony różnorodną zawartością. Do przemieszczania się mogą ci służyć różnego rodzaju pojazdy. Z racji faktu, że akcja gry osadzona została w przyszłości, to część z nich posiada mocno futurystyczny design.

Dodatkowo w tytule zaimplementowano tryb szybkiej podróży - Watch Dogs Legion: Rozgrywka - Watch Dogs Legion - poradnik do gry

Dodatkowo w tytule zaimplementowano tryb szybkiej podróży. Można z niego korzystać na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich pozwala wykorzystać metro. Na mapie znajdziesz naniesione stacje kolejki podziemnej. Wystarczy, że wybierzesz jedną z nich i zostaniesz na nią przeniesiony.

Drugą możliwością szybkiej podróży jest przełączanie się między zwerbowanymi postaciami. Na mapie zlokalizowani są wszyscy dostępni agenci. Wybierz tego, który znajduje się w najbardziej odpowiadającej ci lokacji i przejmij nad nim kontrolę.

Nieodzownym segmentem rozgrywki jest także Bagley - wirtualny asystent, który przypomina Siri. Informuje o sytuacji w świecie gry jak np. nadciągające posiłki.

Hakowanie

Najważniejszym aspektem rozgrywki ponownie jest hakowanie. Zakres sprzętów, nad którymi możesz przejąć kontrolę, jest uzależniony od klasy postaci. W tym przypadku największe pole do popisu ma Hacker.

Sprzęt będzie ci służył w dużej kontroli otoczenia. Włamując się do systemów kamer, możesz poznać rozmieszczenie przeciwników w danej lokacji. Możesz także otwierać różnego rodzaju zamki oraz kraść kody dostępu.

Bardzo ważną rolę w grze pełnią również drony. Do dyspozycji otrzymujesz cały szereg różnych modeli tych maszyn. Mają one różne funkcje. Najpowszechniejszą z nich jest prowadzenie zwiadu z powietrza. Mogą one także posłużyć do wyprowadzania ataków z zaskoczenia. Największe modele posłużą ci natomiast jako forma transportu.

Musisz mieć także na uwadze, że możesz hakować obiekty, tylko w określonym promieniu wokół ciebie - Watch Dogs Legion: Rozgrywka - Watch Dogs Legion - poradnik do gry

Musisz mieć także na uwadze, że możesz hakować obiekty, tylko w określonym promieniu wokół ciebie. Jeśli sterujesz danym obiektem i opuści on tę strefę, to stracisz nad nim kontrolę.

Walka

Grając w Watch Dogs Legion nie zawsze będziesz w stanie unikać walki. Czasem będziesz zmuszony do konfrontacji. W tej odsłonie serii położono większy nacisk na unieszkodliwianie wrogów. Około połowa arsenału, jakim dysponujesz, nie jest przeznaczona do zabijania. Zamiast tego możesz nią ogłuszać wrogów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że przeciwnicy dostosowują się do twojego stylu działania. Oznacza to, że jeśli będziesz walczyć wręcz, to wrogowie również wybiorą ten typ ataku. Gdy natomiast zaczniesz prowadzić ostrzał, to oni także przerzucą się na broń. W tym przypadku musisz jednak uważać. Nawet jeśli będziesz strzelać z amunicji ogłuszającej przeciwnicy niekoniecznie będą z niej korzystać. W czasie walki możesz także założyć agentowi maskę. W ten sposób ukryjesz jego tożsamość.

Ekran wyboru, który zaważy na dalszym losie postaci. - Watch Dogs Legion: Rozgrywka - Watch Dogs Legion - poradnik do gry
Ekran wyboru, który zaważy na dalszym losie postaci.

W czasie walki, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli, będziesz mógł interweniować. W pewnym momencie dostaniesz wybór - poddać się czy walczyć dalej. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję to na pewien czas stracisz możliwość jego wyboru. Gdy zdecydujesz się na drugą opcję, będziesz mieć szansę na ucieczkę i wyjście cało z sytuacji. Istnieje jednak ryzyko, że wszystko potoczy się źle i zginiesz.